Skocz do zawartości

K!audia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jako iż planuję założyć krewetkarium (w przyszłości jak zdobędę odpowiednią wiedzę) to chciałabym najpierw zadać parę pytań.

1. Czy krewetki będą mogły być w akwarium 100l?

2.Jakie byłoby najlepsze podłoże dla nich?

3.Jakie rośliny wybierać? Małe i bardziej rozłożyste czy duże i mało liściaste?

4.Tutaj proszę o tytuły książek wraz z autorami, o krewetkach, jak założyć akwarium krok po kroku. Książke w której będzie wszystko idealnie opisane.

 

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krewetki da się i w 20 litrach trzymać. Podłoże - IMHO piasek albo drobny żwir. Rośliny - nie ma predyspozycji, aczkolwiek mchy są faworyzowane. Chcesz krewetki trzymać z rybami czy tylko same?

 

With mobilephone sent

 

Jeszcze dokładnie o tym nie myślałam, krewetki to są plany na przyszłość, ale jeśli z rybkami to takimi do 2cm, np. neon inessa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neon inessa odpad  przy krewetkach bo wybije je wszystkie  mgnieniu oka .

Tak jak  pisze  kicaj  bystrzyk  amandy ,rozbara espei/klinowa  te ryby nie wykazują   zbyt wielkiego zainteresowania krewetkami  i da się je razem trzymać przy zachowaniu pewnych zasad i zdrowego rozsądku  ,ale miej świadomość  ze każda ryba zje małą  krewetkę  nie mnie j ww ryby  nie interesują  się krewetkami tak jak neon czy razbora galaxy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może użyłem zbytniego uproszczenia. Chodzi mi o to, że w towarzystwie ryb, jeszcze dodając niewystarczającą ilość kryjówek krewety będą żyć:

1. w ciągłym stresie

2. ciągle/prawie ciągle pochowane gdzie tylko mogą i rzadko wystawiające nos poza miejsce ukrycia

Aby naprawdę móc się cieszyć z obserwacji niczym nieskrępowanych stworzeń dużo lepszym rozwiązaniem jest trzymanie ich bez towarzystwa ryb.

 

PS. amandki pięknie jedzą młode krewety :) Dla nich jedzenie dorosłego solowca (0,5cm) to nic, także krewetkę zjedzą równie ochoczo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...