Skocz do zawartości

Pomocy coś nie tak z rybkami !


xxadixx233
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nie jestem doświadczonym akwarystą dlatego zależy mi na waszych wypowiedziach . A mianowicie rybki w moich akwarium są bardzo mało ruchliwe. Bardzo często siedzą w rogu akwarium przy samym dnie lub w rogu przy samej powierzchni wody. W akwarium mam same żywe roślinki dość sporo ich jest . Posiadam grzałkę , filtr . Obsada mojego akwarium 8x mieczyków 2x molinezje 1x danio 1x glonojad.Informację o akwarium:
pojemność : 112l
temp. 26 stopni
ph wody : 6,8
oświetlenie 60 W
Proszę o pomoc bo nie wiem co już robić . U innych akwarystów to rybki są ruchliwe itp., u mnie tylko podczas jedzenia są ;c .Dodam jeszcze fakt, że 2x mieczyki są bardzo chude niczym żyletki, a może to choroba ? Z tym że to tylko te 2x są takie chude a reszta ma normalną budowę ciała . Proszę o pomoc !! Dodaję też wideo pokazujące jak rybki się zachowują + starałem się nagrać jednego chudego samca, lecz za bardzo nie chciał się odwrócić . Dodatkowo na tym filmie nie widać za bardzo żeby rybki były przymulone ponieważ za każdym razem jak podejdę do akwarium to robią się bardziej ruchliwe . Proszę o pomoc !

 

Dołączam filmik https://www.youtube.com/watch?v=GSkFcFJicfk !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak często i w jakiej ilości podmieniasz wodę w akwarium? Czy filtr działa non stop?

Faktycznie nie widać przymulenia u ryb w filmie.

Wodę  w akwarium podmieniam co tydzień około 10-15%. Wodę najpierw gotuję potem jeszcze mam ją odstawioną na 1 dzień, potem dopiero wlewam do akwarium. Tak filtr chodzi ciągle 24H .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wody do akwarium się nie gotuje...

 

Na taką obsadę, to 10% powinno się podmieniać co 3 dni, nie co tydzień. pH 6.8 to nie jest odczyn dla żyworódek, one potrzebują twardej i zasadowej wody - czym było mierzone? Zaopatrz się w testy na NO3. Poczytaj o rybach, które posiadasz, bo ich wymagania się kompletnie nie pokrywają.

 

W żwirku odkładają Ci się przeróżne syfy - odmulasz chociaż to podłoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wodę po prostu odstawiaj na jeden dzień bez gotowania. Bardziej w celu odparowania chloru jeżeli takowy w niej jest i wyrównania temperatury do pokojowej.

Na filmie jak dobrze widziałem masz tylko niewielki filtr wewnętrzny,powiedziałbym ,że trochę mało na taką obsadę. Zastanów się nad jakimś lepszym rozwiązaniem.

Przypuszczam ,że twoje rybki trują się własnymi odchodami, no ale dobrze by było dać wyniki testów.

Zwiększ też ilość podmienianej wody tak jak pisał Dhuz. Teraz bym podmienił z 40 % ,a potem co tydzień 25.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tragicznie żółta wodę  tak jak wspomnieli koledzy wyżej   no3 zapewne masakra .Ten filterek co masz to się nadaje do  krwetkarium lub jako mechanik a nie filtr biologiczny .

Ja mam w swojej 112 Jbl e901  i  woda kryształ  ,proponuję ci zmienić jak najszybciej filtr  ,a najlepiej pisz do mikołaja  niech Ci przyniesie takiego HW 302 http://allegro.pl/listing/listing.php?order=qd&string=HW%20302&bmatch=engagement-v6-promo-sm-sqm-dyn-fuzzy-v1-hou-1-5-1202

koszt żaden  a sytuację poprawi diametralnie  . Te filtry są z wkładami   w zestawie tylko bierz taki który ma ceramikę  samą ewentualnie ceramika + zeolit.

 

Zaopatrz się też w testy na No2  i No3  ,albo podejdź do kogoś kto ci zrobi  pełne testy wody  będziesz wiedział na czym stoisz .

 

Na dzisiaj to podmianka tak jak psyho39 pisał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wody do akwarium się nie gotuje...

 

Na taką obsadę, to 10% powinno się podmieniać co 3 dni, nie co tydzień. pH 6.8 to nie jest odczyn dla żyworódek, one potrzebują twardej i zasadowej wody - czym było mierzone? Zaopatrz się w testy na NO3. Poczytaj o rybach, które posiadasz, bo ich wymagania się kompletnie nie pokrywają.

 

W żwirku odkładają Ci się przeróżne syfy - odmulasz chociaż to podłoże?

Dlaczego nie gotować wody? ;c

Jakie powinienem mieć dokładne ph? W zoologicznym powiedzieli mi że 6,8 ;c

Tak odmulam regularnie dno .

Wodę po prostu odstawiaj na jeden dzień bez gotowania. Bardziej w celu odparowania chloru jeżeli takowy w niej jest i wyrównania temperatury do pokojowej.

Na filmie jak dobrze widziałem masz tylko niewielki filtr wewnętrzny,powiedziałbym ,że trochę mało na taką obsadę. Zastanów się nad jakimś lepszym rozwiązaniem.

Przypuszczam ,że twoje rybki trują się własnymi odchodami, no ale dobrze by było dać wyniki testów.

Zwiększ też ilość podmienianej wody tak jak pisał Dhuz. Teraz bym podmienił z 40 % ,a potem co tydzień 25.

Dobra będę tak robić, a możesz mi powiedzieć czemu lepiej wody nie gotować? . Mam 2x filtry wewnętrzne, jeden o mocy 250l/h, drugi o mocy 260l/h gdyż ten filtr miałem w akwarium 25l teraz mam 112l i bałem się że jeden filtr może być za mało i braknie im tlenu, dodatkowo miałem jeszcze brzęczek więc miałem 2x filtry wew + brzęczek, ale jeden ziomek powiedział żeby wyjąć ten brzęczek, bo za mocna jest pralka w akwarium . Na co zrobić testy? Czym  ;> 

Masz tragicznie żółta wodę  tak jak wspomnieli koledzy wyżej   no3 zapewne masakra .Ten filterek co masz to się nadaje do  krwetkarium lub jako mechanik a nie filtr biologiczny .

Ja mam w swojej 112 Jbl e901  i  woda kryształ  ,proponuję ci zmienić jak najszybciej filtr  ,a najlepiej pisz do mikołaja  niech Ci przyniesie takiego HW 302 http://allegro.pl/listing/listing.php?order=qd&string=HW%20302&bmatch=engagement-v6-promo-sm-sqm-dyn-fuzzy-v1-hou-1-5-1202

koszt żaden  a sytuację poprawi diametralnie  . Te filtry są z wkładami   w zestawie tylko bierz taki który ma ceramikę  samą ewentualnie ceramika + zeolit.

 

Zaopatrz się też w testy na No2  i No3  ,albo podejdź do kogoś kto ci zrobi  pełne testy wody  bedziesz wiedział na czym stoisz .

 

Na dzisiaj to podmianka tak jak psyho39 pisał .

Pomyślę nad tym filtrem . Woda jest żółta przez korzeń afrykański i szyszki olchy które mi ją zabarwiły .Dobrze podmienię tą wodę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo gotując wodę zbijasz Kh. Przy ph 6.8 to prawdopodobnie całkiem ostro. To nie jest odczyn dla żyworódek. Ryby pływają w nh3/nh4. Więc nie dziwne że coś jest nie tak.

 

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

To jakie jest najlepsze ph dla mieczyków , molinezji i danio ? Wszędzie piszą że od 6,6 - 7,5 ale 7,5 to za wysokie mówili mi ... ;c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To jakie jest najlepsze ph dla mieczyków , molinezji i danio ?

Tak jak WitoldM wspomniał - musisz sam sprawdzać parametry dla ryb. Podał Ci przy tym najlepszą możliwą stronę z najbardziej wiarygodnymi parametrami. Parametry wszystkich ryb, które posiadasz muszą się zazębiać i nie mogą być graniczne. pH nie jest jedynym parametrem, który uwzględniasz przy doborze ryb. Są to również: temperatura, twardości GH i KH, litraż zbiornika oraz w przypadku ryb dennych i pielęgniczek podłoże a także powierzchnia dna. Jeśli masz problem z poruszaniem się na tej stronie, to szukaj na polskich stronach łacińskiej nazwy danej ryby po czym wklej ją w google dopisując "seriouslyfish" lub bezpośrednio w wyszukiwarce na tejże stronie.

 

Bardzo ważna zasada: nigdy nie ufaj sprzedawcom sklepów zoologicznych bo oni wciskają wszystko co się da bez żadnej wiedzy (byle zarobić). Wiedzę musisz czerpać z takich stron jak ta powyżej oraz z dobrych forów akwarystycznych. 

 

Jak wyżej: podmień około 50 litrów wody na najzwyklejszą kranówkę bez gotowania. Byle miała zbliżoną temperaturę do tej, w której żyją ryby. Wody teraz raczej się nie chloruje, a na pewno nie mocno. Dla pewności możesz odstawić na kilka godzin dla odparowania.

 

Filtr to serce zbiornika. Powinien mieć duże złoże filtracyjne i przepływ przynajmniej pięciokrotność pojemności akwarium na godzinę. Ten o którym pisał raiders jest jak najbardziej ok i przy tym niedrogi. Wewnętrzny możesz zostawić jako filtr mechaniczny i byłoby idealnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wody się w ogóle nie chloruje, używa się ozonu, ewentualnie łącząc go z chloraminą ale jej przez odstanie nie wyeliminujesz. Nie widzę sensu jakkolwiek przygotowywać wody przed wlaniem do akwa, bo RO nie stosujesz przecież.

 

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega mieszka w Chełmie, to i dla żyworódek może być za bogato w twardości... ;)

 

Ja tam reklamom nie wierzę, całą jesień słuchałem reklam w radio jaka to super woda, można pić z kranu i takie tam... A na stronie wodociągów proszę: http://www.mpwik.com.pl/dla-klienta/woda/archiwum-jakosci-wody/aklad-polnocny-pazdziernik-2015chloru, chlorków, chloranów aż pod zębami skrzypi. :) Wody może i nie dezynfekują chlorem, ale stare rury pewnie już tak.

Ale z tego co widzę to mi twardości w kranie spadły, w sam raz na zmianę na CA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nie jestem doświadczonym akwarystą dlatego zależy mi na waszych wypowiedziach . A mianowicie rybki w moich akwarium są bardzo mało ruchliwe. Bardzo często siedzą w rogu akwarium przy samym dnie lub w rogu przy samej powierzchni wody. W akwarium mam same żywe roślinki dość sporo ich jest . Posiadam grzałkę , filtr . Obsada mojego akwarium 8x mieczyków 2x molinezje 1x danio 1x glonojad.Informację o akwarium:
pojemność : 112l
temp. 26 stopni
ph wody : 7,0
oświetlenie 60 W
Proszę o pomoc bo nie wiem co już robić . U innych akwarystów to rybki są ruchliwe itp., u mnie tylko podczas jedzenia są ;c .Dodam jeszcze fakt, że 2x mieczyki są bardzo chude niczym żyletki, a może to choroba ? Z tym że to tylko te 2x są takie chude a reszta ma normalną budowę ciała . Proszę o pomoc !! Dodaję też wideo pokazujące jak rybki się zachowują + starałem się nagrać jednego chudego samca, lecz za bardzo nie chciał się odwrócić . Dodatkowo na tym filmie nie widać za bardzo żeby rybki były przymulone ponieważ za każdym razem jak podejdę do akwarium to robią się bardziej ruchliwe.Dodam jeszcze fakt że rybki bardzo szybko ruszają buziami tak jak im by łapały  tlen lub czymś się truły ( mam tu na myśl NO3 ) lecz to raczej nie możliwe gdyż odmulam regularnie dno + podmieniam wode a jeżeli chodzi o tlen to też nie sądzę ze jest go brak.Fakt jest taki ze nigdy nie mierzyłem NO3 w akwarium. Proszę o pomoc dodaje link filmiku akwarium.

 

https://www.youtube.com/watch?v=GSkFcFJicfk

 

Posiadasz już temat z problemem Swoich ryb. Dostosowałeś się do wytycznych z tamtego tematu? Po co zakładasz następne. Łączę. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...