Skocz do zawartości

"Któraś" mi się rozmnaża?


katija
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dziś znalazłam "lęgowisko" czy jak to nazwać (nie pamiętam w tej chwili) przyczepione do liścia przy powierzchni wody, taki kłębek piany z ledwo widoczną zawartością - jakaś jest! I zastanawiam się, która rybcia to zrobiła... Mam:

1. Bojownik szt. 1 - niemożliwe :D (chyba, że to tylko puste gniazdo)

2. Bocja striata szt. 2 - mało prawdopodobne, bo ciężka w rozmnażaniu "akwariowym"

3. Bocja lohachata (czy odwrotnie to h) szt. 3 - j.w.

4. Fantom czarny szt. 3 - mi wyglądają na same samce...

5. Bystrzyk czerwony szt. 4 - nie pamiętam :D

6. Prystelka szt. 4 - też nie pamiętam :D

Czy można jakoś poznać, że to "płodne gniazdo"? Muszę wykonać podmianę wody i czapa, bo mogę je uszkodzić... Nie mam żadnych ślimaków, bocje POWAŻNIE się za nie wzięły, innych żyjątek (chyba że jakichś mikro) nie mam...

Czy ma ktoś jakiś pomysł? Dość pilne, wgl podmiany...

PS: dołączam zdjęcie, choć może być baaardzooo złej jakości - tel ma już swoje lata :D

post-22590-0-15943200-1453478732_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się przyjrzę, to wygląda tak, jakby w środku znajdowały się maleńkie kuleczki koloru nieokreślonego. tak jakby była tam zawartość... A czy który z "moich" gatunków buduję coś takiego, oprócz bojownika? Bo nie wiem co robić...


Właśnie o to pytałam :D czyli najprawdopobniej "puste gniazdo"... acha, na pewno nie jest to "spleśniałe dryfujące coś" !!!

Edytowane przez katija
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...