Skocz do zawartości

28l


qwertyui666
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,
Chciałbym zaprezentować mój mini baniaczek.
Opis:
Szkło: proste akwarium 40x25x28cm
Pokrywa: diy
Oświetlenie: ok 80cm paska led, zimna barwa
Tło: kamienie klejone na styropian
Podłoże: piach + żwirek bazaltowy
Filtracja: aquael fan 3
Obsada: myślałem o 1szt bojownika, nie wiem co tam mogę wysadzić
Rośliny: brak, może mech i anubias na korzeń.

Zapraszam do komentowania i czekam na cenne słowa krytyki. ;)

post-13019-0-44207300-1457426663_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28L to jest brutto. Przy tej całej dekoracji to masz teraz dużo, dużo mniej. Bojka bym tam nie wciskał. Pomyśl nad krewetkami, a jakie to już Ci nie powiem bo się nie znam na tych stworzeniach :) Jak się baniak ustabilizuje i zmierzysz parametry wody, to na pewno ktoś doradzi ;) 
Ps.
1. Wylot filtra ustaw do góry, a wężyk do powietrza ściągnij.
2. Kokos optycznie zmniejsza baniak.
3. Ten bazalt i korzeń do mnie nie trafiają.
4. Skałka zakrywająca filtr się nie przewróci? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. :)

Jeśli chodzi o skałke przy filtrze, to nic się z nia nie stanie, jest zabezpieczona. Co do filtra to tak zrobię z tym wężykiem. :) Jeśli chodzi o parametry to będę badał jak już będzie ostateczna aranżacja i będę znać mieszkańca baniaka, tak jak pisałem docelowo myślę nad 1 bojownikiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym problem, że relnie jest mniej litrów? Dokładnie 17. Przecież nie ma tam ryb, więc nikomu się krywda nie dzieje. A jeśli nawet trafi jakiś mieszkaniec to źle mu nie będzie. Czy to będzie jeden samiec bojownika, czy też kilka krewetek. PZA tym nie jest to finalny aranz. Czekam na kilka przesyłek stąd brak zmian w baniaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W czym problem, że relnie jest mniej litrów? Dokładnie 17
Im mniej wody, tym szybciej się ta woda syfi, szybciej zmieniają się parametry i łatwiej jest sobie załatwić obsadę. Bojownik to też nie jest dryfujący klocek i potrzebuje popływać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bazaltu wygląda jak hałda w Wałbrzychu . Moim zdaniem za dużo. Bojownik raczej wolał by dużo roślin niż ta mało naturalną jaskinię z kokosa. Korzeń świetny,ale nie do tego baniaka. Zwyczajnie za duży.

 

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

28L to jest brutto. Przy tej całej dekoracji to masz teraz dużo, dużo mniej. Bojka bym tam nie wciskał. Pomyśl nad krewetkami, a jakie to już Ci nie powiem bo się nie znam na tych stworzeniach :) Jak się baniak ustabilizuje i zmierzysz parametry wody, to na pewno ktoś doradzi ;) 

Ps.

1. Wylot filtra ustaw do góry, a wężyk do powietrza ściągnij.

2. Kokos optycznie zmniejsza baniak.

3. Ten bazalt i korzeń do mnie nie trafiają.

4. Skałka zakrywająca filtr się nie przewróci? 

Trochę odświeże temat ;) Odnośnie Twojego wpisu, Dlaczego ściągnąć wężyk od powietrza? Pytam bo u siebie mam taki sam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...