Skocz do zawartości

Nadwódka i jej wymagania


Dzierzka666
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Powoli zastanawiam się nad przejściem w akwa w roślinność bardziej azjatycką. Zainteresowały mnie nadwódki. Jednak po przejrzeniu kilku stron internetowych zgłupiałam, ponieważ na stronie  www.roslinyakwariowe.pl nadwódki opisane są jako rośliny mało wymagające pod względem oświetlenia oraz twardości i Ph wody, kiedy na stronie  www.Akwa-Mania.mud.pl dodaje się, że jednak do dobrego wzrostu potrzebują określonych parametrów światła i wody - jako przykład służy mi Hygrophila polysperma. Oczywiście, że zawsze im więcej światła, tym lepiej, ale jak to jest z nadwódkami w kwestii parametrów chemicznych wody? Mam wode twardą oraz zasadową i wybór roślin przez to dosyć mocno ograniczony. A wiadomo, że człowiek chce mieć ładne roślinki w akwa. Ma ktoś może jakieś doświadczenia jesli chodzi o te rośliny, w jakiej wodzie rosną ładnie?

 

Interesują mnie gatunki:

Hygrophila angustifolia oraz Hygrophila corymbosa thailand (takie widziałam u nas w sklepie) , chyba że polecilibyście jakieś inne gatunki. Docelowo planuję nimi zastąpić moczarki.

Edytowane przez Dzierzka666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nadwódka wcale nie jest taką łatwą rośliną. 

W akwarium z nieco twardszą wodą i na Manado rosła słabo. Nie mogłem odkryć czego jej brakuje. Nawożenie nie pomagało. Miała dziury i czarne plamy. 

 

W akwarium na AS II+ rośnie bujnue bez żadnych zabiegów i ładnie wygląda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę napisać, że jednak skusiłam się na te nadwódki (w akcie desperacji :P ) - i w zwykłym żwirku mi zaczyna ładnie się wyciągać - ale tylko te sadzonki, które posadziłam niemal na moczarce. Druga chyba ma za mało światła (rośnie przy nurzańcu) i nie chce się zakorzenić, chociaż listki nowe wypuszcza.  Mam tylko wątpliwości, czy to na pewno są te gatunki, które podano na etykietach.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...