Skocz do zawartości

JAKIE RYBKI NAJSKUTECZNIEJ PORADZĄ SOBIE Z GLONEM Z SZYBAC??


jarexrex
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ekspertem jeszcze w tej dziedzinie nie jestem, ale według opinii moich kolegów którzy mają akwarium najlepszym sposobem na glony jest zakupienie Glonojada, najlepiej syjamskiego bo ładniejszy- poszedłem za ich radą i ten widok jak się przysysa do przedniej szyby zawsze mnie rozwesela :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od litrażu akwa glonojad syjamski i kosiarki potrzebują większego zbiornika, poza tym nie przeceniałbym zbytnio tych rybek jako glonożerców. Kosiarki głównie młode jedzą glony, z syjamskim inny problem, że im starszy tym bardziej agresywny. Otoski są dobre na glon, ale też tylko jako pomoc.

Warto się zastanowić czemu glony na szybach. Może masz tak ustawione akwarium, że słońce z okna pada bezpośrednio na akwa ?? Jakie masz PO4 i NO3 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie w akwarium od 60 - 120 l, najlepsze będą otoski od 4 do 6 szt. A w akwarium powyżej 120 l kosiarki. Glonojad się sprawdza póki jest młody, chyba że nie ma co jeśc:) a jeżeli masz korzeń w akwarium to jest duże prawdopodobieństwo, że glonojad się na nim zadomowi. Pozatym, glonojady są rybami terytorialnymi wiec trzymanie kilku sztuk w jednym zbiorniki jest niecelowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-kosiarka

-grubowarg złotopręgi

-żyworódki (mieczyki, molinezje)

-otocinklus przyujściowy (otosek)

-zbrojnik karłowaty

-zbrojnik kolumbijski

-glonojad syjamski

-inne zbrojniki (choć nie zawsze jest pożądany efekt)

-ukosnik wspaniały

-krewetka amano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy jak duże masz akwarium, masa opcji została podana. Ja tylko zapytam czy na akwarium padają bezpośrednio promienie słoneczne? Bo one bardzo przyspieszają wzrost glonów. Rzadkie podmiany wody też się przyczyniają, bo wzrasta poziom amoniaku, wiec glony szaleją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Wydaje mi się a nawet jestem pewien że najszybciej poradzi sobie czyścik magnetyczny lub zwykła karta telefoniczna ;) . Nieważne jakie dasz rybki, szybę i tak trzeba czasami normalnie wyczyścić . Co prawda dobra "ekipa sprzątająca " zmniejsza częstotliwość ręcznego czyszczenia,ale w 100 % go nie zastąpi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIĘKUJE WSZYSTKIM ZA ODPOWIEDZI, NIESTETY GLONOJADA SYJAMSKIEGO JUZ MAM ALE NIE WYGLADA NA ZAINTERESOWANEGO GLONAMI JEST DOSC DUZY OKOLO 8CM, KUPIE CZYSCIK MAGNETYCZNY I ROZEJRZE SIE ZA TYMI OTOSKAMI

 

mod: proszę zmienić wpis na małe litery a po drugie proszę używać polskich znaków!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...