Skocz do zawartości

Bąblowy wulkan


Kwiercyt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio myślałem o udekorowaniu mojego akwa czymś nowym i wpadłem na pomysł, zamontowania napowietrzania w postaci wulkanu. Zamierzam puścić rurkę pod żwirem podłączoną do pompki i przy wylocie powietrza usypać małą górkę ze żwiru. Myślę że moim kiryskom spodobałaby się taka atrakcja, bo upodobały sobie wylot filtra i potrafią godzinami pluskać się w bąblach.

 

Co o tym myślicie? :geek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Ale ten wulkan ze żwirku to chyba się szybko rozsypie... Jeśli już to ja bym coś takiego zrobiła z większych kamieni (np. otoczaków) posklejanych w kształt wulkanu silikonem akwarystycznym. Ten pomysł dla mnie jest tylko teoretyczny, bo do swojego akwa bym czegoś takiego nie robiła, po prostu wygląda to nienaturalnie (tak jak zamek np.) Ale to oczywiście kwestia gustu.

PS. Oczywiście silikon musi całkowicie wyschnąć zanim taka budowla trafi do akwarium!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceny kosmiczne, a popsuje się wcześniej niż zdążysz włożyć do środka. Kiedyś zrobiłem zrobiłem taki wulkan :D przerobiłem latarkę diodową ze sklepu "wszystko po 5zł". Zamiast baterii użyłem zasilacza małej mocy odpowiednio obciążony rezystorami i wtedy nie mając pokrywy położyłem samo dno latarki na szybie nad akwarium. Efekt był taki, że światło świeciło na bąbelki lecące z kostki napowietrzającej i nawet ładnie to wyglądało tylko strasznie nienaturalnie. (dodam, ze akwarium miało 25cm wysokości i nie jestem w stanie powiedzieć na ile przeniknie światło diodowe przez 50cm wody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadowolę się samymi bąbelkami, poza tym nie chce mi się nic kombinować ze światłem :) i spróbóje wrzucić fotki jak będzie gotowy. ;)

 

edit:

 

No i mamy wulkanik, no może mało przypomina wulkan, ale ważne że bąble lecą! :D

Narazie kiryski są zmęczone, bo cały dzień i noc szalały, mam nadzieje że im się spodoba ;)

 

mod: na przyszłość proszę edytować posty.

Kilka fotek:

post-2942-13685156503705_thumb.jpg

post-2942-13685156504167_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...