Skocz do zawartości

Pytanie co dalej


Rekomendowane odpowiedzi

Mam śmiesznie małe akwarium. Chciałbym jakoś sensownie zacząć.

Akwarium 25l

Oświetlenie: Żarówka 40W

Filtr: Hanza HJ111b; Moc: 2W; Wydajność: 200l/h (parametry podane przez producenta)

Grzałka: Sunlike; Moc: 75W

 

Moje pytanko brzmi: Co ja mogę do tego wsadzić. Już wiem że nie pyszczaka złocistego, który bardzo mi sie podoba. Czy może coś z rodziny kąsaczowatych? W jakiej liczbie rybki, i czy do tak małego akwa montować glonojada? Ewentualnie czy zestawienie Betta Splendens 1 samiec i 2 samice mogłoby być? Ponoć pojedyncze okazy można hodować nawet w szklance z wodą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć pojedyncze okazy można hodować nawet w szklance z wodą?

Nie, nie można. To jest męczarnia dla tych biednych ryb.!

 

W 25l możesz założyć krewetkarium lub jednego bojownika lub kilka samców gupika.

A jeśli nie to same roślinki a do nich ślimaki.

 

Żarówka 40W

Hmm takie żarówki będą prawdopodobnie powodować większy wzrost glonów. Zainwestuj w świetlówki. Najlepiej phillips lub osram.

 

'Glonojada' ? Zapewne chodzi tu o Ancitrusa sp. więc on rośnie za duży, do Twojego baniaka się nie nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glonojada syjamskiego mozesz tam dac jak juz glonojada chcesz...

 

25L..hm... Krewetki..

Albo krewetki z bojownikiem...

Albo bojownik..

Albo 2 gupiki samce, 1 samice

Albo drobniczki jednodniowki...

 

Albo ampularie...

Lub swiat roslin... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za porady. Napewno z nich skorzystam. A teraz pytanie z innej beczki. Startuje z akwarium i wlewam wody by odstała swoje (zamierzam odczekać minimum 4 tygodnie zanim wpuszczę stworzonka). Czy w ciągu tego okresu należy regularnie podmieniać częsć wody czy też mija się to z celem lub jest nawet niepożądane by nie zakłócić cyklu azotowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ile mam robić testy wody i kiedy robić pierwszy? I druga sprawa: Jeśli chciałbym "przemeblować" akwarium, lub coś w nim zmienić albo dodać jakiś element (roślinka, skałka itp.) to w jaki sposób robić to w już funkcjonującym akwarium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam problem. Moja woda ma jedenaście dni. Dnia ósmego zauważyłem w akwarium biały, galaretowaty "narost" na gumowych elementach umieszczonych w akwarium (przyssawki, kable itp.). Na żadnym innym obiekcie w akwarium to ustrojstwo nie rośnie. Mam w akwarium kilka roślinek, skałke i korzeń naturalny. A to cholerstwo rośnie tylko na gumie. Co to może być i jak to zniszczyć. Już wszystko umyłem a to draństwo po dwóch dniach zaczęło się odnawiać. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z jakiej firmy masz grzałke?

Firma Resun

 

 

No dzisiaj umyłem po raz drugi to draństwo. Ciekawe jak długo będe z tym walczył :|

 

Wygląda na to że wzrost tego czegoś jest wolniejszy ale jednak postępuje.

Zamierzam wymienić oświetlnie. Zwykłą wolframową żarówkę 40W chcę zastąpić świetlówką energooszczędną Philips 11W i ciekawi mnie czy to dobry pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...