Jump to content

Akwarium 200l- filtracja


golo
 Share

Recommended Posts

Witam, posiadam szkło o wymiarach 125x40x35 (dł. x głęb.x wys), trochę nietypowe. Proszę o pomoc w sprawie doboru filtra wewnętrznego ponieważ na filtr kubełkowy brak totalnie miejsca. Akwa będzie stało we wnęce,  w murze dlatego tylko filtr wew. może ktoś posiada jakiś patent lub pomysł na filtr do akwa gdzie zostanie 30 cm wysokości po wsypaniu podłoża. Akwa ma być roślinne , trochę w kierunku iwagumi.

                                                                                         Dzięki . Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

A jeśli do środka trafiłby taki zestaw : Aqua szut 750 ( wew) i kaskada FZN-3 ( jako ubogi biolog) zda to egzamin ?. Jako obsada będzie 30 neonków, 2 pary pielęgniczki borelli i 5-6 krewetek filtrujących.

Link to comment
Share on other sites

Szut już jest na stanie w domu, kolega przywiózł mi również gąbki eheima do niego , zakładane bez obudowy ( ponoć dużo lepsze niż te orginalne z zestawu ?). Tylko mam pytanie bo wcześniej nie miałem biologa i szczerz nie wiem czym ten FZN po zakupie wypełnić, po przeszukaniu kilku artykułów rad i porad jest masa: keramzyt, ceramika, zeolit, węgiel, wata, gąbka i jeszcze kilka innych cudów. Mam prośbę - niech ktoś pomoże mi wybrać jakiś środek, bo spora część napisała że ceramika tylko na dół najpierw wata filtrująca w celu wyłapania największego syfu. Tylko mnie zastanawia czy tak będzie dobrze, bo co jakiś czas trzeba wyczyścić watę czy tą gąbkę, a to oznacza wysypanie ceramiki. Czy w ten sposób nie zabija się tych dobrych bakterii, które mają żyć w tej ceramice?

Link to comment
Share on other sites

Rośliny będą, nie mam w zamiarach robić szaleństwa czyli rośliny na maxa, ale tochę zieleni będzie. A co do filtra wewnętrznego ogranicza mnie też wysokość akwarium- szkło ma 35cm wysokości (minus jeszcze warstwa podłoża). Akurat zmieści się aqua szut 750, bo Aquael Turbo z tego co czytałem jest wyższym filtrem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...