Jump to content
Sign in to follow this  
GANJAMAN

Jaką rybkę dobrać?

Recommended Posts

Mam akwarium 140l (80×35×50(w czwartek wieczorem uruchomione), a w nim:

9 gupików

2 molinezje

2 platki

1 skalara

1 prętnik karłowaty

2 gurami (mała odmiana)

6 neonów

2 sumy szkliste

1 piskorek

1 sumik

1 glonojad

2 otoski

2 krewetki

i chciałbym kupić jakąś dużą rybę która nie jest agresywna i może być z obecnymi rybkami. Moglibyście polecić mi jakiś gatunek, czy wyluzować z kupnem takiej ryby?

Jakość wody jest aktualnie lepsza niż na zdjęciu

post-24850-0-29376100-1497644259_thumb.jpg

Cześć. Nic nie wrzucaj to tego akwa. I tak już masz niezłą zupę. Przykro mi Cię poinformować, ale to czym się zajmujesz to nie jest akwarystyka. Męczysz, kolego, te rybki. Nie masz, niestety, choćby podstawowej wiedzy. Zajmij się proszę tym co masz, poczytaj i wyciągnij wnioski. W tej chwili tylko i wyłącznie sam jesteś w stanie sobie pomóc. Na tym forum masz podstawy akwarystyki. Zapraszam do czytania.

Wiem że do akwarysty mi bardzo daleko... niedawno dopiero zaczołem. Założyłem ten profil właśnie po to aby uzupełnić swoją wiedzę. Dzięki że mnie uświadomiłeś :). Mógłbyś mi napisać jakie rybki kompletnie nie pasują do mojej obsady?

Napisz jaką masz wodę w akwa.. .

Co do dużych ryb to już masz w akwarium skalara, zbrojnika niebieskiego...

Sent with handy.

80×35×50(w czwartek wieczorem uruchomione), a w nim:
Zarybiłeś świeżo założone akwarium. To oznacza, że w ciągu tygodnia wybije Ci amoniak i rybki będą miały spore szanse na wytrucie. Poczytaj  o cyklu azotowym i zdecyduj sam, czy chcesz te zwierzaki na to skazać.

Sama obsada najlepiej do zwrócenia do zoologa  - ktokolwiek sprzedał te ryby jednocześnie klientowi nie jest godnym zaufania sprzedawcą :)

W czwartek wpuściłem tylko rybki a woda była już dużo wcześniej w zbiorniku

Cześć. Tak jak kolega napisał wyżej, podaj proszę parametry wody z Twojego akwarium. Uzupełnij informacje nt. zbiornika według wytycznych z poniższego linku.

http://forum.superakwarium.pl/forum-4/announcement-3-jak-zadawa%C4%87-pytania-na-forum-superakwariumpl/

Podejrzewam, że akwarium zalałeś wodą z kranu. Zapewne woda średnio-twarda lub twarda i woda powyżej 7,5 pH. 

Niestety nie wykonywałem jeszcze testów wody. Woda z kranu, wcześniej przepływa jeszcze przez filtr węglowy, mechaniczny i jeszce jakiś

W czwartek wpuściłem tylko rybki a woda była już dużo wcześniej w zbiorniku
Piszesz "w czwartek wieczorem uruchomione" zatem moje pytanie teraz - czy ta woda stała i kisnęła, czy działał filtr?

Zarybienie taką ilością ryb, w dodatku o odmiennych potrzebach, to też fatalny pomysł na starcie.

A akwarium dojrzało?

Jak nie chcesz pomocy, to nie będę się specjalnie wpychał, ale musząc wszystko z Ciebie ciągnąć niezbyt mam ochotę się udzielać xD

Jak to rozpoznać?

Dopiero zaczynam z akwarium i na forum więc zbytnio nie wiem co pisać :P

Po tym, że cykl azotowy działa poprawnie i azotyny i amoniak są niewykrywalne, a azotany idą równomiernie w górę.

Jeszcze nie kupiłem testów. Są dostępne w każdym zoologicznym sklepie? Czy można jeszcze rozpoznać to w inny sposób (i tak kupię)?

Nie można rozpoznać, można przypuszczać. Po 5 tygodniach funkcjonowania akwaria zwykle są dojrzałe i gotowe na przyjęcie pierwszych ryb ;)

A te rośliny widoczne w akwa to tapeta? Woda jest/ była mleczna?

Sent with handy.

Za mało roślin, woda mleczna oznacza że cykl azotowy w trakcie stabilizacji, a nie po...

Sent with handy.

Nie miałem innego zdjęcia zbiornika... pisałem że woda jest w dużo lepszym stanie

Hejka, kupiłeś już może testy?

Podaj wyniki to pomożemy Ci uporządkować obsadę.

Zdecydowanie masz sporo ryb w akwarium i uważam że już wystarczy. Jeżeli chcesz coś dobrać to radzę kupić większe akwarium