Skocz do zawartości

Oświetlenie 54l 2 lampy led


szostii21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Jestem nowy jeśli chodzi o akwarystykę. Posiadam akwarium o wymiarach 60x30x30 z pokrywa gdzie znajduje się jedna lampa led która posiada 6W, z tego co czytałem to żeby chorować rośliny średnio wymagające to jest za mało, bo nie da mi to raczej 0,5 W/l czy mogę dorzucić jeszcze jedna taka lampę i to wystarczy ,czy raczej iść w coś innego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam posadzone 3 rośliny z mało wymagających i nie wygladaja zbyt dobrze i obiecujaco. 


W takim razie jest ktoś w stanie mi powiedzieć ile będę miał W/l przy 2 takich lampach? i czy dobrze będzie to dobrane przy 6500K i  8000K aby mogły rozwijać się rośliny średnio wymagające ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rozmawiamy o modułach Aquaela leddy tube, to nie jest  źle.

Jeśli udałoby Ci się tak zamocować te moduły, żeby obok siebie zajmowały całą szerokość akwarium to byłoby najlepiej. Miałbyś wtedy doświetlone całe akwarium. Przy jednym takim module oświetlenie będzie nierównomierne, boki będą trochę zaciemnione. Ale możesz je wykorzystać wypełniając korzeniami z jakimś mikrozorium czy anubiasem. W zasięgu takiego modułu spokojnie rośnie i pogostemon helferi i mały heniek też daje radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc szczerze nie widziałem 8000K w akcji, ja mam same 6500K. Jeśli świeci na różowo jak świetlówki to może być słabo wizualnie (w ustawieniu 8000 z tyłu, 6500 z przodu trochę się to rozmywa). Jak nie zamierzasz mieć roślin wybitnie czerwonych to branie 8000K może być bezcelowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie chwalę odrobinę ~8000, mam u siebie sylvanię grolux i zwykłe 6500K i raz, że ryby nabierają blasku, dwa że rośliny wyglądają na szczęśliwsze. Inna sprawa, że nie każdy lekko rózowe światło lubi... Ale jak dla mnie wszystko nabiera w nim soczystości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej mieć za 50zł 6W led w IP68, niż badziewny pasek, który wyrzucisz po pół roku.

Dlaczego ludzie wypisują, że paski się palą? Wystarczy aluminiowy podkład na spód i już nie będzie problemu. To nie czas 5050 w sylikonie. Ale Szosti kupił już lampę, więc nie ma po co kontynuować i śmiecić ;)

Edytowane przez Eril
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłeś od tego zacząć? :D

Wszystkie te liście zdechną, dokładanie światła nic im nie pomoże. Dopiero młode liście będą rosły. Za jakiś czas to samo możesz mieć na tych zwartkach w tle. Serio.

I tyle światła dla tych kilku badylków to faktycznie trochę dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zamontowane. Szczerze całkiem fajny efekt nie spodziewałem się .:)


Dzięki, czyli teraz będą miał za dużo światła dla nich po dołożeniu tej 2 lampy? czy po prostu na razie świecić tylko jedna aż rośliny się rozwiną bardziej ?  A ile muszę świecić dziennie światłem, bo mam strasznie ciemny pokój. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manado samo w sobie jest jałowe. Przeważnie daje się pod nie substrat, lub kuli/pałeczki z nawozem. Ewentualnie ziemię.
Może spróbować mchem? Ewentualnie z łatwych w uprawie to Sagitaria, ale później rośnie wszędzie,

Edytowane przez Eril
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moja działka, ale JBL Aqua Basic Plus do kompletu, albo Amazonię. Zanim założyłem swoje akwa, to czytałem sporo o substratach i ludzie mieli pochlebne opinie. Ja mam na ziemi i to podobno tez dobre wyjście (znacznie tańsze), a co z tego wyjdzie, to się okaże. Ewentualnie kuleczki poupychać pod roślinki.
Nie jest to wymóg, by mieć coś pod Manado, ale do bardziej wymagających roślin się przyda.

Edytowane przez Eril
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...