Skocz do zawartości

Witam serdecznie:)


djmaxior90
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie na forum. Mam na imię Kamil, Kiedyś zapisałem się tutaj na waszym forum będąc laikiem nie znającym się na rzeczy. Myślę że troszeczkę jestem w niektórych rzeczach mądrzejszy (chyba) jeśli chodzi o akwarystykę początkową:)

 

Moje akwa, które dostałem w spadku sam zbiornik (dziwny litraż 125L:) :) wygląda tak jak w załączniku.

 

obsada jak widać na zdjęciu :) Myśle że troszke lepiej wyglada to akwarium niż moje pierwsze.

 

Pozdrawiam!
 

post-22719-0-85656600-1454241465_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zupa mi się zrobiła.... tzn przyjąłem jeszcze więcej rybek w spadku.... muszę posprzedawać albo oddać w dobre ręce.
dokładnie mam tak. 

Molinezja czarna 2samce 1 samica

parka mieczyków złotych

1 samiec kakadu

8 danio pregowane rózowe

7 teczanek neonowych

parka akara electric blue

5 kirysków pstrych

3 ksiezniczki z burundi

10 barwniaków czerwonobrzuchych

1 kiryśnik

2 zbrojniki niebieskie.....

 

nazbieralo sie tego ale tylko z powodu oddania za darmo. bo było albo biore albo ląduje w wc.... 

co ja mam teraz z tym zrobic?? 

mam jeszcze drugie akwarium 25 l tylko.... kogo tam narazie przerzucic?? 

 

Przeniosłem, bo chyba nie w tamtym temacie chciałeś napisać? /ahr/


Tak Tak..... w złym temacie napisałem. czytałem inny i nie chcący w tej zakładce napisałem...

Edytowane przez djmaxior90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez krzyków ;-) Napisz ogłoszenie na olx, na forum, zrób zdjęcie wszystkich ryb, wtedy łatwiej je oddać. Może nawet uda Ci się je wymienić na jakieś rośliny do akwarium, a nawet jak nie, to warto oddać za darmo, by miały lepszy dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

1 samiec kakadu

5 kirysków pstrych

2 zbrojniki niebieskie.....

Ryby typowych wód Ameryki Południowej - w teorii mogłyby żyć razem w 23-24 stopniach, ale potrzeba miękkiej wody. Przy czym kakadu wolą cieplejszą wodę, niż sumokształtne

 

parka akara electric blue

  3 ksiezniczki z burundi

1 kiryśnik

Ryby potrzebujące  co najmniej dwa razy tyle przestrzeni, niż daje to akwarium.

 

10 barwniaków czerwonobrzuchych
Stanowczo za dużo osobników - woda miękka, kwaśna, 25-26 stopni

 

8 danio pregowane rózowe
Woda chłodna (<23 stopnie, w lecie toleruje okresowy wzrost temperatury) i najlepiej szybko płynąca, bez ekstremalnych trwardości i pH

 

7 teczanek neonowych
Woda o neutralnym pH i twardości trochę poniżej 15 dGH, temperatura 25-26 stopni.

 

Wybierz sobie, którym rybom możesz zapewnić warunki. Danio mogą na kilka tygodni powędrować do 25l, bo nie brudzą mocno, ale długoterminowo to słaby pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...