Skocz do zawartości

Zakładanie pierwszego akwarium.


Rekomendowane odpowiedzi

Trudno przeżyje stratę 200 złotych za akwarium hm krewetkarium , w ostateczności kupię z 8 neonków a te oddam komuś. Tylko jak to powiem dziecku? Już babcie obdzwonił ze ma wreszcie swoje rybki. Większe akwarium spoko tylko te filtry za około 1000 złotych trochę mnie przerażają. Naprawdę muszą być takie drogie , czy tylko do welonów ?

Zapraszam do Końskich jak niedaleko to zwrócę za paliwo.

Edytowane przez Grzes4510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

25l  to nie na neonki. Odsyłam ponownie do mojej pierwszej odpowiedzi w tym temacie. Nie ma co się rozpędzać, z rozpędu już się podziało nie tak, jak powinno.

 

Welony to do spółki z pyszczakami ryby wymagające najpotężniejszej filtracji. Większość ryb brudzi nieporównywalnie mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zapraszam do Końskich jak niedaleko to zwrócę za paliwo.
niestety za daleko ale Mateusz wie co potrafię :D 

 

 

Welony to do spółki z pyszczakami ryby wymagające najpotężniejszej filtracji.
Tylko że pyski są ładne i wdzięczne ryby

 

Trudno przeżyje stratę 200 złotych za akwarium
 ile???? za szkło pat mini 2 welonki trochę żwirku 200 złniezłe złodzieje.

 

Większe akwarium spoko tylko te filtry za około 1000 złotych trochę mnie przerażają.
 taka filtracja to pyśki i welony ale jak byś sie zdecydował na akwarium 80x40x40 z drobnica to filtr dobrej jakości kupisz do 400 zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkło 40 złotych, klapka z lampką 59 złotych, filtr 45 złotych, grzałka 42 złote, roślinki dwa małe koszyczki 25 złotych, kawałek korzonka 8 złoty, termometr 3 złote, 2 rybki po 10 złotych, jakaś karma nie pamiętam jakieś grosiki po RABATACH zapłaciłem 250 złoty. Prowincja eh.

Mogę jutro mieć 150 litrów ile za takie używane można dać ?

Edytowane przez Grzes4510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Szkło 40, klapka z lampką 59, filtr 45, grzałka 42 roślinki dwa małe koszyczki 25, kawałek korzonka 8 termometr 2 rybki po 10
zlodzieje 

 

 

Mogę jutro mieć 150 litrów ile za takie używane można dać ?
nie oplaca się poatrz tutaj na 160l  http://myciok-sklep.pl/index.php?route=product/product&path=60_61&product_id=81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GH, pH, NO2, NO3 - te są niezbędne do wystartowania i prowadzenia akwarium.

 

KH, PO4, NH3/4 - te są przydatne

 

Wszystkie znajdziesz w dużej walizce JBLa, ale to kolejne 2.5 stówki. Kup podstawowe, na początek wystarczą.

Edytowane przez Dhuz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wiem już sporo na temat sklepu i uprzejmej Pani. A więc rybek nie można oddać wymienić sprzedać ,, towar żywy nie podlega zwrotowi wymianie" powód może być zwierzak chory. Może i jest jakaś logika, a akwarium hm jest karteczka której rzeczywiście nie zauważyłem. '' Proszę o dokonywanie przemyślanych zakupów. Zwrot zakupionego towaru bez wad producenta nie jest możliwy ". I co teraz , mogę na olx dać oddam rybki tylko czy nowy właściciel nie wrzuci ich do słoika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną masz do wyboru albo nastawić się na trzymanie złotych rybek jak należy, albo na oddanie ich w niewiadomą. Zapytaj wśród znajomych z ogrodami, czy ktoś nie chce do oczka.

 

I tutaj wychodzi cwaniactwo sklepu, bo "doradzają" ze szkodą dla klienta, ale zwrotów nie przyjmują, jak się klient połapie w oszustwie. Niestety, ale 'do sklepu zoologicznego idziemy z wiedzą, co chcemy kupić' jest tutaj boleśnie prawdziwe. Sprawie nie pomogła presja ze strony rodziny, która wspierała dzielnie praktyki sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe to bardzo... Czy prawo polskie nie przewiduje zwrotu towaru jeśli ten jest w stanie nienaruszonym? Na OLX można próbować, ale ze znalezieniem odpowiedniego domu dla welonów jest przeogromny problem i na 90% wpadną z powrotem do kuli. Inna kwestia to wtopiona kasa. Nikt nie kupi takiego sprzętu w tej cenie, niestety. Ja bym go nie wycenił na więcej niż 100zł.

 

EDIT: Sprawdziłem, w stacjonarnych sklepach towar nie podlega zwrotowi ze względu na zły wybór itp. Jedynie dobra wola sprzedawcy może rozwiązać problem.

Edytowane przez mrkojiro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie chcę nic sprzedawać ! Małe akwarium było by dobre dla bojownika, szkoda mi tylko rybek. Kupiłem je z myślą że będą o.k. Bo w tym co już wiem to się będą męczyć. Akwarium chciałem małe zobaczyć czy dziecku się spodoba, a to Pani powinna zaproponować obsadę. Rybki to żaden koszt 20 złotych za dwie więc jak mają u mnie umierać to oddam za darmo. Tylko czy nie popadną w jeszcze gorsze warunki. Niestety niewiedza nie zwalnia od odpowiedzialności. A to żywe istoty !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...