Skocz do zawartości

rybki umierają.


krokodyl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

cześć, mam problem mianowicie umierają mi rybki, 2 mieczyki już zdechły. widzę ze skalar pływa ciągle pod filtrem lub u góry.
kolejny mieczyk którego mam kołysze się i nie pływa chowa się koło filtra.
zrobiłem testy wody mam JBL EasyTest 6in1 wyszły tak
NO3/mg/l - 50 
NO2/mg/l - 0,5
GH - 74'd
pH - 7,2
Cl2 mg/l - 0 
2 skalary ( wiem ze nie powinno ich być) , 7 neonków, 2 gupiki, 2 mieczyki i 4 małe glonojady.
proszę o pomoc. 
Akwarium Aquel ma 105 litrów 
filtr Aquael fan 2 plus
grzałka Aquael 150 comfort zone gold

 

Edytowane przez krokodyl
...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobitniej:

 

już wcześniej miałeś z tym problem, zaproponowano Tobie rozwiązanie, ale nie posłuchałeś. Jak dla mnie od tamtej pory to Ty znęcasz się nad tymi rybami i wcale nie chcesz im pomóc. NO2  - 0,5 mg/l. Jeśli chcesz pomóc rybom, to kup drugi filtr i dołóż roślin. Nie wiem, co innego chcesz przeczytać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dzierzka666 napisał:

Dobitniej:

 

już wcześniej miałeś z tym problem, zaproponowano Tobie rozwiązanie, ale nie posłuchałeś. Jak dla mnie od tamtej pory to Ty znęcasz się nad tymi rybami i wcale nie chcesz im pomóc. NO2  - 0,5 mg/l. Jeśli chcesz pomóc rybom, to kup drugi filtr i dołóż roślin. Nie wiem, co innego chcesz przeczytać. 

Posłuchaj jestem tu świeżak, popełniał błędy. Zrobiłem tak że kupiłem sporo roslinek posadziłem je. 2 filtr A jaki polecasz?? Serio nie wiem. Mam gupika w ciąży i nie chce by się źle czuły co mam jeszcze zrobić by było okej ?? Filtr mam z tymi bąbelkami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, że jesteś świeżak. Ale trochę czasu już minęło od Twojego ostatniego postu. ahr kazał Tobie poczytać o cyklu azotowym, czy to zrobiłeś?  Ryby czują się źle, ponieważ NO2 masz na wysokości 0,5 mg/l, a to już dla nich dawka śmiertelna. Nie wiem, jaką masz pojemność akwarium, kup jakiś filtr dopasowany do niej (może być nawet drugi taki sam) i witaminy dla ryb. Nie jestem pewna, czy bąbelki są aż tak ważne. Podmieniaj codziennie wodę tak z 20% - byle woda do podmianki była odstana minimum 24 godziny - aż do zbicia poziomu NO2. I pamiętaj, aby temperatura wody do podmian była taka sama jak temperatura wody w akwarium.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takich sytuacjach, jak i przy wszelkich kryzysowych bąbelki robią dobrą robotę, warto ich używać.

Na chwilę obecną możesz zbijać NO2 poprzez podmiany wody, nawet codzienne. Przygotuj wodę wieczorem, na drugi dzień podmiana, 10 - 20 litrów wystarczy. Przygotowanie wody i podmiana w kolejny dzień. Musisz pomóc rybom zanim bakterie nitryfikacyjne namnożą się w ilości zdolnej przerabiać produkty przemiany materii ryb. Oczywiście warto ograniczyć karmienie ryb, raz dziennie albo nawet co drugi dzień. Ogólnie to nie karmisz za dużo?

Filtr masz nietęgi, ale obsada nie jest póki co jakaś kosmiczna. Jak akwarium dojrzeje to powinien wystarczyć, główna biologia i tak będzie w podłożu, a ten filterek będzie służył jako mechanik i mieszadło wody.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ahr napisał:

Myślę nad zakupem jakiegoś lepszego filtra do mojej 105 ( 2 taki sam ?? ) 

, wodę podmieniam codziennie 25l odstaną.  Napowietrzam dużo mam sporo roslinek. Dodam że gupik urodził małe ;-) ale tylko 2 widzę. 😜 dzięki za te rady. Muszę się ogarnąć skoro chce mieć rybki ;) zakup testów kropelkowych z jbl będzie też dobrym wyborem ;-)

 

 

W takich sytuacjach, jak i przy wszelkich kryzysowych bąbelki robią dobrą robotę, warto ich używać.

Na chwilę obecną możesz zbijać NO2 poprzez podmiany wody, nawet codzienne. Przygotuj wodę wieczorem, na drugi dzień podmiana, 10 - 20 litrów wystarczy. Przygotowanie wody i podmiana w kolejny dzień. Musisz pomóc rybom zanim bakterie nitryfikacyjne namnożą się w ilości zdolnej przerabiać produkty przemiany materii ryb. Oczywiście warto ograniczyć karmienie ryb, raz dziennie albo nawet co drugi dzień. Ogólnie to nie karmisz za dużo?

Filtr masz nietęgi, ale obsada nie jest póki co jakaś kosmiczna. Jak akwarium dojrzeje to powinien wystarczyć, główna biologia i tak będzie w podłożu, a ten filterek będzie służył jako mechanik i mieszadło wody.

 

 

Edytowane przez krokodyl
Błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, ahr napisał:

Na chwilę obecną możesz zbijać NO2 poprzez podmiany wody, nawet codzienne. Przygotuj wodę wieczorem, na drugi dzień podmiana, 10 - 20 litrów wystarczy. Przygotowanie wody i podmiana w kolejny dzień. Musisz pomóc rybom zanim bakterie nitryfikacyjne namnożą się w ilości zdolnej przerabiać produkty przemiany materii ryb. Oczywiście warto ograniczyć karmienie ryb, raz dziennie albo nawet co drugi dzień. Ogólnie to nie karmisz za dużo?

Do kiedy mam podmieniac tą  wodę?? Ograniczylem karmienie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...