Skocz do zawartości

Spada ph w akwarium


kurzaj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam profesjonalną listów od jakiegoś czasu spada mi ph jak podmienie 20 l wody to ph mam 6,5 a tak za 2 dni lub 3 ph mi spada 6,0 5,5
Akwarium 60 l
3 małe roślinki
Od niedawna zakupiłem korzeń (myślałem że mi dźwignie ph ale bez zmian)
Do dam że próbowałem dodawać ph z tropica ale to samo się robi po 2 3 dniach spada! Proszę o radę!!!

Witamy na forum :)
Dbaj o to, aby to co piszesz było czytelne. + Pisownia Regulamin 6.1.  /DawW/

Edytowane przez DawW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Od niedawna zakupiłem korzeń (myślałem że mi dźwignie ph ale bez zmian)

Korzenie, liście, szyszki olchy powodują obniżanie.

 

 

 

Do dam że próbowałem dodawać ph z tropica

pH co, bo są różne preparaty.

 

Yuurei tu nie chodzi często o mięso a kwas amonowy, może akwarium nie jest ustabilizowane, bo ma za słabą filtrację biologiczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

A tak w sumie, to po co Ci jakieś tam pH? Masz zameczek, ryby za duże na 60l, ryby o odmiennych wymagań co do kwasowości, twardości i temperatury, ryby ławicowe, a ławicy jakoś nie widać. Spadające czy podwyższające się pH nie polepszy warunków w tym akwarium bo i tak są po prostu złe.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak mam dobierać ryby?jestem amator i nic nie wiem o rybach! Z czym sie to je!podaj wskazówki

Wpisz w Google na start nazwę swoich ryb i poszukaj jakie mają warunki wymagane, zawsze są podawane zakresowo, np jeśli podaje 23-28 to optymalnie jest 25-26st, Interesuje cię twardość, temperatura, ph i wymiary akwarium. Sprawdź dane wody i pozbądź się tego co nie pasuje do wody i wymiarów akwariów. Przejrzyj katalog ryb i poszukaj co możesz dobrać do warunków. Dość banalne ale trzeba poczytać, jak nie rozumiesz- pytaj

 

PS. Te zamki wszystkim bardziej zainteresowanym mogą co najwyżej podnieść ciśnienie, znienawidzony element, pogoogluj sobie akwaria biotopowe, tyle pięknych rzeczy można zrobić z dwóch kijków i kamyka...

 

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez Vercynogetorix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...