Jump to content

Vercynogetorix

Użytkownik
 • Content count

  372
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Everything posted by Vercynogetorix

 1. Vercynogetorix

  Sump do 400-500l - koszty

  Hej, Ktoś z was ostatnio przerabiał temat robienia sumpa? Jakiego rzędu kosztów powinienem się spodziewać, do zbiornika ok 500l?
 2. Hej, ze względu na przeprowadzkę zlikwidowałem swoje akwarium do czasu zakupu domu; w międzyczasie trzymam tylko krewetki w kostce 30l. Trochę mi ich szkoda i zastanawiam się nad tym żeby zrobić im konkretną kostkę, tj 40x40x50h i albo podłączyć któryś z filtrów kubełkowych które mam ze swojego stałego zbiornika albo zrobić hamburga w rogu. Więc dwa pytania, a) czy ktoś ma jakieś szczególne porady co do takiej kostki? b) nigdy nie miałem hamburga i nie wiem z czym to się je, jakieś sugestie?
 3. Witam, potrzebowałbym kupić elektrozawór żeby podawać co2 tylko w czasie świecenia, pytanie jaki kupić i co do niego muszę dokupić, bo niestety nie znajduję dość info w necie.
 4. Vercynogetorix

  Hydroponika (i sumpy)

  Witam, mam taki plan by spróbować co nieco z hydroponiką; i tu się rodzą pytania bo z tego co rozumiem zasada jest dokładnie taka sama jak w sumpie; wodę wpompowujemy do zbiornika (w tym przypadku standardowa doniczka balkonowa) a potem ona sama grawitacyjnie spada. Zważywszy że zamierzam zastosować jakąś małą tanią chińską pompkę byleby miała podnoszenie wody na ok 1,5 metra; to jak mam obliczyć objętość przewodu powrotnego aby mieć pewność że woda w wystarczającym wolumenie będzie grawitacyjnie opadać? Ktoś może mi powiedzieć jak się to w sumpie robi? Rys techniczny
 5. Vercynogetorix

  Hydroponika (i sumpy)

  Czyli zasadniczo to co ja myślałem kupić; Dobra to powiedz tylko jak zrobić rewizje przy wejsciu z boku; bo chyba normalnie to się ścinkę robi; a tutaj? kolanko z ścinką wkleić?
 6. Vercynogetorix

  Hydroponika (i sumpy)

  Czyli coś takiego? Czyli rewizja wyżej ale nie bardzo wyżej od ujścia? (bo inaczej to będzie wyżej niż woda i psu w gardło taki interes; czy nie ma to znaczenia że wyżej? No i gdzie kupić śrubunek bo te do sumpów to mają ceny z kosmosu Czemu nie kulowy?
 7. Vercynogetorix

  rewizja

  From the album: Różne

 8. Vercynogetorix

  Różne

 9. Vercynogetorix

  Hydroponika (i sumpy)

  ok rozumiem; nie chciałem wiercić dna z kilku powodów (głównie estetycznych) ale wypada na to że chyba nie mam wyjścia...
 10. Vercynogetorix

  Hydroponika (i sumpy)

  Ad 1 i 2; ma tyle z tym wspólnego że musiałbym podnieść dno żeby mi się zmieściła rewizja (przy zejściu 3 cm i wodzie 3 cm to muszę wiercić dno- a tego bym na początku chciał uniknąć - zejście z boku) ad 3; faktycznie lepszy pomysł Co masz na myśli przeleje doniczkę? przy ujściu większym niż wejście to chyba niemożliwe? Co do hałasu to niestety możesz mieć rację; zobaczyłbym jednak najpierw jak to działa; domontować dodatkową rurę żaden problem
 11. Vercynogetorix

  [470] luźno związane z Ameryką Południową

  Dzięki za opis, ja zamierzam zrobić coś a la sump ponad zbiornikiem; doniczka 100cm; mała pompa z podnoszeniem na 1,5m; i dwie rurki; chcę zobaczyć jak sobie to będzie radzić; jak będzie żyć; to się zastanowie nad może coś a la sciana? Tak to wygląda jak się zaczyna: A tak jak się kończy:
 12. Vercynogetorix

  hydroponika3

  From the album: Różne

 13. Vercynogetorix

  hydroponika2

  From the album: Różne

 14. Vercynogetorix

  [470] luźno związane z Ameryką Południową

  Tak kminie jak ty masz tą hydroponikę zapakowaną tam; dobrze widzę że masz doniczki w wodzie?
 15. Vercynogetorix

  Hydroponika (i sumpy)

  To nie do końca tak będzie działać; woda będzie na max ~3 cm; a wewnętrzne przegródki będą działać jak przelewy; stąd nie bardzo wiem czy jest sens pakować rewizję; takie przegródki jak w sumpie chyba lepiej spełnią moje oczekiwania
 16. Vercynogetorix

  hydroponika

  From the album: Różne

 17. Vercynogetorix

  Hydroponika (i sumpy)

  Zalać na pewno nie zaleje bo surplusu będzie tyle ile w rurach; bardziej się zastanawiam; bo z tego co piszesz to ja powinienem tam dać powiedzmy 12mm (1/2); bo pompy tej mocy i podnoszenia mają jakieś 350-375 l/h Rewizję muszę mieć żeby nie doszło mi do zalania w przypadku braku prądu lub nawet żeby utrzymać poziom minimalny dla roślin (to jest chyba max kilka centymetrów); a jak radzić sobie z hałasem w powrocie? jakiś zawór dostosowany do przymykania precyzyjnego?
 18. Witam, zna ktoś jakieś rośliny które zużywają szczególnie dużo fosforu?
 19. Vercynogetorix

  hydroponika

  From the album: Różne

 20. Vercynogetorix

  Poziom PO4 we wrocławiu (mokry dwór)

  Z tego co wyczytałem z starych postów z mojego poboru powinno być.... 1.25; stąd zaskoczenie rezultatem testów
 21. Hej, jest może ktoś z WRO i może zrobić u siebie testy kranixu na PO4?; szczególnie jeśli ma ujęcie mokry dwór, moimi testami wychodzi <0,05 a zaczynam coraz mocniej w to wątpić
 22. Vercynogetorix

  Trawnik zamiast heńka

  a to na pewno subulata? no chyba że dostałeś mieszankę; ja kiedyś miałem 3-4 gatunki i wszystkie wyglądają tak samo jak są małe.
 23. Vercynogetorix

  Trawnik zamiast heńka

  Witam, mam taki problem że przy dość wysokim akwarium i pomimo ciągłego dodawania światła heniek nie chce się korzenić ani rosnąć. zważywszy że tylko on ma takie problemy; podejrzewam że problemem jest po prostu ciągły niedomiar światła. Pytanie więc, co dać zamiast heńka na trawnik, co sobie poradzi? akwarium 240L (Lustro wody do dna 51cm, wody netto 215l) Oświetlenie (zawieszone ~5cm nad powierzchnią) 2x LED 18W 6500k (1820 Lumen) 1x LED 16W 8000k (1650 Lumen) Oświetlenie ma więc 5290 lumenów, czyli ok 24,5 lumena na litr.
 24. Vercynogetorix

  Jaki elektrozawór

  Akurat byłem w plantice i mieli zestaw za 85zł ProGrow z wtyczką i śrubami do mocowania przewodu; Ma też wejście na kompa więc myślę że dobry deal. Tak swoją drogą, jak się rano otworzył to rzucił masakryczne ilości gazu; domyślam się że to kwestia ciśnienia na reduktorze?
 25. Vercynogetorix

  [200l] - roślinne

  kurza twarz, będę robił reorganizację i się przyda. Zapisuje się za wczasu.
×