Skocz do zawartości

Pomoc przy budowie akwarium.


Rekomendowane odpowiedzi

no coś w stylu co edytowałem powyżej ;) na tej zasadzie

 

a i jak zastanawiasz się nad wystrojem akwarium podpatrz zbiorniki innych na forum bo zdarzają się perełki np akwarium mei ;)

 

i zobacz tu

http://www.aquaticscapers.com/en/contes ... e=standard

 

dodam że trzecie miejsce w tym konkursie zajął...polak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

no w tym filtrze co masz aktualnie wszystko musi znajdować się pod wodą oprócz tej rurki właśnie ;)

 

tylko przy takim filtrze uważaj jakbyś np miał piasek jako podłoże i woda nie była na tyle ustana że była mętna to nie polecam włączać... bo u mnie skończyło się na tym że drobinki piasku dostały się do mechanizmów filtra i zablokowały go... prawie sie spalił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za jakąś godzinkę wrzuce fotki bo narazie mam 3/4 wody i roślinke wprowadzoną. Jak skończę to wrzuce fotki. Ostrzegam że jest pustawo dość :D

 

PS. Już wrzuciłem. Link poniżej.Z całą obsadą. Ślimak nad filtrem. Rybke to widać :D. Małża na ziemi ;)

 

http://zapodaj.net/2ed58674f386.jpg.html

 

PS2. Mam takie pytanie bo znalazłem różme wkłady do filtrów. Biologiczne , węglowe itd. Będą pasować do mojego filtra ? bo tam mam gąbke która niezbyt coś daje ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh rybka wiesz ,do oddania nawet jak niebawem byłoby 54l ;)

 

puki co możesz dać na tylnią ściankę np bristol... z roślinkami nie poszalejemy puki co bez światła odpowiedniego ,możesz jakiś większy kamyk włożyć żeby pusto nie było i czekamy na lepsze czasy [większe akwa :)]

 

apropo kiedy planujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

viewtopic.php?f=43&t=10058&p=101705&hilit=15l#p101705

 

heh wbrew pozorom neonki wymagają większego akwarium od gupików np... od biedy może odratowany z kubka bojek... ale nawet jemu będzie ciasno...

 

doraźnie możesz kupić np 25-30l ,koszt ok 25zł ,tam możesz już sobie hodować spokojnie gupiki ,albo bojka ;) z tym osprzętem co masz ;)

 

bo koszt przesiadki na 54l + rośliny i oświetleniem + lepszy filtr... to już trzycyfrowe kwoty ,więc puki co polecam powyższe rozwiązanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem w zoologicznym i zobaczyłem bojowniki wspaniałe w kubkach :o Zrobiło mi sie troche przykro i mam go już u siebie :) Jak sie czegos przestraszy to jest bardzo szybki ale tak to prawie stoi w miejscu i nie chce jesc karmy ... Jakaś specjalna musi być ? Czy narazie nie jest głodny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh eh bojowniki ze sklepów w których trzymane są w kubkach nie kupujemy ,bo za zarobioną kasę koleś kupi następnego i wsadzi do tego kubeczka co ten był....

 

daj mu odpocząć ,żył w kubeczku i pewnie jest bardzo zdezorientowany ,niech ma spokój jakiś czas ;)

 

jak zgłodnieje to będzie jadł ,niech sie zaklimatyzuje puki co ,możesz mu kupić taki pokarm Betta chyba ,tropicala specjalny dla bojków ,a raz ,albo dwa w tygodniu jakieś żywe/mrożone jedzonko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np... od biedy może odratowany z kubka bojek...

najpierw napisałeś to co jest nie prawdą bo nie może być bojek nawet od biedy

a teraz to:

eh eh bojowniki ze sklepów w których trzymane są w kubkach nie kupujemy

zastanów się trochę

poradziłeś kupno bojownika do akwarium które zupełnie się nie nadaje dla niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panie o narkotycznych skłonnościach :)

napisałem od biedy ;)

[ostateczność ,jak już]

czytaj ze zrozumieniem ;)

i nie masz nic do powiedzenia apropo tematu to byebye ;)

[czyt. nie chcesz pomagać to s... obie idź ;)]

i nie że nie nadaje bo niebawem będzie większe akwa ,temat czytałeś pod kątem sprawdzania raczej moich postów niż pomocy koledze z tego co widać :D

 

do tematu:

co do pokarmów, jak mięsko to najlepiej mrożone coś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem od biedy ;)

[ostateczność ,jak już]

 

czytaj ze zrozumieniem ;)

i nie masz nic do powiedzenia apropo tematu to byebye ;)

[czyt. nie chcesz pomagać to s...idź ;)]

 

 

co do pokarmów, jak mięsko to najlepiej mrożone coś

gówniarzu nie będziesz mi mówił gdzie nie mogę pisać a gdzie mogę bo było jak najbardziej na temat

bojek w 14l nie może być nawet od biedy

g**no się znasz a zabierasz głos w każdym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nie że nie nadaje bo niebawem będzie większe akwa ,temat czytałeś pod kątem sprawdzania raczej moich postów niż pomocy koledze z tego co widać :D

 

niebawem czyli za 3 miesiące może 4 a może wcale

później akwa musi dojrzewać a rybka dalej się męczy

najpierw przygotowuje się akwarium a dopiero później kupuje rybki panie akwarysto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle że w ciągu dwóch tygodni będzie miał 25 litrów. Potem dopiero 54l . A mogą być larwy komarów lub czegoś podobnego ?

niebawem czyli za 3 miesiące może 4 a może wcale

później akwa musi dojrzewać a rybka dalej się męczy

najpierw przygotowuje się akwarium a dopiero później kupuje rybki panie akwarysto

;)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Tydzie%C5%84

http://pl.wikipedia.org/wiki/Miesi%C4%85c

poczytaj czym się różnią :)

 

wodę i żwir i filtr da ze starego akwarium ,dojrzewanie się skróci :)

chyba że panie thc zachęcasz do oddania go do kubeczka ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...