Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nigdy nie miałem rybek. Mam nieduże akwarium, chciałbym mieć 2 gupiki. Chciałbym wydać jak najmniej pieniędzy, więc jakie rzeczy poza zbiornikiem będą naprawdę niezbędne? Proszę też o jakieś porady dla początkujacych. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale na 2 takie malutkie rybki które maja może z 5 cm akwarium 10 na 12 na 14 powinno starczyć czyli ma 1,6 litra wcześniej pomyliło mi się że ma 7 l

ps. jakie bym mógł mieć rybki do akwarium półtora litra? takie dla początkujacych, mało wymagajace i ładne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak : zamkne Cię w łazience do końca życia , zapewnie Ci warunki do życia . Będziesz żył , ale czy będziesz szczęśliwy?

Jeśli chcesz mieć rybki zapewnij im optymalne warunki . Zobaczysz, że za chwilę będziesz chciał mieć najmniej 120 l . Jeśli nie masz kasy to odkładaj przez jakiś czas , żeby kupić wszystko co trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium ma chyba tak z 7 litrów ;) nie wiem czy nie będzie trochę przymałe... aha i czy nie mógłbym ich hodować bez rośliny? i jeszcze jedno pytanie: skąd wziąść ten żwirek?? mogą być kamyczki wysypane na placu zabaw? :D

kup bojownika i sztuczną roślinke i nasyp jakiś kamyków(mogą być z placu zabaw tylko je oczyść) i tak bedzie bojownikowi lepiej niż w sklepie w plastikowym kubeczku.Nie potrzebujesz grzałek filtrów itp. Z czasem napatrzysz się na rybkę połkniesz bakcyla i będzie Ci jej przykro(mało miejsca) i kupisz większe akwarium i nie bedzie Ci zal wydac więcej kaski na np filtry grzałki roslinki itp.Trzeba od czegoś zacząć...ja tez wystartowałem z wielkim kielichem i bojownikiem i z czasem powiększam powierzchnie wodna w mieszkaniu :) Teraz mam jedno 60L i drugie mniejsze z wyspą dla kraba a już w planach mam 240l tylko nie wiem jak żone podejść :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ło matko 1,6 litra to ja wypijam dziennie wody mineralnej :) Musisz pomyśleć rafał nad większym zbiornikiem bo faktycznie będą się męczyć (no chyba że im ogony poobcinasz.;) )

Albo jak chcesz już coś mieć i sobie czas umilać to kup przekopnice(takie fajne robaczki) pewnie w takim zbiorniku wytrzymają jakis czas(żyja z 15 dni więc trochę się pocieszysz) a rybka w tak małym zbiorniku to masakra raczej więc odradzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium ma chyba tak z 7 litrów ;) nie wiem czy nie będzie trochę przymałe... aha i czy nie mógłbym ich hodować bez rośliny? i jeszcze jedno pytanie: skąd wziąść ten żwirek?? mogą być kamyczki wysypane na placu zabaw? :D

kup bojownika i sztuczną roślinke i nasyp jakiś kamyków(mogą być z placu zabaw tylko je oczyść) i tak bedzie bojownikowi lepiej niż w sklepie w plastikowym kubeczku.Nie potrzebujesz grzałek filtrów itp.
za takie coś powinno być ostrzeżenie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium ma chyba tak z 7 litrów ;) nie wiem czy nie będzie trochę przymałe... aha i czy nie mógłbym ich hodować bez rośliny? i jeszcze jedno pytanie: skąd wziąść ten żwirek?? mogą być kamyczki wysypane na placu zabaw? :D

kup bojownika i sztuczną roślinke i nasyp jakiś kamyków(mogą być z placu zabaw tylko je oczyść) i tak bedzie bojownikowi lepiej niż w sklepie w plastikowym kubeczku.Nie potrzebujesz grzałek filtrów itp.
za takie coś powinno być ostrzeżenie
przeczytales to co napisal dalej ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...