Skocz do zawartości

Wysokie PO4


Mis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Akwarium mam od jakiś 2 miesięcy (25l)

 

niedawno kupiłem podstawowe testy (zooloteka) i przy PO4 wychodzi mi 2mg/l.

 

Czytałem w wielu miejscach że wartość dobrze gdyby nie przekraczała 1mg/l

 

U mnie bez względu n a podmiany wody i czas jaki od tego faktu upłyną wartość utrzymuje się na poziomie ok 1.5 - 2mg/l (trudności z dopasowaniem skali kolorów :) )

 

Filtr kubełkowy minikani 80 w dwóch koszach bioceramika auaela (1200 i 1600).

 

Czy ta wartość jest faktycznie niepokojąca ? jeśli tak to jak to obniżyć  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym karmisz?

Głównie z Tropicala BETTA Płatki (z suszonymi robalami)

 

Czasem z Tetry BETTA w płatkach i granulacie

 

Raz w tygodniu mrożone robale

 

Tak na marginesie. możne jakieś roślinki absorbujące dużo fosforanów ?

Edytowane przez Mis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płuczesz te 'mrożone robale' w wodzie poza zbiornikiem, czy wrzucasz kostkę na pałę do akwarium?

 

 

czekam aż się rozmrożą i łyżeczka bezpośrednio do akwa  (właśnie wczoraj jak szukałem infa w necie to gdzieś czytałem, że płuczą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz w tygodniu ochotka to jeszcze nie katastrofa ;) Ale tak czy siak płukanie by się przydało. Z drugiej strony, jeśli mrożonka idzie raz w tygodniu, to raczej nie jest odpowiedzialna za całe PO4, ponowię pytanie: sprawdziłeś kranówkę testem?

 

 

Robale to Wodzień

 

Co do PO4 w kranówie to test minimalnie się zabarwia, wiec wedle testu to koło 0,25mg/l

 

Zamówię dzisiaj jeszcze netem testy JBL z tego co czytam to są lepsze.

 

A co myślicie o wlewaniu chemii do obniżenia PO4 (JBL ma coś takiego). Albo jakiś wkład do kubła ???

 

Chociaż pewnie lepiej dojść co jest przyczyną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj foty. Zgaduję, że syf się zbiera w podłożu lub masz przerybiony zbiornik. To jest szklanka 25l łatwo sobie wyhodować nadmiary, chociaż poziom 2mg/l jeszcze niczego złego nie musi oznaczać. Napisz coś więcej o tym zbiorniku.

 

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom PO4 2 ppm to jeszcze nie tragedia. W ziemniaku miałem PO4 poza skalą JBL, po rozcieńczeniu próbki wychodziło +- 7 ppm. Nic złego się z tego powodu nie działo. Rośliny rosły i nie było inwazji glonów. Jeśli tylko nie brakuje innych składników pokarmowych, wysoki fosfor nie jest problemem.

 

O tym, że nieumiejętne karmienie mrożonkami podnosi PO4 słyszałem już dawno. Mrożonki należy wypłukać przed podaniem. Nie powinno wlewać się tej "zupki" po rozmrożeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...