Skocz do zawartości

Wydajność filtru Aquel circulator 1000


Jaśko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam filtr taki jak napisałem w tytule. Obecnie stosuję tylko filtrację mechaniczną (przez samą gąbkę). Nie bardzo wiem jak czy z filtrem jest coś nie tak. Mianowicie, z filtra wypływa woda dosyć silnym strumieniem, wydajność ustawiłem na maksimum, ale mam wrażenie że nie zasysa wody jak należy. W okół gąbki w odległości 1-2cm, unoszą się drobinki zanieczyszczeń ale nie są przyciągane do niej, po prostu pływają swobodnie. Wydaje mi się że to jest nie właściwe, bo filtr chyba powinien zbierać takie cząsteczki. Co może być przyczyną jeżeli jest to nie prawidłowe. Dodam tylko że filtr ma już swoje lata. Dostałem go od kolegi, ile u niego pracował nie jestem w stanie powiedzieć. U mnie jest już 7 lat i pracuje non stop z przerwą na akwarystykę około 6 miesięcy. Może już stary i trzeba go wymieć, czy może to być wina gąbki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta pompa ma dosyć dużą wydajność.

Jeżeli na wylocie czujesz mocny prąd wody to musi działać.

Jeżeli nie, to pewnie wirnik jest już zużyty.

Jeżeli na wylocie jest ciśnienie a nie zasysa to sprawdź jeszcze oring na zdejmowanej pokrywce wirnika. Jeżeli jest twardy to do wymiany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyściłem wszystko do czego był dostęp łącznie z wirnikiem, wymieniłem oring i nadal jest to samo. Drobinki zanieczyszczeń przepływają koło gąbki a następnie się oddalają. Nie liczne tylko osiadają na gąbce. Dodaję film w formacie *.mov z pracą filtra.

Edytowane przez Jaśko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz mieć pewność i zależy Ci na czasie to wymień gąbkę i wirnik.

Gąbka z czasem starzeje się i zmienia swoją strukturę przez co zmniejszają się opory gąbki na ssaniu a tym samym zmniejsza się aktywna powierzchnia filtra.

Na filmie widać że pompa nieźle jeszcze sobie radzi. Mogło dojść oczywiście po latach do częściowego rozmagnesowania wirnika.

  Są akwaryści którzy podobno magnesują wirnik przykładając czyścik magnetyczny. Najpierw jedną część a potem drugą.

Ja tego nie robiłem więc nie potwierdzam ale i nie zaprzeczam😥.

   Wybór należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...