Skocz do zawartości

Plaża dla kirysków


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakładam nowe akwarium 120x40x50 i planuję mieć w nim kiryski :-D akwarium ma być na ziemi ogrodowej i bazalcie. I właśnie chciałem zapytać bo skoro chcę mieć kiryski to muszę zrobić dla nich plaże planuję ja w centralnym punkcie to czy pod piasek na tym środku dać też ziemię ogrodową czy dać ja tylko pod bazalt tam gdzie będą rośliny rosły? :-D oraz czy między ziemię a bazalt dać jakąś siatkę? Plaża od bazaltu będzie oddzielona kamieniami i chciałbym by je coś obrosło i jeśli możecie podać co by to mogło być to by było miło :-D z góry dziękuję za odpowiedź na taki potok pytań :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam wprost - po kiego ci ten bazalt?

Pierwsze akwarium miałem na bazalcie, po pierwszym odmulaniu (a raczej niemożności odmulania) przeszedłem na piasek. Z kolei w innym akwarium próbowałem zrobić plażę w bazalcie - po jakimś czasie wszystko się wymieszło.

Jeśli dasz ziemię pod piasek, nie ma szans żeby spod niego "wyszła" - bazalt ma większą gradację i tutaj jest takie ryzyko.

O zaletach piasku w kontekście czystości w zbiorniku kiedyś pisałem- zerknij http://forum.superakwarium.pl/topic/48552-60l-obsada/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piasku rośliny rosną równie dobrze jak w bazalcie, a przy zarośniętym baniaku i tak za bardzo tego podłoża nie będziesz widział.
Skoro i tak planujesz plaże, to całe podłoże zrób na piasku i tyle.

Nie ma co kombinować, bo to nie będzie funkcjonalne- żwirek i tak wejdzie z czasem na piasek i będzie to wyglądać brzydko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...