Skocz do zawartości

Helenka, a nie dojrzały baniak.


damianzgierz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie. Zalałem zbiornik tydzień temu i kupiłem rośliny.

I oczywiście z roślinami przyniosłem ślimaki. Chciałbym się ich pozbyć.

Czy do nie dojrzałego jeszcze zbiornika mogę dać helenki?

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

 

Jeśli zbiornik  jest bez ryb i ogólnie życia  pomijając niechciane ślimaki   możesz zastosować  śmiało jakąś  chemie  lub  związki miedzi  ,ale następnie aby się tego pozbyć   węgiel aktywny do filtra min na tydzień .

 

http://www.akwarium.info.pl/index.php/artykuly-akwarystyczne/1998-jak-walczy-z-plag-limakow

 

Helenki są  skuteczne ,ale musi być ich odpowiednia ilość  i potrzebują czasu to raz  a dwa  to najlepiej je stosować  w  dojrzałych zbiornikach z obsadą  gdzie nie można chemii itp wynalazków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli zbiornik  jest bez ryb i ogólnie życia  pomijając niechciane ślimaki   możesz zastosować  śmiało jakąś  chemie  lub  związki miedzi  ,ale następnie aby się tego pozbyć   węgiel aktywny do filtra min na tydzień .

 

Nie zgodziłbym się z tą poradą. Nie jestem fanem wlewania chemii do akwarium. Zdecydowanie lepiej poradzić sobie naturalnymi metodami. Jeśli teraz da do filtra węgiel aktywny, który wciągnie nie tylko chemię, to za miesiąc będzie pytanie o w stylu "dlaczego moje roślinki nie rosną?"

 

Moim zdaniem jeśli akwarium ma już tydzień to możesz wrzucić do niego kilka helenek. Możesz też spróbować z włożeniem do akwarium sałaty na noc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość ślimaków możesz wybrać ręcznie. To zatoczki? Helenki są od nich delikatniejsze. To raczej ciekawostka a nie remedium na ślimaki. Ja bym się zatoczkami na Twoim miejscu nie przejmował. U siebie nic z tym nie robię. "Coś" ogranicza ich liczbę. Podejrzewam Labeo zjadanie ich jaj.

 

 

Zdecydowanie lepiej poradzić sobie naturalnymi metodami.

 

Jakie metody naturalne masz na myśli?

 

 

następnie aby się tego pozbyć   węgiel aktywny do filtra min na tydzień

 

 

 

Albo Easy Life Filter Medium. Też ładnie "oczyszcza" wodę. Jeśli widok ślimaków znacznie Cię razi to faktycznie zalej zbiornik jakimś preparatem na ślimaki. Ale wcześniej czy później i tak się u pojawia ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rośliny nie lubią się z siarczanem miedzi. Zwłaszcza na początku darował bym stosowanie chemii bo to tykająca bomba. Dodatkowo może Ci się wydawać że wszystko jest ok jako że siarczan miedzi działa glonobójczo (bodaj najskuteczniejszy środek na spirogyrę).

 

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...