Skocz do zawartości

Pomoc przy budowie akwarium.


Rekomendowane odpowiedzi

Myśle że w ciągu dwóch tygodni będzie miał 25 litrów. Potem dopiero 54l . A mogą być larwy komarów lub czegoś podobnego ?

niebawem czyli za 3 miesiące może 4 a może wcale

później akwa musi dojrzewać a rybka dalej się męczy

najpierw przygotowuje się akwarium a dopiero później kupuje rybki panie akwarysto

wodę i żwir i filtr da ze starego akwarium ,dojrzewanie się skróci :)

chyba że panie thc zachęcasz do oddania go do kubeczka ? ;)

ty zachęcasz do kupowania z kubeczka

np... od biedy może odratowany z kubka bojek...

później do nie kupowania

eh eh bojowniki ze sklepów w których trzymane są w kubkach nie kupujemy

ale to nie ważne

bo powinno być tak: najpierw akwarium przystosowane dla rybek a później rybki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

no widzę że wszyscy oprócz mnie w tym temacie są chętni do pomocy.

dopiero teraz ty się dołączyłeś ,gdzie byłeś wcześniej ,zanim pojawił się bojownik. przybyłeś po fakcie ,trzeba było pisać wcześniej i dopiero teraz wkraczasz do dyskusji.

co do moich tez obydwie są prawdziwe:

 

1.bojownik odratowany z kubeczka i przeniesiony do akwarium 14l ,a w ciągu mniej niż 14 dni do 25l ma dobrze i lepiej niż miał w zoologicznym.

 

2.kupiony taki bojownik stwarza wolne miejsce w kubeczku dla następnego ,który będzie się męczył.

 

obie tezy nie są sprzeczne ;)

kwestia moralności i wyborów się pojawia w tym momencie ;)

tak jak w życiu są słuszne i nie ;)

 

a do Artura ,bo sobie odbiegamy od tematu ;)

mięso kurczaka nie ,raczej mrożone larwy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzałka z termostatem ok 30zł ,może trochę więcej

 

mimo termostatu termometr powinien być ,tak na wszelki wypadek.

szczególnie że termostat zapobiega wychłodzeniu wody ,ale już nie przegrzaniu przez obecne upały.

nie kupuj takich 'naklejanych' ,tylko szklane ,takie z przyssawką koszt ok 4-6zł.

jak kupujesz termometr zwróć uwagę na to czy nie przekłamuje ,ja kupując sprawdziłem wszystkie obok jakie były zawieszone ,większość była ok ,ale 2 zawyżały temperaturę ;)

 

ja puki co radzę sobie w 54 bez grzałki ,ale to z powodu temperatur w domu ,do tego woda grzeje się od oświetlenia... w dzień dochodzi do 29 stopni... a w nocy bardzo się nie wychładza ze względu na wielkość.

w 14l jest o tyle większy problem że akwarium w nocy się bardzo szybko wychładza...

więc zainwestować w grzałkę można ,bez niej bojek pewnie też dałby rade ,ale bardziej niż za niska temperatura groźne są jej wahania. A później jak kupisz 54l letnie upały miną i grzałka się przyda jak znalazł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam termometr szklany i grzałkę 50 W ( choć w tej samej cenie była 75W :D ). Jeszcze jej nie włączałem bo musi odstać czy coś takiego. Termometr pokazuje mi 28 stopni i tyle chciałbym utrzymać. chyba dobra temperatura dla bojka ? A i kupiłem mu karme, jednak tą z Sery bo Tropicala nie mieli i zjadł prawie wszystko co wsypałem. I fajnie bo jak je to tak jak by polował :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostały może z 3 takie kawałeczki i pływają sobie :D a odstać grzałka musi ( przynajmniej tą co ja mam - Aquaszut - dobre to ? ) żeby jakiś metal się przystosował do temp. wody i po 15 minutach można właczyć :D

 

PS. bojek niezbyt jest "żywy" pływa powoli i sie chowa ... kupić mu jakąś grote ze skały czy coś żeby sie chował ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat zamykam, ponieważ na przestrzeni czasu zaczął naruszać punkty regulaminu i stał się powodem wielu nieporozumień i sporów na forum.

 

Zdawało mi się, że mój apel: viewtopic.php?f=32&t=4439&p=99765#p99765 przyczyni się do jakiejś poprawy, niestety nie stało się tak więc zmuszony zostałem do podjęcia środków, które nie będą przyjemne ale może zapadną w pamięci na dłużej i tym razem przyczynią się do poprawy kultury osobistej na forum jak i przemyślanego udzielania się na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...