Jump to content

Troszke dziwny pomysł..


SupeRyba;)
 Share

Recommended Posts

Ostatnio wpadłam na troche dziwny pomysł, ale zapytać chyba nie zaszkodzi :) . Chciałabym urządzić moje akwarium podobnie jak jest urządzone akwarium morskie, ale ryby i woda mają być słodkowodne i rafy też nie będzie tylko ozdoby, żwirek i właśnie nie wiem co jeszcze mają dawać kilimat morski;) . Mam pytania:

1. Czy do takiego ala morskiego akwarium lepiej nadaje sie czarny, biały, beżowy, brązowy kolor żwirku (a może jeszcze jakiś inny :D )

2. Jakie ozdoby tam włożyć ? Czy jakieś muszelki,a może macie pomysł na coś jeszcze??

 

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi i pomysły!! Pozdrawiam! :)

Link to comment
Share on other sites

I co z tego że nienaturalnie nie każdy ma akwarium po to by najbardziej swym wyglądem przypominało naturalne środowisko życia ryb (wiadomo że w takim czują się lepiej). Jeżeli ktoś chce mieć akwarium w jakimś danej przez siebie koncepcji, niech tak zrobi, ale niech przy tym pamięta by nie zaszkodzić rybom. Stąd bierze się pytanie osoby która zrobiła ten temat, gdyż chce ona poprostu by akwarium pasowało pod względem wyglądu jej gustowi ale by to nie obiło się na zdrowiu ryb ;)

Link to comment
Share on other sites

Zrób akwarium z białym piaskiem kwarcowym daj tam szkielet koralowca Jest coś takiego jak gałęzie drzewa czy coś NIe pamiętam jak ten koralowiec się nazywa teraz.... :( Na 100% jest to do zdobycia do tego inne szkielety koralowców . A ze szkielety wapienne zatwardzają wodę poszukaj bardzo kolorowych ryb z Malawi lub Tanganiki Im to nie będzie przeszkadzać :) Na tle białych wapiennych szkieletów i piasku ryby będą Pięknie wyglądać Mozna by też wysypać dno muszlami winniczka i dać tam stado muszlowców ........Pozdrawiam . A co do komentów innych Jak sie temat nei podoba wystraczy sie nie wypowiadać . Jak Ktoś powiedział o gustach się nie rozmawia .....

Powodzenia ..........

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Tak jak napisał "shadow" użyj piasku. pod piasek daj jakieś kamienie i te kamienie przysyp piaskiem żeby dno nie było zbyt płaskie. Dla urozmaicenia przestrzeni możesz z drobnej siatki zrobić coś na wzór "półkek" na ścianach i obsdzić je np. mchem. powodzenia

Link to comment
Share on other sites

chyba najlepsza propozycja shadowa... ja tylko dodam, że do tej kombinacji można dodać jedną świetlówkę marine (do akwa morskich) i też da tą niebieską poświatę, a przy malawi nie będzie to miało za dużego znaczenia, bo tam z roślinami kruchutko ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...