Skocz do zawartości

Akwarium przecieka - wina ryb czy nieszczelność?


Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu zauważyłem, że w rogu, przy dnie akwarium czasami znajduje się woda. Krótko - myślałem, że to przeciek, jeszcze tego nie sprawdzałem, ale gdzieś w necie przeczytałem, że to kiryśnik czarnoplamy może wylewać wodę z akwarium. Ponieważ mam takowego, chciałbym się dowiedzieć, czy jest możliwość uniknięcia demontażu całego akwa i sprawdzania szczelności i tylko przygotować się na częste wycieranie wody spowodowane działaniami ryby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wszędzie w Internecie pisze, że kirysnik czarnoplamy wylewa wodę z akwarium. Gdy go usunęłam z akwarium to przestałam mieć zacieki. To przez kirysnika miałam wodę porozlewaną wszędzie. Jeżeli go posiadasz to sprawdź to czy to nie on. Bo ja tak długo siedziałam przy akwarium, że zauważyłam to na własne oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż - sprawdziłem wszystko, akwarium szczelne. Czy to kiryśnik - ciężko powiedzieć, bo ma niecałe 5cm :D

Warto wspomnieć, że akwarium stało na wyciętym z pudła kartonie - okazał się być cały mokry i zgnity. Może nasiąkał wodą, którą z jakiegoś powodu porozlewałem i teraz zaczął się wyciskać? Teraz akwarium stoi bezpośrednio na półce. Zobaczymy co będzie. Możliwe też, że jest to wina zaparowanej pokrywy. Będę musiał uszczelnić krawędzie akwa jeśli rzecz się powtórzy,

Dzięki za pomoc! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...