Skocz do zawartości

Akwarium 270l


YaHoOo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Kochani,

 

Potrzebuję zaczerpnąć pomocy oraz troszkę wiedzy od Was. Mianowicie jestem w trakcie kompletowania gratów do nowego baniaczka. Wymiary to: 120x45x50 jest to 270l brutto. Wcześniej przez dłuższy okres czasu miałem akwarium 112l, lecz apetyt rośnie w miarę jedzenia. Niestety wymiary, które podałem wyżej to są maksymalne, które wejdą mi  we wnękę. Chciałbym Was prosić o pomoc w doborze sprzętu. Z góry mówię, że będzie to baniak towarzyski, nie biotopowy.

 

Docelowo chciałbym, aby znalazły się w nim:

- Skalary

- Neon Czerwony

- Pielęgniczki?

- Kiryski

Podobają mi się również świeciki kongijskie co myślicie? Neony jakoś mi się przejadły.

 

Potrzebuję skompletować filtr kubeł jakieś propozycje?

Grzałka myślę, że 150W starczy? Mam w mieszkaniu dość ciepło, więc raczej nie będzie problemu. Szafkę i oświetlenie wykonam sam.

Parametry wody mogę dostosować posiadam Aquariusa 75.

 

Podłoże czy musi być koniecznie piasek przy kiryskach i pielęgniczkach? Nie może być żwirek kwarcowy o frakcji 0,8-1,2mm. Co do roślin to nie będę brał jakiś wymagających bardzo, także.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry mówię, że będzie to baniak towarzyski, nie biotopowy.

Chcąc stworzyć akwarium towarzyskie nadal musisz dobierać ryby o takich samych wymaganiach, by upewnić się, że Twoi podopieczni będą żyć długo i wyglądać ładnie. ;)

 

 

 

Potrzebuję skompletować filtr kubeł jakieś propozycje?

Masz zapas gotówki? Eheim. Nie masz? HW 'rozmiar większy' niż producent sugeruje na taką pojemność.

 

 

 

Grzałka myślę, że 150W starczy?

Starczy.

 

 

 

Podłoże czy musi być koniecznie piasek przy kiryskach i pielęgniczkach?

Tak.

 

Co do samej obsady - świeciki kongijskie nie nadają się do skalarów. Skalary prędzej, czy później mogą rozprawić się z dekoracyjnymi płetwami świecików. Skalary mogą za towarzystwo mieć stado np. zwinników ogonopręgich (dobrze się hodują w wyższych temperaturach) lub bystrzyków czerwonoplamych. Jeśli chcesz kiryski, to praktycznie tylko Sterby, pozostałe potrzebują niższych temperatur. Pielęgniczki raczej coś w klimatach panduro, czy agassizów.

Edytowane przez Dhuz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź. Stawie na Eheima. A czy mógłbyś zasugerować jakaś obsadę? Byłbym bardzo wdzięczny.

Chcąc stworzyć akwarium towarzyskie nadal musisz dobierać ryby o takich samych wymaganiach, by upewnić się, że Twoi podopieczni będą żyć długo i wyglądać ładnie. ;)

 

 

 

Masz zapas gotówki? Eheim. Nie masz? HW 'rozmiar większy' niż producent sugeruje na taką pojemność.

 

 

 

Starczy.

 

 

 

Tak.

 

Co do samej obsady - świeciki kongijskie nie nadają się do skalarów. Skalary prędzej, czy później mogą rozprawić się z dekoracyjnymi płetwami świecików. Skalary mogą za towarzystwo mieć stado np. zwinników ogonopręgich (dobrze się hodują w wyższych temperaturach) lub bystrzyków czerwonoplamych. Jeśli chcesz kiryski, to praktycznie tylko Sterby, pozostałe potrzebują niższych temperatur. Pielęgniczki raczej coś w klimatach panduro, czy agassizów.

Podobają mi się ten panduro. Naprawdę ładne, szkoda, że z swiecikami nie wyjdzie bo pięknie wyglądają :) dziękuję Ci za propozycje. A jakiego Eheima byś proponował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...