Skocz do zawartości

Problem z roślinami w nowym 240 l.


cycu2205
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Z wodą ze źródła sąsiada dałem sobie spokój,w końcu kranówkę nie mam taką złą. GH12,KH5,PH7,2. W akwarium utrzymuje mi się PH 6,6 . Podmieniam wodę co 15dni. Jako że akwarium nie jest typowo roślinne ,ma słabe oświetlenie (3x30w t8) dawki które wyliczył kolega w tym poście podaje raz w tygodniu,jedynie mikro 2x w tygodniu . NO3 utrzymuje się w granicach 20, a PO4 1,5 , NO2 oczywiście 0. Innych testów nie mam, problemów z gminami brak. No i oczywiście bimberek się robi pomimo że niektórzy krytykowali bimbrownie w 240litrach. Ja jednak jestem przekonany ze przy takim oświetleniu bimbrownia jest wystarczająca. Dzisiaj akwarium wygląda tak. Moczarke wyrzuciłem prawie całą bo z nią była masakra,ryby nie miały gdzie pływać:-) kabombe przycinałem już 2 razy i 2 razy wyciąłem 2 woreczki roślin.

Dołączona grafika

 

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No i oczywiście bimberek się robi pomimo że niektórzy krytykowali bimbrownie w 240litrach.

Wtedy rośliny jeszcze Ci się aklimatyzowały, akwarium dojrzewało teraz są jakieś namiastki jego stabilności (a to rośliny lubią) jak byś odłączył bimbrownie (bo i tak jest niestabilna i mało efektywna jak na 240 L) to zapewne nie zauważył byś różnicy.

Przy  małej ilości światła, wysokim akwa itd, itp rośliny nie potrzebują tyle węgla i najzwyczajniej w świecie nawet jak byś miał butlę z reduktorem by tego nie wykorzystywały. Ale co ja się tam mogę znać...

Powodzenia i przede wszystkim ciesz się akwarium. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Spoko,wkleję wieczorem,wczoraj spałem,bo właśnie pobudka do pracy. W niedzielę wyrzucilem z niego cały ceratopteris bo nie mogłem sobie z nim dać rady. Zarósł całe akwarium ,przez co inne światła nie miały.Dołączona grafika

 

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka

 

 

Nawozu do kwiatów nie leje, tylko sole i mikro plus . Florowit Wlałem tylko 2x zanim mi sole przyszły, ale nic się nie stało po tym florowicie.

 

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dokładnie tak samo :smile: przez nią inne ucierpiały bo zaslaniała . Nawożenie ogarnałem N-P-K pomagając sobie testami ,a mikro i żelazo metodą prób i błędów. Nie wiem dlaczego rogatek sztywny mi marnieje, niby taki łatwy w uprawie a zmarniał.

 

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka

 

Edit:

 

 

 

d7e563288a7bb702a7ff64862a7cd0d1.jpg
Doły wyglądają trochę marnie bo ceratopteris wszystkie zasłaniał. Wyciągnąłem go w niedzielę ,ale już widzę poprawę.

 

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka

 


Regulamin 6.2. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...