Skocz do zawartości

25l a rybki


Rybcia469
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Na początku dodałam uzdatniacz wody po dwoch dniach  bakterie.

 

Mamy 3 sztuczne roslinki, brak zywych. Niestety od tylka strony zabralam sie za zakladnaie akwarium . Przydalo by sie zmienic na zywe ale na to chyba chwilowo za późno. 

 

filtr kaskadowy aquael  versamax mini 

grzałke aquael comfort zone fix

 

Szalu nie ma ale wywalczylam akwarium bo wogle maz sie uparl na kule :(

 

Minely 3 tygodnie dzis  wysłałam meza po rybki, mial przynieść gupiki. 

 

No i przyniosl tak:

 

- 2 gupiki - samiec i samica

- 3 platki - jeden napewno samiec 

- 2 kiryski 

 

Malo mnie nie trafilo. ale prosze mi teraz doradzic co z ta załogą zrobic. 

 

Obecnie  z  Pani glupik wychodzi narybek albo m isie tak wydaje bo naliczylam juz 3  maluskie rybki. 

 

Kirysek jeden plywa jak szalony. Prawo lewo gora dol  cos jak chomik ktory chce z klatki uciec.

 

Reszta  ryb plywa zwyczjanie pytanie co z tym kiryskiem ?

 

 

Na forum wymagana jest poprawna pisownia. /Luna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 25 litrów nadaje się tylko 1 bojownik wspaniały (samiec) lub krewetki.

A więc ryby, które masz u siebie powinny zostać oddane do sklepu lub innemu akwaryście, który ma właściwe dla nich warunki.

Na dodanie żywych roślin do zbiornika nigdy nie jest za późno - wystarczy wyciągnąć te sztuczne i posadzić żywe (nawet duża garść rogatka sztywnego wrzucona na powierzchnię wody jest lepsza niż najładniejsza sztuczna roślina)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

rzydalo by sie zmienic na zywe ale na to chyba chwilowo za późno.
Na to nigdy nie jest za późno. Plastik do kosza albo na aukcję. Jest bezużyteczny, w dodatku zaraz pokryje się warstwą brudu.

 

 

 

- 2 gupiki - samiec i samica - 3 platki - jeden napewno samiec - 2 kiryski
absolutnie nie pasują te ryby do takiego akwarium. 25l co najwyżej dla samców żyworódki Endlera.

 

 

 

ew na taki komplet ryb jaki rozmiar akwarium ? 54 czy tez za male ?
Gupiki i platki potrzebują twardej, zasadowej wody. Kiryski miękkiej i kwaśnej. Nie pogodzisz bez szczerbienia zdrowia którymś z nich. Lepiej oddać obecną obsadę do sklepu lub zamieścić ogłoszenie na OLX, że szukasz większego domu dla tych ryb.

 

Versamax mini nie uciagnie Ci bezpiecznie większej obsady, niż kilka Endlerków albo jeden samiec bojownika. Włóż wpierw w to akwarium trochę pracy zanim zmienisz na większe - póki co jesteś na etapie kupowania, w dodatku bez mierzenia parametrów. Męża, jeśli nie chce współpracować, lepiej odsuń od projektu dla dobra ryb i Waszych nerwów - takie zakupy zawsze kończą się zawodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę doradzić  ile  gupików można  max trzymać w takim 25l akwarium ? Żeby im nie zaszkodzić. Chciałabym większe akwarium ale nie mam póki co gdzie go ustawic. 

reszta obsady obecnie szuka domków.

 

Jakie testy kupić by choć podstawę wody sprawdzić?

 

Na stronie moich wodociągów jest taka informacja :ale tylko z  2015 z 2016 nie widzę albo ja ślepa (Ujęcie Koszalin)

 

http://www.mwik.koszalin.pl/aktualnosci/co_pijemy2p2015zm.pdf

 

I czy rośliny mogę od razu do akwarium włożyć czy mogą być ryby jak będę te rośliny montować czy lepiej je przełożyć jak tak to w co.

Edytowane przez Rybcia469
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obleciałam dziś zoologiczne niestety żaden nie przyjmuje rybek w sumie to sie nie dziwie. I z chęcią  przygarnięcia ich przez kogoś tez słabo :( i co teraz. Nie mówię, że ktoś ma za mnie problem rozwiązać ale możne ktoś ma jakiś pomysł. Na razie rybki sobie będą w akwarium póki nie znajdą chętnego ale co w wypadku jak jednak nie znajdą?

 

 

Pisownia. /Miniu/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...