Skocz do zawartości

jbl cp e1500


Rekomendowane odpowiedzi

pochwale się,

w miejsce mojego jbl cp 250 kupiłem nowy WIĘKSZY (:D)

jbl

 

jak mi go przyślą to zobaczę czy będzie realna różnica w jakości wody bo moja 250 już trochę nie wydalała ;/

 

ma ktoś już taki filtr??

jaką konfiguracje złóż polecacie ?? pozostać przy oryginalnej czy coś kombinować ???

 

w moim obecnym zamiast jednej warstwy gąbki stosuje zoolit, czy pozostać przy tym zwyczaju?? czy lepiej zasypać więcej koszy ceramiką

 

czekam na opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woda kryształ parametry no2 no3 nh3nh4 zero

NO3 nie powinno być zerowe bo to bardzo źle dla roślin i ogólnie niekorzystne dla prawidłowego funkcjonowania akwa.

 

 

po co ci węgiel non stop ?? (ahaed nic nie mów)

 

99% stosuje go tylko jak oczyszczenie akwa z chemii np. po leczeniu a ty masz non stop?

Co cicho, co cicho?? :Dviewtopic.php?p=97863#p97863 :lol::mrgreen:

 

 

pochwale się,

w miejsce mojego jbl cp 250 kupiłem nowy WIĘKSZY (:D)

Cieszę się twoim szczęściem :D

 

 

jaką konfiguracje złóż polecacie ?? pozostać przy oryginalnej czy coś kombinować ???

 

w moim obecnym zamiast jednej warstwy gąbki stosuje zoolit, czy pozostać przy tym zwyczaju?? czy lepiej zasypać więcej koszy ceramiką

 

czekam na opinie

Ja bym dała: watolina, gąbka, ceramika, keramzyt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ahaed nie może to ja rzucę hasło węgiel w filtrze...

i tu sie pojawia niewiedza akwarystów .... zapraszam do lektóry pod tym linkiem http://www.malawi.pl/artykuly/wegiel.htm

i w temacie co podała mei też jest dokładnie ten sam link ;)

 

eh... i tu się pojawia przypadłość nie czytania ze zrozumieniem wcześniejszych postów ;)

 

a trot ,gratulacje zakupu ;) i piłki gratis xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój obecny filterek chodzi rok i węgla nie uświadczył a jakoś żyjemy ;)

 

jeszcze dokładnie nie wiem jaka jest konfiguracja złóż oryginalnie ale tak z doświadczenia z cp250 do od dołu dałbym:

kosz1 (ceramika)

kosz2 (ceramika)

kosz3 (gąbka, zoolit, gąbka)

no i na końcu włóknina

 

dodam jeszcze że jest prefiltr z gąbki zanim do właściwych złóż syf trafi osadza się część na tej gąbce

 

ps. gdzie ja kupie trochę kermazytu?? przecież albo market 50 kg albo allegro gdzie parę kulek kosztuje tyle co 50kg w markecie :>

chyba że kupie 50kg i będę dilował działkami na allegro ;)

 

ps. chce ktoś piłkę xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze dokładnie nie wiem jaka jest konfiguracja złóż oryginalnie ale tak z doświadczenia z cp250 do od dołu dałbym:

kosz1 (ceramika)

kosz2 (ceramika)

kosz3 (gąbka, zoolit, gąbka)

no i na końcu włóknina

 

dodam jeszcze że jest prefiltr z gąbki zanim do właściwych złóż syf trafi osadza się część na tej gąbce

Może być taka konfiguracja :)

 

 

ps. gdzie ja kupie trochę kermazytu?? przecież albo market 50 kg albo allegro gdzie parę kulek kosztuje tyle co 50kg w markecie :>

chyba że kupie 50kg i będę dilował działkami na allegro ;)

No to właśnie diluj, zarobisz trochę ;) A tak serio, to ostatnio w OBI widziałam małe worki z keramzytem, jakoś ok. 5-10kg.

 

 

 

ps. chce ktoś piłkę xD

Ja chcę długopis firmowy :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mei dobrze radzi ja bym dał tak: Keramzyt 3mm 90% koszy plus bio-gąbka jako fizyczny, lub ceramika plus gąbka. A tym weglem sie tak nie podniecajcie. Zasypcie weglem filtr w holendrze... Tak wiec powodzenia, wszystko do czasu.

 

To jest tak jak z kobitami, jeden blondyne drugi rudą... Ale i tak po slubie wezmie czarną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyszło cudo :D

 

układ w koszach:

(od dołu)

kermazyt ->ceramika->gąbka +zoolit-> gąbka ->włóknina 1mm

+gąbkowy prefiltr

 

powiem tak, smok, frania i bydlak w jednym

 

woda leci z niego jak z kranu pod deszczownią ruszają mi się rośliny na dnie (deszczownia zamontowana tak, że jest zanurzona w wodzie)

 

rozgałęzień póki co nie robię -> lenia mam

 

ps. ***** nie dały długopisu, mei -> to przez ciebie bo zazdrościłaś!

 

ps2 chce ktoś kupić kermazyt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...