Skocz do zawartości

bocja wspaniała i ślimaki


Rekomendowane odpowiedzi

mam plagę ślimaków a teraz udało mi się posadzić tyle roślin że moje akwa wygląda prawie jak akwa embarrasseda. postanowiłem, że jeśli ślimaki ruszą moje drogie rośliny to kupię bocje wspaniałą. a teraz pytanie. czy to prawda że bocja wspaniała jest podatna na ospę rybi? i czy to prawda, że niektóre bocje wspaniałe są leniwe i mogą nie zjadać ślimaków? był już na tym forum taki temat że bocje wspaniałe nie zjadały ślimaków. proszę o szybką odpowiedź i z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

i błagam nie piszcie że mam użyć opcji szukaj. potrzebuję szybkiej i fachowej odpowiedzi.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ślimaków możesz pozbyć się w 100% najlepiej poprzez restart akwa ,wygotowanie żwiru ,płukanie roślin itd.

 

bocje nie są bardziej podatne ,ryba jak każda inna

 

bocje jedzą ślimaki ,ale jak nie mają nadmiaru zwykłego pokarmu

 

bocje w 50l? raz że ryba stadna dwa nie ten litraż ,ale jak mógłbyś "pożyczyć" na tydzień np to ryby nie były by poszkodowane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ślimaków możesz pozbyć się w 100% najlepiej poprzez restart akwa ,wygotowanie żwiru ,płukanie roślin itd.

 

bocje nie są bardziej podatne ,ryba jak każda inna

 

bocje jedzą ślimaki ,ale jak nie mają nadmiaru zwykłego pokarmu

 

bocje w 50l? raz że ryba stadna dwa nie ten litraż ,ale jak mógłbyś "pożyczyć" na tydzień np to ryby nie były by poszkodowane ;)

A temat niżej : viewtopic.php?f=20&t=9864 piszesz gościowi, żeby bocje do 50l kupił. A teraz, że się nie nadają.

 

Restart to ostateczność i zbyteczna rzecz. Kup 2 ślimaki antome helena i w między czasie wybieraj ile się da zatoczków, u mnie po 2 miesiącach z plagi nic nie zostało. Cierpliwość i systematyczne wybieranie, resztę załatwią helenki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a coś się nie zgadza?

tu też doradzam bocje

nie każdy chce załatwiać ślimaki ślimakami ;)

 

a po usunięciu tych ślimaków kanibali w przyszłości wystarczy 1 ikra pod żwirkiem i plaga od nowa...

 

restart może ostateczność ,ale dobrze przeprowadzony jest skuteczny w 100%

 

a tak w ogóle lepiej niż leczyć jest zapobiegać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-rośliny się opłukuje przed włożeniem do akwarium

-a rybki wpuszcza same ,bez wody z akwarium z zoologicznego

-puki ślimak jest jeden ,dwa ,trzy wyciągniecie mechanicznie może rozwiązać problem

 

a ślimak to ślimak ,jakieś obrzydzenie osobiste mam...

tarantula na ręce spoko ,wąż na rękach ,szczur ,fajne zwierzątka ,ale ślimaków nie lubię ;)

dla mnie ślimaki tak ale na pokarm dla bojków/bocji ;)

zresztą gdyby trafić na parkę helen one czasem też się nie rozmnożą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje się ładne rozmnożyły mam 2 dorosłe i chyba z 12 małych. Ale co to za problem 5 już sprzedałem, i oddaje do sklepu za roślinki. A w przypadku ich rozmnażania to o plagę trudno.

 

Jeden 2 ślimaki w akwarium (zatoczki) to już problem, bo na 90% będzie z tego plaga. Ja wybierałem i po 30 dziennie i w końcu się ich pozbyłem bez żadnych restartów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a coś się nie zgadza?

 

 

a po usunięciu tych ślimaków kanibali w przyszłości wystarczy 1 ikra pod żwirkiem i plaga od nowa...

 

tym lepiej

nowy pokarm dla helenek

a bocja nawet jak ja na tydzień wpuścisz to będzie się męczyć, ślimaków wszystkich nie wytępi a tylko wszystko zniszczy

nie doradzaj takich głupot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każda ryba w akwarium się męczy ;)

nawet 500l ,to nie wolność ;)

to nie temat czy bocji będzie przez tydzień źle ,tylko jak wyzabijać ślimaki ;)

 

i nie głupoty ,każdy ma swoje zdanie i swoje sposoby ;)

 

mógłbym napisać dwa słowa na temat głupot i wpływu Tetrahydrokannabinolu na ludzki mózg ale się powstrzymam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ona ich w tydzień nie zabije

każdy ma swoje zdanie ale nie koniecznie musi być ono słuszne a twoje na pewno nie jest

mógłbym napisać dwa słowa na temat głupot i wpływu Tetrahydrokannabinolu na ludzki mózg ale się powstrzymam ;)

a co to ma wspólnego z rybkami to forum akwarystyczne czy nie wiec zostaw swoje uwagi dla siebie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam ale to nie temat jak się będzie bocja czuła ;)

chcesz o tym pogadać? załóż nowy temat.

 

dlaczego kupić ,napisałem ,nie żeby oddać ;)

zresztą chyba warto 1g=1 bocja ,lepiej chyba na rybkę?

karcer to by było 6,7l dla welonki ;)

albo karcer może mieć osoba złapana za posiadanie thc ,w więzieniu ;)

 

na każdy kolejny post nie dotyczący tematu tu nie zamierzam odpowiadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ludzie.... :roll: Czy nie można spokojniej trochę i bez osobistych wycieczek?

 

no w 50l baniaku na pewno lepiej niż w 25l z całą rodziną w zoologicznym ;)

rybę zawszę można oddać ;)

ryba w akwarium zawsze się trochę męczy ,jak papuga ,nawet w wielkiej klatce

Nie zgodzę się z tobą. Nie zawsze jest łatwo rybę oddać. Zresztą twoje porównanie, że 50L jest lepsze od 25L też nie jest zbyt logiczne. I tu i tam, bocja się męczy i to bardzo. Poza tym, przy litrażu 50L jednak lepiej jest mieć coś na ślimaki na stałe. Slimaki będą w akwa zawsze, obojętnie jak bardzo będziesz czyścił nowe rośliny i jak ostrożnie wpuszczał nowe ryby. Dlatego sama również polecam zakup Antenome Helena. No a niestety, bocji na stałe tam nie wpuścisz a chyba bezsensem jest kupowanie i oddawanie bocji co chwilkę...

 

 

chyba nie chcesz jej dać to tych 50l? :shock:

:o ty tam trzymasz ducha????

sadysta!

Ciebie za to proszę o rozwijanie od razu swoich wypowiedzi. Żeby nazwać kogoś sadystą, wypadałoby od razu uzasadnić dlaczego. Ja wiem, dlaczego to napisałeś ale niektórzy niestety nie. Dlatego następnym razem użyj mniej mocnego określenia i od razu napisz dlaczego tak myślisz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z tobą. Nie zawsze jest łatwo rybę oddać. Zresztą twoje porównanie, że 50L jest lepsze od 25L też nie jest zbyt logiczne. I tu i tam, bocja się męczy i to bardzo. Poza tym, przy litrażu 50L jednak lepiej jest mieć coś na ślimaki na stałe. Slimaki będą w akwa zawsze, obojętnie jak bardzo będziesz czyścił nowe rośliny i jak ostrożnie wpuszczał nowe ryby.

hmm... no zawsze ,ale można bardzo zmniejszać to ryzyko ;)

najlepiej zaopatrywać się w jakimś jednym zoologicznym sprawdzonym ,w którym ryby przechodzą kwarantanne a na ścianach akwariów nie można wypatrzyć ślimaków... ostatnio byłem w jednym zoologicznym z zamiarem kupna ryby... nie kupiłem bo zobaczyłem zatoczka na ściance ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mei ma rację ja nie jestem sadystą. duch ma tylko 5 cm (troche urósł żarłok) :D . po za tym duch ma swój dom z piaskowca, w którym sobie odpoczywa. niedługo usuwam kiryski bo duch w nocy czyści dno lepiej niż te leniwce ;) jeśli 50 litrów dla 3 bocji to za mało to może wezmę do siebie na tydzień od kuzynki mojej przyjaciółki 3 bocje wspaniałe bo jak wspomniałem kuzynka mojej przyjaciółki robi restart akwa 200litrów. :idea: mówiła mi, że jeszcze ciągle zastanawia się nad wyborem roślinek. na razie trzyma 3 bocje i kilka innych rybek w akwa 25 litrów. mam nadzieje że przez tydzień tym trzem bocjom w akwa 50 litrów będzie lepiej niż w akwa 25litrów. :)

 

a założyłem ten temat by zapytać się o bocje i ślimaki a nie po to by ktoś się w tym temacie kłócił :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ważne czy duch jest mały czy nie

nie można trzymać tych rybek w akwarium mniejszym niż te 250l bo karłowacieją i tylko się męczą więc jeżeli będziesz go dalej męczył wiedząc że jest mu źle to jesteś sadystą

co do bocji pożyczanie nic nie da wszystkich ślimaków i tak nie wytępią

Jeżeli dla Ciebie akwarystyka polega na krzywdzeniu ryb, bo takie masz widzi mi się to szczerze współczuję, a jeżeli chcesz swoim rybom zapewnić godne warunki życia, takie w jakich sam chciałbyś mieszkać, to nie skazuj ich na cierpienie i powolne umieranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

60x30x30 ,54l ,1800cm2 dna.

40x25x25 .25l ,1000cm2 dna.

 

o ile się orientuję z tego co widziałem to bocja bytuje głównie na dnie?

więc bardziej powierzchnia dna niż całkowity litraż ją obchodzą.

 

więc jak widać na ww. przykładzie.

1. Będzie się męczyła w 54l ,ale LOGICZNE że mniej niż w 25l.

A gorzej czułaby się w 5l. Oczywiście najlepiej czuła by się w dużym litrażu i te bocje trafią do 200l.

2. Już ustaliliśmy że nie usunie ślimaków w 100%.

3. Pomijając już kwestie ślimaków i patrząc na pkt1. Wziąłbym je od kuzynki na ten tydzień na twoim miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...