Skocz do zawartości

Co się dzieje u mnie w akwarium? Pomocy


Qstig
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Minął tydzień od założenia pierwszego mojego akwarium 54l. Filtr wewnętrzny Aquael 300. Woda dalej mętna bez żadnych zmian po dodawaniu zdrowych bakterii i krystalizera. Ryb jeszcze nie ma. Niektóre roślinki obumarły i je usunąłem. Podłoże czarny jakiś żwir nie pamiętam nazwy i piasek. Do tego kamień korzeń i porcelanowy stateczek. Woda zmętniała po dobie od założenia i tak się utrzymuje do teraz. Po dwukrotnym przełukaniu filtra w odlanej wodzie z akwarium woda prawie czarna, podłoże płukane było. Oślizgła maź na korzeniu i szybach. Woda brązowawa przy małej podmianie ok 10% Czy to czas na restart?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.11.2020 o 18:15, Qstig napisał:

Czy to czas na restart?

Tak.

 

Możliwe, że ten filtr jest niewydolny. Przepływ 300 l/h to na papierze; realny jest niższy nawet o połowę. Mam w kilku akwariach filtry SUNSUN JP-013F o przepływie 600 l/h w akwarium bez ryb i powiem Ci, że to jest na "styk". 

 

Jakie oświetlenie?

Wstaw zdjęcie zbiornika.

 

Jeśli będziesz chciał kilku wskazówek jak założyć zbiornik roślinny to daj znać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten filterek to słabizna, ale nie ma co też przesadzać. Zrób sporą podmianę (z 50 % albo więcej), usuń maź z szyb, wyjmij korzeń i go wyczyść, przelej wrzątkiem (jeszcze może śluzowiec wrócić, bo coś jeszcze w środku umiera). Ewentualnie po tygodniu powtórz zabieg. Gąbkę z filtra płucz nawet codziennie, możesz pod kranem.

Restart niewiele Ci pomoże, bo tylko pozbędziesz się tego co zdążyło się rozwinąć.

Pierwsza lekcja cierpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kupiłem nowy filtr kaskadowy z gąbką i ceramiką o przepływie 800l/h jeszcze go nie podłączyłem, podmiana wody o 15% i woda jakby bardziej przejrzysta. Testy kropelkowe zrobiłem i NH4 I NO2 na zerowym poziomie NO3 też o dziwo. Jakby 3 cykl azotowy nie wystartował jeszcze. Zmętnienie dalej się utrzymuje, kupiłem cloudy treatment i chyba zastosuję zobaczę czy wyklaruje mi wodę. Może to zmętnienie występuje bo N03 nie rusza? Maź z szyb dziś usunąłem, odmuliłem dno profilaktycznie. Zdjęcie z dziś sprzed sprzątania jeszcze. Mętna woda utrzymuje się od 10 dni. Rośliny są z tyłu lecz ich nie widać + dzisiaj jeszcze odrobine dosadziłem. Rośliny mało wymagające

akwa.jpg

Edytowane przez Qstig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...