Jump to content

Recommended Posts

Witam! Jako iż planuję założyć krewetkarium (w przyszłości jak zdobędę odpowiednią wiedzę) to chciałabym najpierw zadać parę pytań.

1. Czy krewetki będą mogły być w akwarium 100l?

2.Jakie byłoby najlepsze podłoże dla nich?

3.Jakie rośliny wybierać? Małe i bardziej rozłożyste czy duże i mało liściaste?

4.Tutaj proszę o tytuły książek wraz z autorami, o krewetkach, jak założyć akwarium krok po kroku. Książke w której będzie wszystko idealnie opisane.

Z góry dziękuję.

Krewetki da się i w 20 litrach trzymać. Podłoże - IMHO piasek albo drobny żwir. Rośliny - nie ma predyspozycji, aczkolwiek mchy są faworyzowane. Chcesz krewetki trzymać z rybami czy tylko same?

With mobilephone sent.

Krewetki da się i w 20 litrach trzymać. Podłoże - IMHO piasek albo drobny żwir. Rośliny - nie ma predyspozycji, aczkolwiek mchy są faworyzowane. Chcesz krewetki trzymać z rybami czy tylko same?

With mobilephone sent

Jeszcze dokładnie o tym nie myślałam, krewetki to są plany na przyszłość, ale jeśli z rybkami to takimi do 2cm, np. neon inessa.

Innessa rośnie duży i może polować na krewetki, więc przydałoby się dużo roślin. Może bystrzyk amandy?

No ale wpierw jakie krewetki i jaka woda w kranie/docelowo w akwarium. Poczytaj też proszę o cyklu azotowym

With mobilephone sent.

Neon inessa odpad  przy krewetkach bo wybije je wszystkie  mgnieniu oka .

Tak jak  pisze  kicaj  bystrzyk  amandy ,rozbara espei/klinowa  te ryby nie wykazują   zbyt wielkiego zainteresowania krewetkami  i da się je razem trzymać przy zachowaniu pewnych zasad i zdrowego rozsądku  ,ale miej świadomość  ze każda ryba zje małą  krewetkę  nie mnie j ww ryby  nie interesują  się krewetkami tak jak neon czy razbora galaxy

A ja może będę oryginalny - nawet w 100l daj same krewetki. Jeżeli dołożysz do nich ryby nigdy nie zaobserwujesz naturalnego zachowania tych stworzeń. Sam trzymam w 96l tylko krewetki i w zbiorniku naprawdę nie jest nudno :)

• Like 1

Być może użyłem zbytniego uproszczenia. Chodzi mi o to, że w towarzystwie ryb, jeszcze dodając niewystarczającą ilość kryjówek krewety będą żyć:

1. w ciągłym stresie

2. ciągle/prawie ciągle pochowane gdzie tylko mogą i rzadko wystawiające nos poza miejsce ukrycia

Aby naprawdę móc się cieszyć z obserwacji niczym nieskrępowanych stworzeń dużo lepszym rozwiązaniem jest trzymanie ich bez towarzystwa ryb.

PS. amandki pięknie jedzą młode krewety :) Dla nich jedzenie dorosłego solowca (0,5cm) to nic, także krewetkę zjedzą równie ochoczo.

W moim przypadku nie ma problemu z obserwacją zachowań krewetek w akwa ogólnym.

Znaczy się nie przejmują się rybami i cały dzień można jakąś wypatrzeć...

With mobilephone sent.

Edited by kicaj