Skocz do zawartości

Akwarium na nowo


piekarz775
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Dostałem w spadku akwarium o pojemności ok.45 l wraz z akcesoriami.Mam trochę pytań odnośnie urządzenia mojego zbiornika?Zbiornik posiada świetlówkę 15W T8.Wiem że polecacie piasek ZEW z atestem i jakie roślinki można zastosować do dego podłoża i oświetlenia ?Jeśli mam już podłoże,roślinki to jakie gatunki rybek i ich ilości mogę w nim trzymać (gupiki,danio,kiryski,molinezje,suma itp.).Czy filtr AQUEL Versmax Mini będzie pasował do tego zestawu ,może jakiś inny kaskadowy ?Żadne ozdoby zamków nie wchodzą w skład ,a co można położyć na piasek jakie kamyki,korzeń itp.?

Edytowane przez piekarz775
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie roślinki można zastosować do dego podłoża i oświetlenia

Kryptokoryny w piasku, mikrozorium i mchy na dekoracji, ewentualnie Vallisneria torta jako roślina na tło.

 

 

 

Jeśli mam już podłoże,roślinki to jakie gatunki rybek i ich ilości mogę w nim trzymać (gupiki,danio,kiryski,molinezje,suma itp.)

Znasz parametry wody w kranie? Molinezje, kiryski i większość danio odpada. Sum to nie gatunek, a użyty w kontekście ogólnym sumokształtnych może znaczyć cokolwiek od kiryska pigmejskiego do pangi. Do takiego akwarium sumowate gorąco odradzam.

 

 

 

Czy filtr AQUEL Versmax Mini będzie pasował do tego zestawu ,może jakiś inny kaskadowy

FZN-1. Mini to taka zabawka do słodkowodnych pico/kotników/krewetkariów raczej.

 

 

 

co można położyć na piasek jakie kamyki,korzeń itp

Kamienie polne, korzeń jak najbardziej, o ile nie połasisz się na ryby lubiące bardzo twardą, zasadową wodę.

Edytowane przez Dhuz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kryptokoryny w piasku, mikrozorium i mchy na dekoracji, ewentualnie Vallisneria torta jako roślina na tło.

 

 

 

Znasz parametry wody w kranie? Molinezje, kiryski i większość danio odpada. Sum to nie gatunek, a użyty w kontekście ogólnym sumokształtnych może znaczyć cokolwiek od kiryska pigmejskiego do pangi. Do takiego akwarium sumowate gorąco odradzam.

 

 

 

FZN-1. Mini to taka zabawka do słodkowodnych pico/kotników/krewetkariów raczej.

 

 

 

Kamienie polne, korzeń jak najbardziej, o ile nie połasisz się na ryby lubiące bardzo twardą, zasadową wodę.

No to jakie gatunki ryb przy odstanej wodzie z kranu mógłbym trzymać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No to jakie gatunki ryb przy odstanej wodzie z kranu mógłbym trzymać?
Kup testy kropelkowe JBL/zoolek. pH, KH, GH, amoniak, NO2, NO3 wystarczą na start. Wydatek może wydawać się spory, ale będziesz mieć kontrolę nad tym, co masz w akwarium. Strona wodociągów nie szaleje z dostępnością informacji, więc możemy równie dobrze wróżyć z fusów, jakim rybom by ta woda odpowiadała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danio perłowe / żyworódki Endlera / Drobniczki / Drobnotki <- wybierz sobie któreś, bo tej wielkości baniak tylko gatunkowe, ewentualnie z danio perłowymi może żyć Hara jerdoni. Pamiętaj, by przy zakładaniu monitorować testami proces dojrzewania - będzie potrzeba więcej, niż samo pH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z świeceniem proponuję ostrożnie zacznij od 6h i systematycznie zwiększaj do jakichś 10h. Zależy jaki masz timer, ale najlepiej codziennie 10 min czy tam co trzy dni pół godziny :)
Co do pokarmu, to możesz ciut wrzucić nawet dzisiaj, ale dosłownie granulkę-dwie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...