Skocz do zawartości

[44] Jamnik dla krewetek?


damilio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ponownie po roku nieobecności. Nie da się całkiem zrezygnować z kawałka wody w domu.

I tak, w końcu doprowadziłem do końca sprawę z jamnikiem. Już dawno temu się za to brałem, ale jakoś nie było czasu.

 

Więc tak:

 

Zbiornik: float, 70x25x25

 

Obsada: Na 90% krewetki, zwykłe RC. Nie mam w planach innych. No chyba że akwa się ustabilizuje, i spróbuję z Tigerami. A tak, to raczej nic innego. Chciałem księżniczki, ale znowu baniak za mały. A rozmiar bardzo mi odpowiada, wiec nie będę zmieniał.

 

Dno: śnieżny piach kwarcowy. Poszło 5kg, mam jeszcze kolejne 5kg, ale myślę ze w zupełności wystarczy. Baniak jest niski, więc szkoda zasypać go całkiem.

 

Kamienie: Zielonego pojęcia nie mam, co to za twór. Kamienie mają wydrążone kupę kanalików, wyglądają na naturalnie wydrążone. Jeżeli ktoś je rozpozna, to proszę o info.

 

Rośliny: Jeszcze nie mam wybranych. Może coś zasugerujecie, aby ładnie wyglądało.

 

Nawozy: Nie zamierzam nawozić. Jedynie kulki gliniano-torfowe pod każdą z roślinek.

 

Światło: Całkowicie DIY. Belka 6x1W Power led (3x biała 6500, czerwona, niebieska) oraz na skrajach 2x10W 5000k. Wszystko na driverach prądowych. Umocowane na szynie aluminiowej 600x50x8 (szyna aluminiowa stosowana w rozdzielniach wysokiego napięcia) Szyny posiadają nafrezowane kanały do odprowadzenia ciepła.

 

Filtracja: Testowo kubełek do małych baniaków. http://www.boyuaquarium.com/en_ArticleShow.asp?ArticleID=257

Po 2 dniach pracy, ładnie filtruje. Ale coś za bardzo mi buczy, nie wiem czemu. Możliwe że to biobale drgają i rezonują o obudowę. Musze to sprawdzić. U mnie jest poniżej akwarium. Zalecają go dawać na wysokości dna. U mnie jest ok 30cm niżej. Może dlatego też jest słabsze ciśnienie na wylocie.

 

Pokrywa: DIY ze spienionego PCV. PCV zamówione, w tygodniu będę kleił.

 

Szafka: Z mojej starej 140L. I tu moje pytanie do modów. Miałem swój temat o moim starym baniaku 140L, i ni ciula nie umiem go odnaleźć. Nie wiecie co się z nim stało?

 

Zdjęcie poglądowe, dzień po zalaniu. Wody jeszcze dojdzie. Tak wiem ze jest przechylone. Jak zalałem, szafka się ustawiła, muszę coś podłożyć do poziomu.

 

post-12830-0-77932200-1452422476_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne akwarium  (wymiar/kształt) ale koniecznie daj tło na tył  białe lub czarne ,trochę za dużo tych kamieni nawaliłeś mim zdaniem  przez co zbiornik wydaje się "ciężki"  .Zabrał bym kilka kamieni i cały aranż ułożył bym po jednej stronie np od lewej  2-3 duże kamienie + korzeń i w prawą stronę coraz mniej kamieni aż zostanie puste "pole" po prawej . Z roślin to mchy różnego rodzaju  + subwassertang   i możesz spróbować trawnikiem z  parvuli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Kompozycja kamieni, to wizja mojej luby. Nie mam ochoty na dalsze dyskusje z nią :) Z tyłu mają być rośliny. Generalnie powiem tak, akwa miało być ciężkie. Dlatego też kupiłem duże kamienie. A nie małe. Ale efekt końcowy będzie, gdy przyjdzie pokrywa z oświetleniem, wtedy zobaczymy jak to wygląda, i wtedy ewentualnie będą zmiany.

 

Edit: Tło będzie, folia. Ale koloru jeszcze nie określiłem. Ale pewnie czarna.

Edytowane przez damilio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszła zmiana.

 

A co :) Wyleciał lipny filtr, gdybym co 2 godziny ręcznie swoimi płucami przetaczał wodę, byłaby czyściejsza i lepiej zabakteriowana. Kumpel sprzedał mi po taniości rocznego JBL CPe900. 

Akwa wypadło. Aktualnie przyjechało 80x25x25. Guardian + front OW.

Moje wcześniejsze oświetlenie tez wypadło. Wczoraj przyjechał radiator 60x12x3. Do tego będzie 22x1W power LED, w tym 2 niebieskie i 2 czerwone na środku. Jutro, składanie belki. Driver mam do zasilenia 15-24 LED 1 W, więc można kombinować z ilością światła.

Materiał na pokrywę dopiero w poniedziałek, allegro dało ciała z moją płatnością kartą. No ale nic, jakoś ją w tygodniu zrobię.

Najważniejsze że woda się filtruje. Mam czas na inne bzdety.

 

Po uzgodnieniach, wstępna obsada to 20 Razbora Galaxy i wszystkie krewetki z mojego aktualnego krewetkarium. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci szczerze że dopiero teraz to zobaczyłem. Teraz zalewałem nowy baniak, i oświetliłem go 8x1W, i troszkę brakuje. I się zastanawiam czy nie zmniejszyć do 15-17LED. Ale z tym Driverem to nie problem. Odpalę na 22'óch, i w razie czego przelutuję na mniej.

Konopie? Nieeeee. Mam kolegę od tego XD

 

Tak wiem że to danio perłowe. Ale jakoś się nauczyłem że razbora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram sie jak mogę. Mam nadziej ze Cię nie zawiodę w swoich konstrukcjach :) Zrobię temat o budowie tej belki. Myślę ze warto. Materiały mnie wyniosły 80zł. A takie belki, tej mocy, to 200zł+. A ile przyjemności :) Flaszka, psi i lecimy z lutownicą i gwintownikami :)


Edit:

 Aktualnie i przyczyna mojej rocznej przerwy w akwarystyce, to na suficie wiszące. Wybaczcie burdel na ścianach, remont mam :)

post-12830-0-39405000-1452889569_thumb.jpg

post-12830-0-36128300-1452889581_thumb.jpg

Edytowane przez damilio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Coś takiego mi wyszło. Dojdzie jeszcze mech na korzeń. A rośliny to jeszcze się zobaczy. Ale mniej więcej o coś takiego mi chodziło.

I to jest ostatnie takie ładne zdjęcie. Teraz już będzie coraz brzydziej :)

Są już pierwsi mieszkańcy. Ślimaki, chyba świderki, 2 sztuki. Mają ok 2mm.

 

post-12830-0-22110300-1453751364_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Achy...to to jest wapień? Ciekawe. Kumpel w sklepie nie wiedział co to. A przywiózł to normalnie z wystawy czy coś, z krewetkami. Ale jak mówisz że to wapień, trzeba będzie zrobić testy jakieś. W sumie PH7,4 i twardości w okolicach 12 będą dobre dla krewet i dla Danio Perłowego. Więc w sumie jest ok.

 

Edit. Jednak nie. Nie jest to wapień filipiński. Zupełnie inaczej to wygląda. Wrócę do domu, zrobie zdjęcia z bliska.

Edytowane przez damilio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...