Skocz do zawartości

Który filtr wybrać


Dominik99
 Udostępnij

Eheim czy jbl  

5 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który filtr wybrać do akwarium 200l?

    • Eheim experience 250- używany
      2
    • JBL e701 greenline-nowy
      3


Rekomendowane odpowiedzi

Dominik99... Eheimy mają taką opinię, ale kupując używkę nie wiesz czy poprzedni użytkownik smarował uszczelki, czyścił bebechy itd. Koniec końców możesz kupić ,,padlinkę".

JBL nie dość że (tak samo jak podany eheim) ma o prawie 2l mniejszą objętość co Uni 250, to jeszcze krążą opinie o sporym spadku mocy po pewnym czasie itd.

Aquael nie dość że bezawaryjny (nie spotkałem się jeszcze z jego awarią, no i sam mam dwie sztuki), serwisem przebija EHEIM i JBL (w 99% sklepach zoologicznych możesz reklamować zepsuty element, tego samego wydadzą Ci nowy (choć jak piszę - nigdy się z awarią nie spotkałem, wiem jednak jak działa serwis Aquael), no i w końcu masz duży, mocny, cichy i bezawaryjny filterek za 300-350zł NOWY.
Co do poboru, weź mi wytłumacz - JAK, filterek o mniejszej mocy może mieć lepszy/porównywalny przepływ?

Ale, nie moje pieniądze, nie moje decyzje, Ja tu tylko se sprzątam ;)

P.S. DavyJones - on rozważa mniejszego braciszka e901 -> e701 ;)

Edytowane przez AkwarystaArtur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie wezmę ten unimax, 2W więcej raczej nie zrobią znacznej różnicy na rachunku. Jest nawet tańszy niz e701 a o eheimie to juz nie wspomnę. Tylko jak kupię przez internet to jak będę chciał oddać na gwarancję, to muszę odsyłać do sklepu, czy można to załatwić bezpośrednio z aquaelem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, jak w okolicy masz dobry sklep akwarystyczny to kupuj tam - Aquael ,,sugeruje" cenę sklepom, więc nie powinieneś zapłacić więcej.
Jednak jeśli w sklepie będą te filtry droższe to bierz z internetu. Raz - nie popsuje się, chyba że se go sam popsujesz (ze swoimi się delikatnie nie obchodzę a chulają jak głupie), dwa, jakby co to w internecie co chwila ludzie piszą że części można dostać na gwarancji w sklepach które oferują produkty Aquaela, często nawet za darmo po okresie gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz taniej to bierz w internecie. Obsługa gwarancyjna Aquaela jest niesamowita. Z doświadczenia przytoczę historię awarii mojego Minikani. Parę miesięcy po zakupie i zamontowaniu filtra zaczęło mi delikatnie cieknąć z zespołu sterującego. Napisałem bezpośrednio do serwisu Aquaela opisując sytuację (czysty opis, niepoparty żadnym dowodem z mojej strony - nie załączyłem rachunku, nic, tylko napisałem, że dnia tego i tego kupiłem i teraz cieknie i co z tym zrobić). Odpowiedź Aquaela była szybka, beż żadnych dodatkowych pytań itp. i o treści "wysyłamy do Pana część zamienną". Następnego dnia kurier przywiózł mi nowy zespół sterujący.

Byłem w lekkim szoku :) Ale pozytywnie. I tym ruchem firma Aquael mnie do siebie przekonała na dobre. Mam dużo sprzętu tej firmy - w zasadzie zdecydowaną większość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aquael nie dość że bezawaryjny (nie spotkałem się jeszcze z jego awarią, no i sam mam dwie sztuki), serwisem przebija EHEIM i JBL (w 99% sklepach zoologicznych możesz reklamować zepsuty element, tego samego wydadzą Ci nowy (choć jak piszę - nigdy się z awarią nie spotkałem, wiem jednak jak działa serwis Aquael), no i w końcu masz duży, mocny, cichy i bezawaryjny filterek za 300-350zł NOWY.

Co do poboru, weź mi wytłumacz - JAK, filterek o mniejszej mocy może mieć lepszy/porównywalny przepływ?

 

Ale, nie moje pieniądze, nie moje decyzje, Ja tu tylko se sprzątam ;)

 

Bzdury ,bzdury ,ale tak to jest jak się powtarza  opowieści innych . Reklamować  sprzęt możesz w sklepie którym go kupiłeś za okazaniem faktury /paragonu anie w byle jakim sklepie  to raz .

Dwa  sklep  nie zajmuje się serwisem i nie wyda żadnych cześci zamiennych czy też nowego sprzętu  od tego  jest serwis  który takowe części może wydać za pośrednictwem sklepu

 

Nigdy się nie spotkałeś z awarią a zachwalasz  ze to takie cudo ,a ja znam nie jeden przypadek  zepsutego unimaxa .multikani ,mini/midi kani  wystarczy poszperać w necie

 

Co do serwisu Aquaela  to fakt  jest mega profesjonalny  a korzystałem z niego już 4 krotnie  (kaskada fzn 1 /3  circulator 500)  zawsze pisałem bezpośrednio do servisu  ,krótki   opis problemu  i tyle .Servis odpowiadał przeważnie do 24h   informacja była konkretna  -prosimy o dowód zakupu  lub  wysyłamy nowe części/element i na drugi dzien kurier DHL pukał do drzwi  .Wszystko nieodpłatnie  nawet dla  4 letniej FZN3  gdzie gwarancja dawno za nią .

 

 

Mam w akwarium roślinnym 200l dwa e901. Te filtry do tej wielkości zbiornika się nie nadają. E901 obsłuży MAX! akwarium 100l.

Przepływ w tym filtrze to MAX 450l. Przy zapchanych wężach i wkładach jeszcze mniej.

 

Mam również  e901  w 112L zbiorniku i mam go skręconego na 50%  bo za bardzo miesza ,a w filtrze keramzyt,lawa,siporax  przy filtracji biologicznej duży przepływ nie jest wskazany  .

 

Żeby ten przepływ spadła do 400-450L  to filtr musi być nieźle zamulony i zapchany  ja swój czyszczę raz zna 4-5 miesięcy (płuczę kosze) węże czyszczę ci 2-3 miesiące .

 

 

CO do dylematu autora  to e701  w ogóle  bym nie brał pod uwagę  zdecydowanie  bo to nie opłacalne .

 

Za 300zl masz eheime 2213

http://allegro.pl/eheim-classic-2213-do-250l-wklady-zawory-wroc-i5216211181.html

 

Jeśli chodzi o marki to brał bym w tej kolejności eheim ,jbl ,aquael

Edytowane przez raiders
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raiders...
,,Bzdury ,bzdury ,ale tak to jest jak się powtarza  opowieści innych"
po chwili:
,,wystarczy poszperać w necie"

,,sklep  nie zajmuje się serwisem i nie wyda żadnych cześci zamiennych czy też nowego sprzętu"
po chwili:
,,serwis  który takowe części może wydać za pośrednictwem sklepu" (koniec końców sprzet dostajesz w sklepie, koło fujarki mi lata w jakich rękach był przed)


Dodatkowo sam nie wiem czy chwalisz Aquaela czy jedziesz po nim... Raz piszesz że się psują (co chyba przeczytałeś w necie?), a potem że nawet po 4 latach dostaje się od nich nowe części...

No a po zdaniu w którym sugerujesz 2213+ wybuchnąłem śmiechem... Powiedz że napisałeś to dla jaj, proszę... xD
Tak się składa że go mam. W szafce.
Nijak się nie umywa do Uni 250.

Malutkie przewodziki, !!!3l objętości wkładów!!! (jest maciupeńki jak go postawisz obok Uni) jest słyszalny (Uni bezgłośny), czyszczenie go to ,,pain in the ass", i koniec końców bierze tylko 3W mniej prądu.

Zresztą, co ja będę gołosłowny, czas na focie ;)

Pudełko mniejsze od Uni250:
356_wp_20170112_001_tn.jpg

Z lotu ptaka:
550_wp_20170112_003_tn.jpg

Na tym zdjęciu eheim robi niezłe wrażenie...
641_wp_20170112_002_tn.jpg

Tyci tyci średnica otworu:
999_wp_20170112_004_tn.jpg

Naprawdę, nie ma lepszego filtra w okolicach 300zł jak Unimax 250. Ale z tym 2213 to naprawdę popłynąłeś... Ani tam wystarczającego przepływu, ani miejsca na biologię...




,,Jeśli chodzi o marki to brał bym w tej kolejności eheim ,jbl ,aquael"

Jeśli chodzi o marki to brałbym EHEIM, Aquael, JBL.
Ale jeśli dyskusja toczy się w okolicach 300zł to -> Aquael, JBL, EHEIM (Eheim w takich pieniądzach nie ma mocnych propozycji).
Jedno przyznaję, do Aquaela, JBL czy jakiegokolwiek innego filtra zawsze dokupuję węże EHEIM'a bo są najlepsze.

Edytowane przez AkwarystaArtur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj jeszcze raz powoli co sam napisałeś i co ja ci odpisałem ...ale nie spiesz się bo widzę ze jest problem z interpretacją czytanego tekstu .

 

 

Nie chwalę anie nie  jadę po Aquaelu   tak jak ty  usiłujesz  udowodnić ze to najlepsza firma z najlepszym sprzętem  bo ty go właśnie posiadasz . Napisałem wyraźnie ze  filtry tej firmy   również się psują  co widziałem u  znajomych  bo sam kubełków  tej firmy nigdy nie posiadałem  nie przekonują mnie  ,a odniosłem się do internetu abyś sobie sam znalazł jakie ludzie mają problemy z ww modelami jeśli ty nie miałeś okazji mieć  problemów .

 

Sam używam kaskad i głowic aquael'a  i sobie je chwalę  chociaż  bezawaryjne nie są   dla tego korzystałem z serwisu który jest mega wzorowy .

 

To tak samo jak z JBL DavyJones ma e901 i jest z niego nie zadowolony miał z nim jakies problemy o których zresztą pisał  ,ja mam ten sam filtr i jestem zadowolony   i problemów jak kolega nie miałem .

 

 

 

No a po zdaniu w którym sugerujesz 2213+ wybuchnąłem śmiechem... Powiedz że napisałeś to dla jaj, proszę... xD
Tak się składa że go mam. W szafce.
Nijak się nie umywa do Uni 250.

To dobrze że się ubawiłeś

 

Malutkie przewodziki, !!!3l objętości wkładów!!! (jest maciupeńki jak go postawisz obok Uni) jest słyszalny (Uni bezgłośny), czyszczenie go to ,,pain in the ass", i koniec końców bierze tylko 3W mniej prądu

 

Masz jakiś  kompleks wielkości ? chyba tak   ...

Fakt 3l  to nie wiele ale na filtrację bio do 200 w sam raz  takie minimum bym powiedział  jak już wspomniałem w filtracji biologicznej  duży przepływ nie jest wskazany  .

Głośna praca to już odczucia indywidualne  dla jednego HW302  będzie  bez głośny dla drugiego  chodzi jak traktor

 

Czyszczenie .... takie problematyczne i uciążliwe 2213... no naprawdę  taki problem wyjąć kosz i przepłukać?  to jak ty czyścisz ww unimaxa?

 

3W różnicy  to sporo  taki filterek  chodzi cały rok 3 W x365= .... trochę jest  dla mnie gra warta świeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raiders, moje umiejętności czytania są całkiem spoko, o ile tekst jest napisany poprawnie...
Nie zrobię sobie tego i nie będę Twoich wypocin ,,jako tako po polsku" czytał więcej jak jeden raz.

Twierdzisz że 3L dla biologii jest ok... Spoko, tylko przy jakiej aranżacji i obsadzie? Znając życie filtr będzie działał jako mechanik+biologia więc miejsca na bio jeszcze mniej.
Czyszczenie Uni jest o tyle wygodniejsze że ma w środku 4 koszyki, a nie jeden.
Co do prądu... weź sobie to policz. Jeśli rocznie będzie to chociaż 20zł to zwracam honor.

P.S. Nie mówię że 2213 jest głośny - jest słyszalny, dlatego w tej kwestii (po raz kolejny) przegrywa z Uni 250.

Edytowane przez AkwarystaArtur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Żeby ten przepływ spadła do 400-450L  to filtr musi być nieźle zamulony i zapchany

 

No właśnie nie. JBL w instrukcji do filtra podaje, że jego wydajność przy wkładach to +-450 l/h. Zresztą są na YT filmy badające tą wydajność.

 

 

 

Mam również  e901  w 112L zbiorniku i mam go skręconego na 50% 

 

Ciekawe jak? Zaworami IN/OUT? JBL tego nie zaleca bo można zniszczyć głowicę. JBL użyłbym - i chyba tak zrobię -  w akwarium 72l. 

 

Napisać jednak muszę, że e901 od kilku lat działają bezawaryjnie, jednak przepływ jest wielkim minusem, podobnie jak zapychające się węże. Zalecanie tego filtra do 300l - jak pisze JBL - to zwykły kit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...