Skocz do zawartości

Moje Akwarium60l. Pierwszy raz mam rybki.


Rekomendowane odpowiedzi

Moje Akwarium60l.

Pierwszy raz mam rybki. Ogolnie zakladajac zbiornik nie mialem wogole o tym pojecia nie wiedzialem nawet jakie rybki moga byc razem a jakie nie wyszlo to spontanicznie
a teraz chcialbym to uciagnac bo sie wciagnalem .
https://www.aquastorexl.nl/aquatlantis-advance-led-60.html
takie mam akwarium ogolnie zbiornik jest prowadzony okolo 3 miesiecy.
Moje roslinki umieraja od dolu polowe juz wyrzucilem martwie sie ze reszta tez umrze. 
(podejrzewam ze swiatlo za slabe) dodalem substrat w postaci paleczek

posiadam obsade
10 neon kardinale tetra
9 gupikow 5 kobiet i 4 chlopy

2 molinezje w parze

1 teleskop czarny

(juz wiem ze mam za male akwarium ale wczesniej tego nie wiedzialem 😕 )

5 glonojadow

podejrzewam 5 kobiet ale kupilem je malutkie prawie jak narybek
dodalem substancje safe start z firmy tetra oraz z kazda podmiana wody dodaje aqua safe .
 

 

temperatura 25stopni 
(musze zmienic grzalke podejrzewam ze jest za slab
a)

prosze was o porady i pomoc by to wszystko jakos przetrwalo . 
problem mam z filtrem , (zdj2) tak to powinno wygladac ?
ja mam tylko 2 gabki .
czy ktos moglby mi opisac co potrzebuje do filtra ?

20200404_182425.jpg

aquatlantis-advance-led-60.jpg

Edytowane przez PiotrZloty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadkowy wybór gatunków ryb o odmiennych wymaganiach. Dramat.

 

Co do roślin to to co jeszcze żyje wyjmij z podłoża, niech pływa, jest szansa że wtedy odżyje, zwłaszcza rogatek. 

 

To zestaw Juwel? Akwarium wygląda na świeże, pewnie jeszcze nie dojrzało, co niedługo odbije się na zdrowiu ryb.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, PiotrZloty napisał:

(podejrzewam ze swiatlo za slabe)

To posadź je w miejscu gdzie masz tego światła najwięcej, czyli na środku. Rogatek, tak jak pisze Kolega, może pływać luzem, jak masz możliwość dostać większą ilość tej rośliny to dobrze byłoby to zrobić, rogatek bardzo fajnie pomaga "wystartować" zbiorniki, bo łakomy jest na wszelkie związki w wodzie. Przesuń te korzonki trochę w tył, rośliny posadź centralnie pod lampą, będzie im łatwiej.

 

Posiadasz jakieś informacje odnośnie parametrów wody? Jak często robisz podmiany i w jakiej ilości? Moim zdaniem są niewystarczające, sądząc po zmętnieniu.

Do filtra możesz dołożyć samych gąbek albo jakieś złoże biologiczne (typu ceramika),

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.04.2020 o 02:22, DavyJones napisał:

Przypadkowy wybór gatunków ryb o odmiennych wymaganiach. Dramat.

 

Co do roślin to to co jeszcze żyje wyjmij z podłoża, niech pływa, jest szansa że wtedy odżyje, zwłaszcza rogatek. 

- wyjalem niestety juz umarl ;/ . 

 

To zestaw Juwel? Akwarium wygląda na świeże, pewnie jeszcze nie dojrzało, co niedługo odbije się na zdrowiu ryb.

to zestaw aquatlanis
https://www.aquastorexl.nl/aquatlantis-advance-led-60.html

tutaj link .
swiatlo 10w led 75 ledow nie wiem czy wystarczajace .

dziekuje za pomoc 

akwarium akurat bylo po podmianie 70% wody gdyz ratuje co sie da . nie bylo mnie w domu 2 tygodnie problemy zwiazane z koronawirusem . 

 

Edytowane przez PiotrZloty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmienilem 80% wody dodalem safe start dokupilem pare roslin co widac na zdjeciach . 
przy podmianie znalazlem 1 maly narybek . (reszte albo wylalem przy podmianie albo chyba zostala zjedzona)
znowu dodalem safe start i aqua safe z firmy tetra 
pod roslinki dodalem paleczki nawozowe
zamierzam dokupic jeszcze roslin czy to dobry pomysl ?
chcialem oddac teleskopa ze wzgledu ze za male akwarium dla niego ;/ 

92098689_556824275243744_3454650540741361664_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączyłbym napowietrzanie, przynajmniej w dzień. Skutecznie usuwa CO2 z wody, który jest potrzebny roślinom.

 

Oświetlenie 10W to trochę mało. Dla zwartek i anubiasów może wystarczy ale dla tych łodygowców już niekoniecznie. Nie wiem czy w tej pokrywie da się dołożyć drugi moduł LED.

 

Podmiany 80% mogą zdestabilizować zbiornik, więc rzadko robi się takie duże. W twoim akwarium raz w tygodniu wiadro wody (12 litrów) powinno wystarczyć. Do świeżej wody, tej z kranu dodawaj Aquasafe.

 

Warto się dowiedzieć - jak już wyżej kolega napisał - co w tej wodzie siedzi, jakie ma parametry.

 

Podstawowe testy w twoim sklepie: 

https://www.aquastorexl.nl/jbl-proaquatest-ph-30-100.html

https://www.aquastorexl.nl/jbl-proaquatest-kh-carbonaathardheid.html

https://www.aquastorexl.nl/jbl-proaquatest-gh-gezamenlijke-hardheid.html

https://www.aquastorexl.nl/jbl-proaquatest-no3-nitraat.html

 

Roślin faktycznie możesz dosadzić. Coś o niewielkich wymaganiach:

https://www.aquastorexl.nl/vallisneria-asiatica.html Mam ją u siebie, rośnie nawet w półcieniu, rozrasta się umiarkowanie.

https://www.aquastorexl.nl/waterplant-hygrophila-polysperma-5cm-pot.html Szybko rośnie. łatwo ją rozmnożyć.

 

Teraz powinieneś zostawić akwarium w spokoju. Nic nie grzebać (poza dosadzeniem nowych roślin), niech dojrzewa i się stabilizuje.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, DavyJones napisał:

Wyłączyłbym napowietrzanie, przynajmniej w dzień. Skutecznie usuwa CO2 z wody, który jest potrzebny roślinom.

 

Oświetlenie 10W to trochę mało. Dla zwartek i anubiasów może wystarczy ale dla tych łodygowców już niekoniecznie. Nie wiem czy w tej pokrywie da się dołożyć drugi moduł LED.

 

Podmiany 80% mogą zdestabilizować zbiornik, więc rzadko robi się takie duże. W twoim akwarium raz w tygodniu wiadro wody (12 litrów) powinno wystarczyć. Do świeżej wody, tej z kranu dodawaj Aquasafe.

 

Warto się dowiedzieć - jak już wyżej kolega napisał - co w tej wodzie siedzi, jakie ma parametry.

 

 

 

Roślin faktycznie możesz dosadzić. Coś o niewielkich wymaganiach:

https://www.aquastorexl.nl/vallisneria-asiatica.html Mam ją u siebie, rośnie nawet w półcieniu, rozrasta się umiarkowanie.

https://www.aquastorexl.nl/waterplant-hygrophila-polysperma-5cm-pot.html Szybko rośnie. łatwo ją rozmnożyć.

 

Teraz powinieneś zostawić akwarium w spokoju. Nic nie grzebać (poza dosadzeniem nowych roślin), niech dojrzewa i się stabilizuje.

dzieki za odpowiedz.  mam aquatest z tetry 6in1 podobno sa nie dokladne ale poki co to wszystko mam w normie , jutro zrobie test to dorzuce informacji . 
karmie daphnia mrozona i ochotka czy to dobrze ?( raz dziennie pol kostki raz tego raz tego zazwyczaj na noc)

z rana rzucam im  platki z tetry raz rubin raz jakies normalne .

filtr gabkowy jak czesto go wymieniac ?

ogolnie zdechla mi jedna rybka , dosyc mloda podejrzewam ze to wina ostatniej proby ratunku zbiornika . troche mi jej szkoda bo hodowalem ja od malenstwa.

wiec checi sa by zbiornik sie rozrastal i moze zmienic akwarium na wieksze . 

na dzien dzisiejszy wyglada to tak . chyba troche lepiej . boje sie ze moze nastapic za niedlugo katastrofa ;/

a jak nazywa sie ta moja roslinka z lewej ?

 

20200408_235546.jpg

Edytowane przez PiotrZloty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, PiotrZloty napisał:

karmie daphnia mrozona i ochotka czy to dobrze ?

Niektórzy to robią. Osobiście uważam, że tylko artemia solowiec żywa lub mrożona, ponieważ jest wolna od pasożytów. 

Nie ma gwarancji, że mrożenie  dafni lub ochotki zabija w nich wszystkie pasożyty. 

 

22 minuty temu, PiotrZloty napisał:

filtr gabkowy jak czesto go wymieniac

Raz na dwa lata lub rzadziej. Nie ma potrzeby jej wymieniać, wystarczy ją płukać jak zauważysz znaczny spadek przepływu i to też bez przesady, żeby nie zabić bilogi. Najlepiej w wodzie z akwarium, podczas podmiany.  Odciągasz wężem lub zbierasz plastikowym naczyniem wodę z akwarium do wiadra i we wiaderku płuczesz gąbkę z filtra.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilem odmulacz z tetry gc30 ale tak sie ostatnio wkrecilem w odmulanie ze podloge zalalem i kobita chciala mnie zabic bo "panele" xd hehe . 
ogladalem wlasnie filmik na yt o pokarmach i chyba tez przerzuce sie na artemie . 

a sa jakies czerwone roslinki ktore potrzebuja mala swiatla ? 

a tutaj mam wyniczek testu wody :

no3mg/l - 10
no2- 0
gh-8d
kh- 6
ph - 7.5
cl2- 0


teraz to wyglada tak . za 3 dni znow sprawdzimy 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, PiotrZloty napisał:

a sa jakies czerwone roslinki ktore potrzebuja mala swiatla ?

Najmniej światłolubną rośliną czerwoną jest Ludwigia. Przy dostatecznie mocnym świetle będzie wybarwiać się na czerwono lub odcienie czerwienie i pomarańczowego, zależy od odmiany/gatunku. Jeśli tego światła będzie mniej to będzie zielona.

 

Wyniki testu są powiedzmy dobre. Dobre dla jakiej ryby? Neonów czy molinezji?

Wyłącz to napowietrzanie, spadnie lekko PH wody, będzie trochę więcej CO2 dla roślin.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super czegos takiego wlasnie szukalem nada to fajnego koloru w akwarium . tak mi sie wydaje . wylaczylem napowietrzanie w dzien na noc chyba wlacze .

moze podac jakies co2 z tetry czy cos ?  zamierzam kupic drugi zbiornik wiec jak lepiej rozdzielic rybki glupiki z molinezjami spoko ? neony myslalem do drugiego i myslalem dorzucic im jakies tez swiecace neonowawte rybki ale jakie ? ;o to jeszcze nie wiem . 

sprawdzilem w internecie warunki w jakich pownny zyc wiec z tego co wyczytalem to ph jest za duze dla neonkow
 

w akwarium mam 26 stopni 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...