Skocz do zawartości

Pomocy


Maxiu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zadałem wczensiej pytanie i dzień później ramirez jakoś wydostał się z kotnika i pogryzł bojownika oddzieliłem je ponownie i w kotniku zmarła samica ramireza samiec żyje bojownik też zmarł i teraz kiris pstry ludzie co się dzieje pomóżcie doczekałem czas 2,5 tygodnia zanim wpuściłem itd niżej zdjęcia wszystkie leżą na dnie nie pływają brzuchem do góry 

Akwarium 54l 

Obsada to

Danio

samica mieczyka glonojad

neon czarny

 kiris panda

 kiris pstry

 ramirez

czarnooczek i

 3 razbory

 2 podobne do razborow lekko czerwone i 4 takie maluchy 

 

Województwo Wlkp temp wody 25-26 filtr Aquael pat mini podmiana wody tydzień temu 

 

 

 

IMG_20220112_093712.jpg

IMG_20220112_093707.jpg

IMG_20220112_093704.jpg

IMG_20220112_093644.jpg

IMG_20220112_093638.jpg

IMG_20220112_093633.jpg

IMG_20220112_093627.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałeś wcześniej pytanie (w innym temacie) i dostałeś odpowiedź, ale chyba nic z tym nie zrobiłeś. To nie dobrze, bo Twoje ryby cierpią i umierają, a to żywe stworzenia.

Według regulaminu forum tematy zatytułowane "Pomocy" kwalifikują się do usunięcia, a Ty prosisz się o usunięcie z forum.

 

Twoje ryby umierają, bo żyją w nieodpowiednich warunkach.

Ta niewielka roślinka, w dodatku chyba świeżo posadzona, nie "wyłapie" wszystkich szkodliwych substancji z wody.

Niewiele piszesz o tym, jak wyglądają u Ciebie porządki w akwarium i nie piszesz jakie są parametry wody, ale skoro ryby umierają, to znaczy, że nie są w porządku.

Nie oddziela się dorosłych ryb do kotników, po to, żeby się "nie pogryzły".

 

Zrób to, co Ci doradziłam w poprzednim temacie.

https://forum.superakwarium.pl/topic/52146-prośba-z-pomocą/?do=findComment&comment=514577

 

Edytowane przez maziama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.01.2022 o 10:18, maziama napisał:

Dobrze jeszcze raz przepraszam 

Woda 25-26 stopni

Filtr Aquael pat mini na największy

Woda podmiana co tydzień 30 procent

Akwarium wcześniej dwa po 40 l i teraz kupione 50

nalana woda odczekanie 2,5 tygodnia po drodze dodałem tropical bakterie 

Odmulanie 2 tyg

Niestety fakt parametrów wody nie znam ale województwo Wlkp 

W 54 l przenosiłem 

Halfmoon 1x

Bojownik stf 1x

Kirys pstry 2x

Kiris panda 1x

1+1 ramirez

Glonojad

Danio 3x

Rabzory 3x

I dwa podobne do razborow 2x

Halfmoon byl w kotniku nie wiem jak przgryziony na pół akwarium ma pokrywę i 12 godzin jasno i tyle samo ciemno 

Halfmoon byl pogryziony był w kotniku i tam zmarł bo jakoś się kotnik rozdarł 

Bojwonik zmarł po kłótni z ramirezami mimo że to samiec ramirez go atakował i jego po śmierci halfmoona przenosiłem do kotnika to samica ramireza zmarła i później samica mieczyka atakowała bojownika który ostatecznie poległ a dzisiaj kiris pstry i został się 

1x samica mieczyk 

3x razbory 

2x podobne do razborow 

2x takie maluchy z zielonymi ogonami 

1x kiris panda 

1x kiris pstry 

1x glonojad 

1x neon czarny 

1x samiec ramirez 

3x Danio 

2x parka białych rybek 

1x czarnooczek 

Nie wiem dlaczego skoro doczekałem tych 2,5 tyg 

Coś jeszcze mam podać a do zoologicznego niegdzje nie mogę bo właściciele mają covida

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już wiemy coś więcej...

Nie masz możliwości oddać komuś tych ryb? Jakiemuś znajomemu akwaryście?

Szczerze mówiąc bez dostępu do sklepu zoologicznego niewiele możesz zrobić. Nie możesz oddać ryb, nie możesz dokupić roślin, nie możesz nawet kupić ewentualnych leków/preparatów. Nie pozostaje Ci nic innego jak robić podmiany wody 2-3 razy w tygodniu, odstaną, ciepłą wodą (taką o temperaturze tej w akwarium), nie przekarmiać ryb (1 raz dziennie niewielką ilością), nie wyłączać filtra, oświetlenie zmniejszyć do 10 godzin dziennie.

 

Jak tylko będziesz miał dostęp do sklepu zoologicznego oddaj wszystkie ryby i uporządkuj to akwarium. Nie musisz zalewać tego zbiornika od nowa, ale kup dużą ilość roślin, odczekaj znowu 2-3 tygodnie (z włączonym normalnie całym sprzętem), następnie sprawdź testami poziom azotynów, azotanów i fosforanów. Jeśli wszystko będzie dobrze, sprawdź testami pH, kh i gh wody. Według tych parametrów pomożemy Ci dobrać odpowiednie ryby do Twojego akwarium.

 

Nie mam pomysłu, jak można inaczej Ci pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.01.2022 o 14:12, maziama napisał:

.

Super tak zrobię

 Chociaż pojadę do Wrocławia do zoologicznego tam jest otwarte kupię 2 alanthery chyba że coś polecisz co mogę wybrać czy to starczy to dzięki

a rybki w sumie mogę tam zostawić we wrocku 

Z góry dziękuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z łatwiejszych roślin mogę ci polecić na początek:

- nurzaniec - to taka wysoka "trawka", tylko nie bierz tego który ma w nazwie gigantea;

- kryptokoryna - wybieraj niskie odmiany np. wendtii braun albo wendtii green;

- mikrozorium - to roślina, której nie sadzi się w żwirku, tylko przyczepia do naturalnych korzeni, czasem w sklepie mają już gotowe przyczepione;

- anubias - również tak jak mikrozorium, nie sadzi się tego w żwirku, tylko na korzeniu

- rogatek sztywny - to roślina bez korzeni, którą po prostu wrzucasz do wody i sobie luźno pływa, albo łapiesz je "w pęczek" i przyciskasz jakimś kamyczkiem (najlepiej otoczakiem kupionym w zoologicznym, będzie neutralny dla wody);

Rogatka kup naprawdę dużo, to świetna roślina na start akwarium, pochłania bardzo dużo szkodliwych związków i bardzo szybko rośnie.

 

Zapisz sobie te nazwy i o takie rośliny pytaj w zoologicznym. Nie daj sobie wcisnąć innych, których nie znasz, bo często sprzedają w sklepach rośliny nie akwariowe, albo takie, które przy słabym oświetleniu szybko padną.

Byłoby super gdyby udało Ci sie przy okazji oddać te ryby :)

 

Edytowane przez maziama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.01.2022 o 16:07, maziama napisał:

 

 

O wróciłem wziąłem

bakterie tropical w kroplach

 i tak jedna

alanthery ale mi spadla na parkiet nic się nie połamało ale po prostu ma włosy od kota psa itd. można ją wsadzić? 

Kryptokoryne

Mikrozorium

I Anubias 

Reszty nie było bo dostawa nie przyjechała ale będę miał odłożone i

tak rybki wszystko jest tylko pan mówił że jak mam krople to można skrócić czas i teraz jeśli dobrze obliczyłem to jak 30ml starcza na 450 l to jak mam akwairum 50l to wychodzi 3 krople raz dziennie tak?  I czy mogę tak jak mówił skrócić czas np do dwóch tygodni

 

 a testów niestety nie było ale zamówiłem już a

 

 neonki padły na pęcherz pławny dlatego na boku pływały i były bez sily i

 

tak myślę czy po prostu nie dać rybek do akwarium po neonkach które były tam rok ale wszystkie chyba nie zmieszczą się do 30l czy nie 

Naprawde dziękuję i jak coś to napiszę po tym jak poczekam nie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ja dobrze zrozumiałam, to nie oddałeś ryb do sklepu. Nie chcieli ich wziąć, czy nie pytałeś?

Nie przenoś ich na razie do tego małego akwarium, ale dobrze wiedzieć, że je masz.

 

Tak, dzięki tym "bakteriom w kroplach" można skrócić okres dojrzewania akwarium. Ale nawet w tym krótszym okresie szkodliwe dla ryb związki są na wysokim poziomie i dopiero jak akwarium dojrzeje (po tych 2 tygodniach) te związki już rybom nie szkodzą. Jeśli w czasie dojrzewania zbiornika będziesz miał ryby w środku, to będą się one truły tymi związkami.

Proszę Cię nie słuchaj sprzedawców w sklepach zoologicznych, bo niestety chodzi im głównie o sprzedanie jak największej ilości towaru, a nie o dobro ryb.

 

Kiedy mają przyjść te testy? I jakie konkretnie zamówiłeś?

Jak posadzisz te rośliny, które kupiłeś to wrzuć zdjęcie całego akwarium.

 

Tą roślinkę, która Ci spadła wypłucz delikatnie pod kranem i daj ją na razie do tego 30 litrowego akwarium (po prostu z wodą z kranu, ale nie taką bardzo zimną, temperatura mniej więcej taka jak w akwarium z rybami). Akwarium postaw niezbyt daleko od okna, ale też nie w pełnym słońcu. Potem pomyślimy co z nią zrobić (bo trzeba by ją było odkazić).

Edytowane przez maziama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.01.2022 o 18:23, maziama napisał:

 

Yyy jestem przepraszam że nie pisałem ale jechałem na Śląsk bo ciocia zgodziła się zaopiekować a ma welonka który umarł i ma wolne akwarium tylko żebym wziął to kupiłem nowy filtr grzałkę dla nich tam i tutaj testy maskara dołączę zdjęcie 

 

Byłem właśnie w Biedronce i kupiłem wodę 5l wymienię go kupiłem też wszystkie potrzebne krople na antychlor i od tropical eskalarin zdjęcie później pod wieczór dam ok teraz to wymienię 

SAVE_20220115_175214.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki testów mówią same za siebie; tu jest odpowiedź dlaczego Twoje ryby umierają.

Przy NO2 chyba coś nie tak z wynikiem. Nie kojarzę, żeby jakikolwiek test posiadał skalę aż do 10 mg/l. Jednak niezależnie od wyniku, jeśli nie pokazuje 0,0 albo przynajmniej <0,01 to znaczy, że cykl azotowy nie jest zamknięty, albo jest mocno zaburzony.

NO3 też na końcu skali. Czyli ryby były mocno podtruwane.

PH mierzone testem kropelkowym, czy paskowym?

Jeśli Twoje ryby są "na przechowaniu" u cioci to nie musisz wlewać do akwarium żadnych uzdatniaczy, czy innych "kropelek". Zbiornik ma czas, żeby teraz "na spokojnie" dojrzeć. Zrób podmianę, tak z połowę wody z akwarium, posadź rośliny i zostaw tak to akwarium na 2-3 tygodnie, tak jak pisałam.

Napisz mi jeszcze jak czyścisz filtr i jak często? Czy jest włączony cały czas, czy tylko w dzień na przykład?

 

W dniu 15.01.2022 o 17:50, Maxiu napisał:

ciocia zgodziła się zaopiekować a ma welonka który umarł i ma wolne akwarium tylko żebym wziął to kupiłem nowy filtr grzałkę dla nich tam

Tutaj nie wiem, czy się zagłębiać w temat, bo to chyba trochę z deszczu pod rynnę... Ale już jest po fakcie, więc...

Edytowane przez maziama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się zgubiłem.

To gdzie są teraz ryby? U cioci? Czy tylko nowe akwarium przywiozłeś?

Podsumowując: czy masz teraz w domu 3 akwaria? Jeśli tak to zalej je wszystkie, rozdziel do nich ryby. Może się uda wystartować bez wielkich strat.

I tak: akwarium to co ma zostać na stałe, urządzaj jak należy - daj jakiś korzeń, sadź rośliny. W pozostałych nie musisz, bo będą tylko przechowalnią na czas zamknięcia cyklu azotowego w docelowym.

We wszystkich akwariach podmieniaj regularnie, co 2-3 dni 25% wody, ogranicz też karmienie ryb - też co drugi dzień niewielką ilością. Pomoże to zminimalizować zatruwanie ryb amoniakiem.

 

Przeczytaj to w końcu:

 

Do filtra dokup drugi koszyczek (ten na który zakłada się gąbkę) i większą gąbkę, polepszy Ci to trochę filtrację. Zobacz jaka jest różnica w stosunku do tego zmywaka, który dodają seryjnie do pata:

1461423047_patmini.thumb.jpg.8eba9e42e66c625510436bf54e7351b6.jpg

 

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.01.2022 o 18:55, maziama napisał:

 

Mierzone testem paskowym 

 

Nie nie są nadal u mnie byłem po akwarium i roślinki wiem dziwnie tamto napisałem ale zdałem sobie sprawę że liczą się minuty 

W głównym zbiorniku został się tylko czerniooczek zbyt ciężko go złapać szczególnie jak posadziłem roślinki a tamte są w dobrej wodzie 

Jak było akwarium 40 to jakoś co tydzień co półtora teraz od tych 3 tygodni nie czyscilem i jest cały czas włączony a filtr czyszczę kropelkami do dezynfekcji gąbek sprzętu akwariowe go akurat pan właściciel się zlitował pokazał jak i dał mi antychlor i eskalarin eskalarinu wlałem 5ml a antychlor i 2,5 ml 

Zaraz dołączę zdjęcie ale powiem że po tym czerniooczku widzę jakby że jest mu lepiej jak będzie okazja to go wylowie a polecili byście mi jedzenie dla glonojad i właśnie czerniooczka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już ja się gubię pomału...

 

Gdzie wlałeś ten Antychlor i Esklarin: do ogólnego w którym do tej pory były ryby, czy do tego nowego akwarium przywiezionego od cioci?

Nie stosuj obu tych preparatów na raz, bo to ten sam środek (uzdatniacz), tyle tylko, że Esklarin zawiera dodatkowo aloes.

 

Nie czyść filtra żadnymi "kropelkami", ani innymi środkami. Kiedy podmieniasz wodę w akwarium, to w tej właśnie spuszczonej wodzie płuczesz tylko gąbkę z tego największego syfu i dajesz ją z powrotem do filtra. Obudowy czyścić nie musisz (jeśli nie ma na niej glonów).

 

Jeśli chcesz wyłowić cierniooczka to daj do akwarium duży czysty słoik położony na boku i do niego daj tabletkę dla "glonojadów" na sam koniec słoika. Kiedy ciernioczek zabierze się za jedzenie łatwiej będzie ci go wyciągnąć razem ze słoikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2022 o 17:01, maziama napisał:

Teraz to już ja się gubię pomału...

 

Gdzie wlałeś ten Antychlor i Esklarin: do ogólnego w którym do tej pory były ryby, czy do tego nowego akwarium przywiezionego od cioci?

Nie stosuj obu tych preparatów na raz, bo to ten sam środek (uzdatniacz), tyle tylko, że Esklarin zawiera dodatkowo aloes.

 

Nie czyść filtra żadnymi "kropelkami", ani innymi środkami. Kiedy podmieniasz wodę w akwarium, to w tej właśnie spuszczonej wodzie płuczesz tylko gąbkę z tego największego syfu i dajesz ją z powrotem do filtra. Obudowy czyścić nie musisz (jeśli nie ma na niej glonów).

 

Jeśli chcesz wyłowić cierniooczka to daj do akwarium duży czysty słoik położony na boku i do niego daj tabletkę dla "glonojadów" na sam koniec słoika. Kiedy ciernioczek zabierze się za jedzenie łatwiej będzie ci go wyciągnąć razem ze słoikiem.

Dobra chwilą przepraszam 

Nie nie tylko do ogólnego ale antychloru 2.5ml i eskalarin 5ml 

I po cierniooczku widać że jest lepiej zaczął chodzić pływać po całym akwarium 

 

Oki

 

O super dzięki a które tabletki są najlepsze czy raczej generalnie nie ma różnicy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxiu, musisz przeczytać ten temat, którego link podałam Ci w poprzednim temacie i który też użytkownik ahr tutaj Ci wkleił do tematu - ten o zakładaniu i utrzymaniu akwarium. Musisz sobie przyswoić podstawy, bo jak na razie wiele błędów popełniasz, potem piszesz tu o tym, a to już jest po fakcie.

 

Nie było sensu wlewać uzdatniaczy do tego ogólnego akwarium, bo one niczego pożytecznego tam nie zrobią. Te środki nie usuną z akwarium szkodliwych substancji, takich jak azotany i azotyny, których masz tam dużo. One usuwają chlor i wiążą metale ciężkie zawarte w wodzie kranowej, więc te środki miałeś wlać do tego nowego akwarium, do którego przeniosłeś ryby (bo jak przypuszczam nalałeś tak po prostu kranówy i przeniosłeś ryby, tak?). No ale tu znowu jest po fakcie. 

 

Co do tabletek, w tej chwili nie ma znaczenia jakie to będą, bo głównie rozchodzi się o zwabienie cierniooczka do słoika. Jeśli więc masz jakiekolwiek na stanie to daj.

Testy najlepiej kupować kropelkowe. Wiem, że wychodzą drożej, ale dają bardziej wiarygodny wynik.

Wrzuć zdjęcie akwarium, jeśli już je urządziłeś. Podpowiemy, czy jeszcze coś zmienić, dodać itp. zanim wpuścisz tam ponownie ryby.

Edytowane przez maziama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.01.2022 o 11:07, maziama napisał:

 

Dobra mam przeczytane 

 

Do ogólnego wlałem antychlor i wymieniłem nie kranową tylko oaza 

 

Wlałem też oazę do tamtych akwariów i dolalem też antychlor bo dałem mniej więcej 10 procent kranowy i reszta oaza 

 

Okej dobra polecę zaraz do zoologicznego A tam cena wolę uratować życie rybek 

Okej chwilka zaraz dołączę 

 

Teraz lista zakupów 

Tutaj co mówi Pan gąbkę do pat mini 

Tabletki 

Testy 

Uzdatniacze do amoniaku i azotu? 

I jeszcze roślinkę jedna bo na razie są 3 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie wlewasz samej kranówki do akwariów, tylko kupujesz wodę - w dodatku mineralną - w sklepie? Coś jest nie tak z twoją kranówką?

Woda mineralna ze sklepu nie nadaje się do akwarium. Można ewentualnie używać wody demineralizowanej (taką jakiej się używa do akumulatorów albo do żelazka).

"Uzdatniacze" do amoniaku i azotu nie będą ci potrzebne, jak pozwolisz na spokojnie dojrzeć temu akwarium. Wtedy pożyteczne bakterie zrobią swoje.

Miałeś dodać zdjęcie całego akwarium, bo to, że są 3 roślinki nic nam nie mówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.01.2022 o 19:52, maziama napisał:

 

No okazuje się że taki poziom chloru jest w całym osiedlu więc lipa a zanim facet przyjedzie zrobić stacje z filtrów to minie kilka dni dlatego 

Dobra będę pamiętał wlasnie ostatnio dodałem a się nie dodało teraz się pokazuje że zbyt duże więc przepraszam już dodaje 

I teraz tak drugie zdjęcie to są testy z wczoraj i dzisiaj już nie robiłem zdjęcia ale mam tak 

No3 0

No2 0

Kh 10

Gh 18

Cl2 0

Ph 7 

i teraz tak roślinkę jest 7

i wiem wpuściłem kilka rybek ale Pan w zoologicznym dał mi purigen i powiedział że część rybek mogę wpuścić po dobie bo problem zrobił się taki że gupiki mi urodziły i jedna samica nie wiem jakiego gatunku jak byście pomogli to dajcie znać dołączę zdjęcie tej samicy i w jednym są małe z samicami w drugim są ramirezy bo zaczęły gryźć i będę szedł je oddać i w trzecim cześć tutaj i gdybyście też pomogli to prosiłbym o to jakbyście mi dali stronę gdzie są fajnie rozpisane prawidłowe poziomy gh kh itd a tutaj pan w zoologicznym dał mi z kilka litrów wody i powiedział żebym zrobił jeszcze podmiane bo tam jest flora w tych co mi dał i to też pomoże więc wydaje mi się że dlatego to tak fajnie spadło 

IMG_20220119_192453.jpg

SAVE_20220119_143614.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.01.2022 o 19:29, Maxiu napisał:

 

I jeszcze jedno zauważyłem jakieś 3 ślimaki jeden jest spiralny ale pusty chociaż co jakiś czas się przenosi więc nie jestem pewien jeden chyba pusty bo cały czas jest do góry taki niebieski naprawdę mały i jeden też taki mały złoty który gdzieś uciekł co teraz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tych wartościach NO2 i NO3 jakie miałeś na początku, podmianami nie zbiłbyś tak szybko do zera. Chyba, że wymieniłeś praktycznie całą wodę.

Z jednej strony to dobrze, bo ryby przynajmniej nie pływają w trującej je wodzie. Z drugiej strony to akwarium "startuje" od nowa, a są tam ryby. A ty jesteś początkującym akwarystą, który nie wiem czy dopilnuje parametrów wody, jak wskaźniki będą szły w górę.

Na temat purigenu się nie wypowiem, bo zwyczajnie tego nie znam i nigdy nie używałam. Ale widzę, że sprzedawca w sklepie zoologicznym nie wypuszcza cię z pustymi rękoma.

Co do chlorowanej wody w kranie. Jeśli to rzeczywiście jest kwestia tylko chloru (sprawdź testami pozostałe parametry) to albo nalewasz sobie wodę do podmian dzień wcześniej do jakichś czystych butelek, ewentualnie wiadra, i chlor sam odparuje, albo stosujesz uzdatniacz (Esklarin), który przecież masz, a który usuwa właśnie chlor z wody. 

Trzy ślimaki to na razie żadna katastrofa, ale może się z nich z czasem zrobić plaga. Możesz zaczekać, aż ślimaków będzie więcej i zaczną ci przeszkadzać i wtedy kupujesz kilka ślimaków o nazwie "Anentome helena", które będą zjadać te niechciane ślimaki, ale same w sobie plagi ci nie zrobią (nie rozmnażają się tak szybko, no i są pożyteczne).

Tylko absolutnie nie kupuj żadnych ryb zjadających ślimaki (takich jak bocje), albo co gorsza preparatów na ślimaki! Przypuszczam, że Pan w sklepie będzie ci to proponował.

 

Reasumując. Zastosowałeś się do rady Pana ahr ( ahr, tak ładnie nazwał Cię Maxiu ;) ) i porozdzielałeś ryby po akwariach. Teraz trzeba pilnować parametrów. Oddaj pielęgniczki i tego bojownika z kotnika. Gupiki też bym na twoim miejscu oddała, mnożą się szybko i za chwilę będziesz miał przerybienie. 

Co do pozostałej obsady, może ktoś inny się wypowie.

 

PS. Nie pisz swoich postów jednego pod drugim jeśli nie minęły 24 godziny. Na górze posta, obok napisu Autor masz trzy kropki i tam jest opcja Edytuj.

Nie cytuj również postów jeśli potem i tak zostawiasz je puste. Po prostu dodaj swoją odpowiedź bez cytatu.

Edytowane przez maziama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna ważna sprawa okazało się że neony faktycznie były lipne i nie umarły przeze mnie tylko coś wcześniej już było i dostałem w zamian za darmo dwa welony dwa skalary i dwa molinezje jedno kluczowe pytanie czy złota rybka może być w temperaturze 25 stopni czy nie 

Drugie skalary są małe jak 5 złotych mogę je wpuścić czy nie za bardzo i jeśli mogę to powiedzcie mi tylko gdzie znajdę stronę z normami no3 no2 itd gdzie jest fajnie rozpisane to bo teraz m i wyniki wyszły takie 

No3 0

No2 0

Gh 18

Kh 10

Ph 6,7

Cl2 0 

Dobrze albo inaczej lepiej czy jak 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2022 o 18:28, ahr napisał:

Temat chyba możemy zamknąć, nic się tu nie da już zrobić.

Zgadzam się. 

Wszyscy są świadkami, że próbowaliśmy grzecznie Maksiu i cierpliwie Ci tłumaczyć, ale skoro się nie da...

 

Uzasadnienie:

W dniu 21.01.2022 o 18:22, Maxiu napisał:

gdzie znajdę stronę z normami no3 no2 itd gdzie jest fajnie rozpisane

Dostałeś stronę do przeczytania, tam jest fajnie rozpisane i stwierdziłeś "Dobra, mam przeczytane". No chyba jednak nie masz przeczytane...

 

W dniu 21.01.2022 o 18:22, Maxiu napisał:

dostałem w zamian za darmo dwa welony dwa skalary i dwa molinezje

Ręce mi opadły...

Maksiu, czego nie zrozumiałeś w tym stwierdzeniu:

W dniu 12.01.2022 o 17:23, maziama napisał:

Proszę Cię nie słuchaj sprzedawców w sklepach zoologicznych, bo niestety chodzi im głównie o sprzedanie jak największej ilości towaru, a nie o dobro ryb.

 

No i te pytania:

W dniu 21.01.2022 o 18:22, Maxiu napisał:

czy złota rybka może być w temperaturze 25 stopni czy nie

A jeśli nie, to co z nią zrobisz?

 

W dniu 21.01.2022 o 18:22, Maxiu napisał:

skalary są małe jak 5 złotych mogę je wpuścić czy nie za bardzo

Jak wyżej: a jeśli nie, to co z nimi zrobisz?

 

 

Podsumowując:

W dniu 12.01.2022 o 09:18, maziama napisał:

 

Z mojej strony to tyle. Również wnoszę o zamknięcie tematu.

 

Wszelkie możliwe porady i pomoc zostały udzielone.

Zgodnie z życzeniem zamykam temat. /Luna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Luna zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...