Jump to content

Jak używać? Co robić?

agnieszka3316
 Share

Recommended Posts

Zauważyłam dziś u 2 ryb dokładnie molinezji białe kropki na ciele u jednej całą płetwa grzbietowa i boczna jest obsypana tym ,,nalotem".  A zupełnie inna ostatnio ocierała się o filtr ale białych kropek jeszcze nie ma. Chcę zakupić w wtorek preparat ichtiosan jak to stosować w 30l zbiorniku? I do ilu podnieść temperaturę?  I czy mogę użyć na wszystkich rybach?

Ten 'nalot' to czasem nie martwica płetw jest?

Jak połączona z ospą to nie wiem nawet, czym można by tą rybę ratować. Przede wszystkim temepratura jak należy, bo molinezje ciepłolubne. Czy z molinezjami są jeszcze inne ryby?

Ospę da się czasem wyprowadzić bez leków, ale w tym wypadku nie wiem, jak to ugryźć. Możesz próbować FMC.

[...]A to mozliwe, że to przez te ryby z sklepu zoologicznego?

Jak najbardziej. Z tego właśnie powodu lepiej zawsze robić nowym rybom czy nawet roślinom kwarantannę.

PS. Jeżeli część ryb będzie trzeba oddać trzeba to zrobić. Zawsze mów znajomym, żeby nie kupowali Ci prezentów w postaci zwierząt do akwarium skoro nie mają o nich najmniejszego pojęcia.

podejrzewam, że kwarantanny nie było ;/

Kwarantanna (nie liczę tych w sklepie czy gdzieś tam) odbywać sie powinna u nas w domu, więc nie powinnaś podejrzewać a powinnaś wiedzieć czy ją robiłaś czy nie.