Jump to content
Sign in to follow this  
Rybcia469

Pytanie o kiryski karłowate(pigmeje)

Recommended Posts

Witam

Dawno nie marudziłam na forum :) Chciałabym zacząć przygodę z kiryskami karłowatymi (pigmejami).

Pierw trochę danych:

- akwarium 60 l

- 7.5 ph

- 15 gh

-15 kh 

- 10 mg NO3

- 0 - No2

- piasek kwarcowy za podłoże.

Do tej pory miałam gupiki w 30 l. 

Czytałam, ze  kiryski które chciałbym posiadać muszą mieć miękka wodę i ph tak w granicach 6 -7 ph.

Czy jest jakaś szansa by je hodować przy takich parametrach ew  co potrzeba by   sprostać wymaganiom a nie było to nic skomplikowanego. 

Jak się nic nie da zrobić zostanę przy gupikach :( 

Pozdrawiam.

Jeśli czytasz, że ryba potrzebuje miękkiej i kwaśnej wody, a masz twardą i zasadową, to nie ma co naciągać z 'może się da'. Albo mieszasz z RO i obniżasz twardości, albo zostań przy rybach lubiących taką wodę. Nie ma ich wcale tak mało.

Czytałam o filtrze  do RO, ale póki co nie stać mnie na takie cuda: ) Da się jakoś inaczej zdobyć ta wodę :) ? Ile trzeba jej zmieszać z  ta podstawowa ?

Ew jakie rybki przydenne  są podobne  do kirysków a  nie maja takich wymagań.

Możesz kupować u ludzi, którzy mają filtry RO, albo w sklepach zoologicznych. Nie wiem, na ile woda demi z marketów sie nadaje. Dla kirysków pigmejów RO 2:1 z kranówką  u Ciebie.

Chcesz ryby przydenne do twardej wody, trzepnij sobie akwarium 100x50 i możesz się bawić w brochisy. :)

Woda demineralizowana z marketów się nadaję.

Chociaż lepsza jest RO.

Dajmy ze ogarnę sobie ta wodę, nawet i  z marketu. To przy podmiankach co tygodniowych wtedy sama wodę ro się wlewa i ile jej wtedy :)?

A jeszcze  widziałam filtry ro na allegro, czy któryś ew tańszy sie nadaje ? bo chyba na dłuższa metę lepiej kupić filtr niż co chwile baniaki z woda :?

Edited by Rybcia469

To przy podmiankach co tygodniowych wtedy sama wodę ro się wlewa i ile jej wtedy :)?
  2/3, tak jak przy urabianiu początkowych proporcji.

A jeszcze widziałam filtry ro na allegro, czy któryś ew tańszy sie nadaje ? bo chyba na dłuższa metę lepiej kupić filtr niż co chwile baniaki z woda :-?
Finansowo kupowanie baniaków z demi to porażka na dłuższą metę. Mniejsze filtry RO się nadadzą w zupełności.

Na razie spróbuje z  baniakami jak będzie to uciążliwe mocno wtedy pomyśle o filtrze. A jak będę np jutro zalewać akwarium itd. Boi myślę żeby spuścić ta wodę co mam do jakiegoś wiadra wymieszać

w proporcjach z ta destylowana  wlać  do akwa to po jakim czasie  mogę ryby tam dać? Dodam ze woda w akwarium już dojrzała. 

A filtr w akwarium dojrzał?

Ja to akwarium zalałam jakiś miesiąc temu, a dopiero wczoraj byłam w zoologicznym i po prostu wpadły mi w oko te kiryski.  I sprzedawca mi polecił pierw poczytać co i jak za nim je kupie.

A test wykazuj  póki co no2 - 0 wiec chyba  dojrzało :)

I sprzedawca mi polecił pierw poczytać co i jak za nim je kupie.
Brawa dla tego Pana. Możesz się pochwalić gdzie spotkać takiego człowieka.

Mieszaj wodę, daj jej dzień na "przegryzienie" (taki ciekawy proces kuchenny ;)), zrób testy i jak będą ok to powoli możesz zarybiać. Puste szkło to zaraz się o jakieś sinice prosi czy inne badziewia...

A no akwarystyczny mamy dobry :) 

Co do akwarium to takie puste nie jest  ma piasek rośliny i korzeń :P ino bez ryb.

Na razie spróbuje z  baniakami jak będzie to uciążliwe mocno wtedy pomyśle o filtrze.

Bawiłem się kiedyś w demineralkę z marketu.

Od razu Ci powiem, szybko stanie się to uciążliwe.

Lepiej teraz zainwestować w jakiś niedrogi filtr RO.

Ja też latałem co tydzień z butelkami 5l. Uciążliwe.

Koszt ro to jakieś 100 zł. Wygoda bezcenna :)

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka

Owszem ale ten filtr trzeba podłączyć pod kranem ( nie wiem jak to sie fachowo nazywa)  gdy zaczęłam temat  z lubym to powiedział , ze mnie  pogięło :P. O ile  filtr  jeszcze mogę kupić to z kolei nikt mi tego nie zamontuje hehe :)

O ile  filtr  jeszcze mogę kupić to z kolei nikt mi tego nie zamontuje hehe

Gadanie. Jak ja dałem radę to każdy da :)

Zaproponowałbym wjechanie na ambicję: "kto w tym domu portki nosi", ale cholera wie czy nie masz takiego co w rurkach gustuje... ;)

No na szczęście  nie nosi rurek :) (uff) 

Pierw wykorzystam go do noszenia baniaków :D jak zacznie stękać ze za dużo roboty  to zaproponuje wygodny filtr :D.

O, przebiegła Gabrielo... ;)

:D 

wczoraj wymieszałam wodę demineralizowana  z woda z akwarium . dzis o to takie testy : 

- ph nadal 7.5

gh 10

kh 9

no2 niby 0

no3 10 

czy za szybko testy  zrobione czy tak to bedzie wygladac i czy nada sie dla tych kiryskow ??

W jakich proporcjach mieszałaś wodę? Taka demineralka ma koło 7 ph i ,powinna mieć zerowe twardości.

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka

Wody z akwa jakieś 35l a resztę dolałam demineralki jakieś  ok 25l może. Więcej baniaków na sklepie nie było :D Ew może podmianę zrobić jeszcze na same demineralke czy coś? Bo maja mieć w tygodniu dostawę.

A co Ty tam będziesz w końcu trzymać?