Jump to content

Węgiel aktywny.

King_PatryQ
 Share

Recommended Posts

(Do tego pytania chyba nie muszę opisywać całego zbiornika)

Witam. Jeżeli węgiel aktywny w filtrze będzie około dwóch tygodni, to coś "złego" może stać się wodzie. Niedawno dużo rybek mi zdychało i borykałem się z problemami w akwarium. Po leczeniu na ospę, mam w akwarium około 24*C i węgiel aktywny od tamtego wtorku. Nie ma mnie w domu i teraz nie mam za bardzo jak wyjąć węgiel aktywny z filtra. Pozdrawiam. Z Panem Bogiem. :)

A dlaczego miałby zaszkodzić?

,,

1. Jednym z największych mitów jest przekonanie, że można go stosować tylko przez krótki okres najwyżej kilku tygodni, a po tym czasie zwróci do akwarium wszystko co nagromadził.... 

Jest to nieprawda, teoretycznie węgiel może zacząć zwracać, lecz w praktyce akwaryjnej jest to właściwie niemożliwe. Aby węgiel zaczął zwracać wskaźnik PH musiałby być na ekstremalnie wysokim poziomie nie występującym w akwariach, a do tego musiałyby być także spełnione inne ekstremalne czynniki, które w praktyce oznaczałyby śmierć roślin i ryb. Dlatego nie musimy się przejmować. "

http://www.roslinyakwariowe.pl/artykuly/filtracja/3653-wegiel-aktywny-w-akwarium.html?utm_source=artykuly&utm_medium=website&utm_campaign=powiazane

Ja mogę napisać tyle, że u siebie stosuję węgiel aktywny cały czas.

Nawożę baniak, roślinki rosną a woda idealnie klarowna.

Moim zdaniem aktywny węgiel nie wyjaławia wody.

Wymieniam go co 4 tygodnie zostawiając troszkę starego węgla.