Jump to content
Sign in to follow this  
gacusakwa

Obsada do skalarów 200l

Recommended Posts

Witam posiadam aktualnie w akwa 4 skalary młode, czekam jak się dobiorą w pary i zostawiam jedną i chciałbym jeszcze jakieś pielęgniczki do nich dołożyć myślałem nad kakadu 1+2 co o tym sądzicie? akwa 200l 100x40x50 standardowe.

Przeniosłem temat do odpowiedniego działu  /splend

Muszą to być pielęgniczki? Może do tych skalarów dołóż jakieś rybki ławicowe.

Podobają mi się bardzo, ale myślałem też nad rozbora galaxy lub rozbora klinowa są większe od galaxy.

Galaxy za małe, będą pyyszną przekąską dla skalarów. Razbora klinowa trochę lepiej, pod warunkiem, że kupisz dorosłe duże ryby, to młode skalary nie powinny ich ruszyć. Jest nawet szansa, że się przyzwyczają i jak urosną również ich nie zjedzą ;)

rozbora galaxy
Ludzie, co Wy macie z tą "rozborą galaxy" - skąd się takie kalekie nazewnictwo bierze w sieci? <_< Ani to razbora jako taka, ani razbora nie pisze się 'rozbora'. Niebiański danio perłowy. I do skalarów się nie nadają, bo lubią chłodną wodę i są mikrusami. Chcesz skalary w 200l, to daj im towarzystwo takie, jak rodostomusy, neony czerwone, względnie razbory klinowe - bo to największe z ich rodzaju i skalar nie powinien zeżreć 'na raz'.

Na giełdach w sklepach tak jest napisane może z tego, a kakadu odpadają? Jeśli tak to pomyślę nad razborą klinową z 10 sztuk max?

Lepiej Ramirezy, niż kakadu. Razbor możesz spokojnie 15-20szt.

Możesz również zastanowić się ewentualnie zamiast razbor, nad żałobniczkami.

Miałem kiedyś żałobniczki jakoś nie przypadły mi do gustu, Dhuz dlaczego uważasz, że lepiej ramirezy od kakadu?

Ramirezy są mniej agresywne od Kakadu. Lepiej nadają się do akwarium ze skalarami.