Skocz do zawartości

Jaka kaskade


coku
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chcę kupić kaskadę do baniaka 54l, w którym są inesy i kirysy plus chyba będą krewetki. Myślałem nad FZN 2 tylko jest sens płacić około 100zł jak są inne tańsze firmy i pobierają mniej prądu? Może napiszcie co wy polecacie i czego nie podobnego do fzn 2 za mniejsze pieniądze?

Edytowane przez Miniu
Pisownia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż mi  inne kaskady biorące mniej prądu  i o  podobnej jakości wykonania !?

 

Do tego litrażu brał bym FZN 3  świetny sprzęt na allegro znajdziez za  100zl

 

http://allegro.pl/aquael-versa-max-fzn-3-filtr-zewnetrzny-do-300l-i6568430607.html

 

http://allegro.pl/filtr-zewnetrzny-versamax-fzn-3-aquael-i6096776810.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem w 54l FZN3, teraz ta sama kaskada chodzi w 112l, mam ją jakieś 4 lata i przez ten czas zmieniłem tylko wirnik... Moja FZN3 chodziła w 112l w miękkiej wodzie ok 6GH a teraz zasuwa też w 112l przy twardości 18GH.

Także śmiało bierz kaskady Aquael'a.

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FZN3 będzie za mocny.

Dokładnie w 53 litrowym baniaku mam FZN2 i jak go odkręcam na maxa to roślinki dość mocno gną się pod wpływem prądu wody.

Za pokarmem rzuconym na lustro wody gupiki muszą ostro poganiać.

 

Moim zdaniem warto mocno przyciąć gąbki w obu koszykach aby zrobić miejsce na ceramikę.

Generalnie do filtra nie mam zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Czy przy filtrze fzn-3 jest możliwość zmniejszenia wydajności do tego stopnia abym mógł go użyć w 25l?

Jeśli tak to super bo jednak większą powierzchnia filtracyjna i wolniejszy przepływ wody przez nią więc i z tego co wyczytałem bakterie były by też szczęśliwsze. Zależy mi na zakupie tak ponadwymiarowego filtra ponieważ w planach jest 112l a może 200l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...