Skocz do zawartości

Nurzaniec azjatycki - problem


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kalkulator zużycia prądu

 

Jak chcesz to sprawdź wpisujesz nominalne obciążenie i czas pracy.

Mi po kieszeni dają grzałki mimo że pracuja około 2h na dobe. Ale ich moc to 200 i 25w.

T5 o mocy 24*2 i 27w po 12h

Ledy 20 i 1.5w po 14h

Filtracja jest tania ale 24h

Ecco pro 8w mk850 6w

Jeneca 4w sunsun 6w 

PatA mini 4w

Okresowo brzeczek 10w bo to stary atman 2kanalowy basen tym idzie wydmuchać.

 

Ale każde hobby kosztuje.

A z tego wyciągamy walor edukacyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samael266 - koszty prądu to dla mnie naprawdę żaden problem związany z akwarystyką...

Pytanie do znawców roślin: jeśli liście nurzańca brązowieją/żółkną od góry, o braku jakich pierwiastków może to świadczyć? Mobilnych czy niemobilnych? Może nadmiar węgla w płynie? Albo brak fosforu? Z pamięci to te ciemnozielone kropki na szybach mają właśnie o braku makro świadczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak dla kronikarskiej ścisłości zapiszę jedynie: nurzaniec azjatycki zaczął powoli doprowadzać się do stanu używalności po tym, jak odłączyłam podawanie nawozu z mikroelementami i zostawiłam jedynie potas, żelazo i węgiel w płynie. Niestety od dzisiaj nie mam światła w pokrywie i nie wiem, kiedy znajdę kogoś chętnego na jej naprawę (nawet nie wiem, czy to nie statecznik padł, bo ma swoje lata już), więc nie widzę szans na uratowanie tych roślin :( a przyjął mi się kolejny pogostemon i ruszył ze wzrostem 😢

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...