Jump to content

Po chorobie

Recommended Posts

Witam, mam akwarium 54 l i miałem chore rybki (ospa), podałem ichtio i soli akwarystycznej, rybki wyzdrowiały, myślałem że wszystko się rozpuści i rozrzedzi przy wymianach wody, ale kirysy leżą i dopiero jak wsypie jedzonko to się ruszą, prystelki czasem dziwnie pływają bokiem , a zwinniki blehera wszystko w porządku tylko zamiast srebrnego tułowia są lekko niebieskawe-zielone, rośliny zniszczone, a podłoże ma kilka plamek fioletowych, czyli (wydaje mi się) że ogólnie wszystko zatrute 

Chciałem przepuścić przez węgiel aktywny ale mam filtr pat mini i jak? 

Niepotrzebnie użyłeś soli. Ichtio w pełni wystarcza.

Do pata mini możesz włożyć węgiel w to sitko co jest na nim gąbka. I dodatkowy jak koleżanka wspomniała przy wylocie. 

Dobrze odmulaj dno i rób na razie często podmianki w nie za duzych ilościach.

• Like 1

Kupujesz witaminy w płynie dla ryb - a możesz kupić witaminy w proszku dla dzieci (jeśli można takie jeszcze kupić w aptece). Mieszasz je z pokarmem dla ryb (czyli moczysz płatki albo mrożonkę żywca czy co tam podajesz rybom, oczywiście według instrukcji tych witamin) i wsypujesz do akwarium. Dla ryb są lepsze, ale pamiętam z forów, że kiedyś akwaryści podawali Vibovit rybom :)