Jump to content

54l obsada


Tepes
 Share

Recommended Posts

Witam,

Dwa tygodnie temu założyłem akwarium:

Wymiary 60x30x30

Grzałka 50w z termostatem

Filtr aquael midikani 800

Żwir bazaltowy

Rośliny żabienice, wąkrotka i trawy których nie jestem w stanie rozpoznac .

Akwarium pracuje już dwa tygodnie. Dziś rano zrobiłem testy wody i wszystko wskazuje na to, że zakończyl się cykl azotowy.

Chciałbym przystąpić do zarybienia akwarium. Myślalem o wpuszczeniu 4 samców gupików pawie oczko, 8 samic i 10 krewetek red cherry. Myślalem też o dodaniu samca bojownika w celu kontrolowania ilości narybku. Wybrałem taką obsadę ze względu na pH mojej wody, które utrzymuje się na poziomie 7.5. Czytalem, że takie pH jest odpowiednie dla gupików i krewetek.

Pragnę zaznaczyć, że moja wiedza o akwarystyce jest czysto teoretyczna i w calosci zaczerpnięta z tego forum. Dlatego też mogę się mylić i nie wiem czy dobrze robię wybierając taką obsadę.

Link to comment
Share on other sites

Z gupikami szczerze Ci powiem z własnych przeżyć z tą rybą, że lepiej byś szedł w same samce lub zmienił plany na żyworódkę Endlera. Samice gupika to prosiaki i nie dość, że same rosną spore(6-7cm) i srają na potęgę, to jeszcze produkują stada młodych, a to słabo działa na stabilność biologiczną akwarium i miałbyś tylko dodatkowe podmiany na głowie. Bojownik nie ma większego sensu, bo to ryba wód miękkich i kwaśnych - mimo, że można ją 'trzymać' w wyższych twardościach, czy pH, to nie jest to dla niej ustawienie optymalne. Przy temperaturze 25 stopni powinno dać się utrzymać np. 10 samców gupika i stadko krewetek RC (przy czym gupiki są dla młodych krewetek drapieżnikami i nie przepuszczą raczej wylęgowi). Bądź układ 3+6 żyworódki Endlera i stadko krewetek RC. Miej na uwadze, że krewetki + ryby to ustawienie ze szkodą dla skorupiaków. Dobrą alternatywą są np. raczki karłowate Cambarellus patzcuarensis "Orange".

 

Samo akwarium potrzymaj jeszcze z 2 tyg bez obsady, dla dodatkowej stabilności. U mnie 2 tygodnie stabilizowało się, ale zaszczepione mediami z działającego już zbiornika, przy starcie 'od 0' lepiej być ostrożnym

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...