Jump to content

Plaża dla kirysków


Recommended Posts

Witam zakładam nowe akwarium 120x40x50 i planuję mieć w nim kiryski :-D akwarium ma być na ziemi ogrodowej i bazalcie. I właśnie chciałem zapytać bo skoro chcę mieć kiryski to muszę zrobić dla nich plaże planuję ja w centralnym punkcie to czy pod piasek na tym środku dać też ziemię ogrodową czy dać ja tylko pod bazalt tam gdzie będą rośliny rosły? :-D oraz czy między ziemię a bazalt dać jakąś siatkę? Plaża od bazaltu będzie oddzielona kamieniami i chciałbym by je coś obrosło i jeśli możecie podać co by to mogło być to by było miło :-D z góry dziękuję za odpowiedź na taki potok pytań :-)

Link to comment
Share on other sites

Zapytam wprost - po kiego ci ten bazalt?

Pierwsze akwarium miałem na bazalcie, po pierwszym odmulaniu (a raczej niemożności odmulania) przeszedłem na piasek. Z kolei w innym akwarium próbowałem zrobić plażę w bazalcie - po jakimś czasie wszystko się wymieszło.

Jeśli dasz ziemię pod piasek, nie ma szans żeby spod niego "wyszła" - bazalt ma większą gradację i tutaj jest takie ryzyko.

O zaletach piasku w kontekście czystości w zbiorniku kiedyś pisałem- zerknij http://forum.superakwarium.pl/topic/48552-60l-obsada/

Link to comment
Share on other sites

W piasku rośliny rosną równie dobrze jak w bazalcie, a przy zarośniętym baniaku i tak za bardzo tego podłoża nie będziesz widział.
Skoro i tak planujesz plaże, to całe podłoże zrób na piasku i tyle.

Nie ma co kombinować, bo to nie będzie funkcjonalne- żwirek i tak wejdzie z czasem na piasek i będzie to wyglądać brzydko

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...