Jump to content

Jaka kaskade

coku
 Share

Recommended Posts

Witam. Chcę kupić kaskadę do baniaka 54l, w którym są inesy i kirysy plus chyba będą krewetki. Myślałem nad FZN 2 tylko jest sens płacić około 100zł jak są inne tańsze firmy i pobierają mniej prądu? Może napiszcie co wy polecacie i czego nie podobnego do fzn 2 za mniejsze pieniądze?

Edited by Miniu
Pisownia.

Ja miałem w 54l FZN3, teraz ta sama kaskada chodzi w 112l, mam ją jakieś 4 lata i przez ten czas zmieniłem tylko wirnik... Moja FZN3 chodziła w 112l w miękkiej wodzie ok 6GH a teraz zasuwa też w 112l przy twardości 18GH.

Także śmiało bierz kaskady Aquael'a.

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

FZN3 będzie za mocny.

Dokładnie w 53 litrowym baniaku mam FZN2 i jak go odkręcam na maxa to roślinki dość mocno gną się pod wpływem prądu wody.

Za pokarmem rzuconym na lustro wody gupiki muszą ostro poganiać.

Moim zdaniem warto mocno przyciąć gąbki w obu koszykach aby zrobić miejsce na ceramikę.

Generalnie do filtra nie mam zastrzeżeń.

• 3 weeks later...

Jednak kupiłem fzn 2 i mam go tak na prawie 3/4 ustawionego bo tak jak mówisz k0zz rośliny się wyginają i poza tym szkoda rybek. Jedynie na noc zmniejszam go na 1/4 mocy żeby było ciszej z tym pluskaniem   ;-)

Edited by Miniu
Pisownia.

• 4 weeks later...

Czy przy filtrze fzn-3 jest możliwość zmniejszenia wydajności do tego stopnia abym mógł go użyć w 25l?

Jeśli tak to super bo jednak większą powierzchnia filtracyjna i wolniejszy przepływ wody przez nią więc i z tego co wyczytałem bakterie były by też szczęśliwsze. Zależy mi na zakupie tak ponadwymiarowego filtra ponieważ w planach jest 112l a może 200l.