Skocz do zawartości

Ciemno brazowy osad na roślinach zły wygląd roślin


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Jak wyżej mam problem z roślinami w moim akwarium :( swieżo kupione roślinki wygladaja super jednak po kilku tychodniach zaczynaja wygladać coraz gorzej :( liscie marnieja i pojawia sie jakiś ciemno brązowy kolor na nich...przy podstawie roslin...nowe pedy sa ok...myslalem że ,może to za twarda woda była więc kupiłem filtr Ró.jednak to nie pomogło.Podaje parametry zbiornika:

1.wymiary 120cm x 40cm x 55cm wysokosc

2.Obsada:

Skalary 2 parki,

Brzanka sumatrzańska 15 Sztuk

Kirysek Lamparci 4 szt

Cierniooczek długonosy 3 szt.

Glonojad 1 Szt,

Labeo Frenatus 1 szt.

Ksziężniczka z Burgundi 1Szt.

 

Parametry wody:

1.PH-7

Ammonia 0

Nitritte 0

Nitrate 80

KH 3

GH 8

Podłoze to drobny żwirek akwariowy

Filtracja Fluval 406

Napowietrzanie od 12 w nocy do 8 rano i w czasie dnia co 4 godziny na godzinke

temperatura 25-26 stopni

Oswietlenie 2x 30Watt T8 od 14 -23

podmiany wody 50 litrow co tydzien czasami co  10 dni

Dodam że skalary składaja ikre co kilka tygodni jednak po przeniesieniu do kotnika ikra po kilku dniach robi sie biała:( mimo że oddzielam splesniała to i tak reszta po czasie tez robi sie biała....może nie ruszać jej wogóle?ze wszystkich jajek widziałem że tylko 1-2 zaczeły sie wykluwać ale znikły nie wiem co sie stało....czy może wypłyneły przez siatke?oczko jest ok 1 mm przeznaczone niby do rozmnażania rybek :(

Dodam że nie używam zadnych nawozów...

post-22674-0-02096100-1450445928_thumb.jpg

post-22674-0-27612900-1450445937_thumb.jpg

post-22674-0-43605800-1450445942_thumb.jpg

Edytowane przez jarokamaro007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie szanowny, większe podmiany, przy NO3 - 80 to ty już ryby podtruwasz. Zbij to do max 20 i wtedy można myśleć co z roślinami. Sam test na NO3 to trochę mało, do roślin fajnie by mieć dostęp do PO4. Nowe liście są w miarę, stare nie. Braki światła plus prawdopodobnie potasu.

 

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez WitoldM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana samych świetlówek nic nie da, trzeba dodać dodatkowe, T5 39W wejdą na pewno, 54W też raczej powinny wejść. Dodanie jednej 54W już by wystarczyło (potrzebujesz zestawu statecznik, oprawki bryzgoszczelne + świetlówka). Nawozy jak dodasz światła pewnie się przydadzą, ale też nie trzeba jakoś bardzo szaleć, kulki gliniano-torfowe, jakieś makro i będzie ok.
Co do ryb - np. na http://seriouslyfish.com/ wpisz nazwy łacińskie swoich ryb i zobacz jakie mają podane wymagania co do parametrów i wymiarów akwarium. Nie interesują nas skrajne wartości, np. jeśli ryba ma podane temperatury 23-26 st., to jako te dobre wybieramy 24-25. To samo przy pozostałych parametrach. Sprawdź je dla swoich ryb, zastanów się, które chcesz trzymać najbardziej i do nich dostosuj resztę obsady i parametry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wyborem rybek jakie chce trzymać jest problem bo podobaja mi sie skalary i brzanki.Labeo i Ksieżniczka..Skalary z jakimi moga być trzymane zeby nikt iom nie zjadal ikry?Co do wody  to tak jak kolega napisal najpierw zajme sie parametrami i nawozem.Co do dodawania świetlówek jest problem bo nie wiem jak to zrobic.Gdzie ja przymocowac i jak :( Załączam zdjecia Oświetlenia.


Moge zamiast tych świetlówek dać jakieś mocniejsze?Bo z dodaniem dodatkowych moze byc problem.nie chce niczego zepsuć

post-22674-0-56267600-1450612921_thumb.jpg

post-22674-0-31334300-1450612933_thumb.jpg

post-22674-0-55698300-1450612939_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Napowietrzanie od 12 w nocy do 8 rano i w czasie dnia co 4 godziny na godzinke

 

 

To jest zbędne.

 

 

Oswietlenie 2x 30Watt T8 od 14 -23

 

 

Za krótko. Powinieneś świecić 12h.

 

 

Moge zamiast tych świetlówek dać jakieś mocniejsze?

 

 

 

Świetlówki T8 30W o długości 90cm możesz zastąpić świetlówkami T5 45W. Wiąże się to również z wymianą statecznika i oprawek. Lepiej jednak pozostawić stare świetlówki i dołożyć jeszcze jedną lub dwie. Dlaczego? Dlatego bo 2x45W niewiele zmieni w Twoim akwarium. Ale dołożenie np tego: http://atti.pl/lighting/produkt/114/20/Zestawy_oswietleniowe/Zestawy_ATTI_-_dodanie_nowych_swietlowek_T5/Zestaw_ATTI_T5_1x54W-105cm_z_Aquastar_-_kpl_.html  spowoduje, że będziesz miał już ponad 0,4W na litr, co pozwoli na hodowlę większości roślin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zbędne.

 

 

 

 

Za krótko. Powinieneś świecić 12h.

 

 

 

 

 

Świetlówki T8 30W o długości 90cm możesz zastąpić świetlówkami T5 45W. Wiąże się to również z wymianą statecznika i oprawek. Lepiej jednak pozostawić stare świetlówki i dołożyć jeszcze jedną lub dwie. Dlaczego? Dlatego bo 2x45W niewiele zmieni w Twoim akwarium. Ale dołożenie np tego: http://atti.pl/lighting/produkt/114/20/Zestawy_oswietleniowe/Zestawy_ATTI_-_dodanie_nowych_swietlowek_T5/Zestaw_ATTI_T5_1x54W-105cm_z_Aquastar_-_kpl_.html  spowoduje, że będziesz miał już ponad 0,4W na litr, co pozwoli na hodowlę większości roślin.

Dzieki za pomoc.Tutaj znalazłem takie coś.Może być? http://www.ebay.co.uk/itm/Hagen-Glo-Twin-T5-Electronic-Controller-39w-x-2-/270777170484?hash=item3f0b93ba34%3Am%3Amrwlej6wOBo_AnxNdyjgKog

Ile w takim razie musze napowietrzac?Skalary znowu złożyły ikre i zaczełem napowietrzac 24/7.Gdzieś wyczytałem ze musi być dobrze natleniona.Jednak jedna z rybek(brzanka sumatrzańska) zaczeła dziwnie pływać (pyskiem do dna,troche bokiem.nienaturalnie,jakby cos z nią sie działo :(  wyczytałem ze może to własnie przez za duża ilość napowietrzania? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zdrowym akwarium napowietrzanie nie jest konieczne. Napowietrza się np podczas leczenia, w czasie dużych upałów albo kiedy coś poszło nie tak z dozowaniem CO2. 

 

W tym akwarium z tymi rybami ikra się nie utrzyma. Zjedzą ja albo współmieszkańcy albo zestresowani rodzice.

 

Ten zestaw z ebay'a może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zdrowym akwarium napowietrzanie nie jest konieczne. Napowietrza się np podczas leczenia, w czasie dużych upałów albo kiedy coś poszło nie tak z dozowaniem CO2. 

 

W tym akwarium z tymi rybami ikra się nie utrzyma. Zjedzą ja albo współmieszkańcy albo zestresowani rodzice.

 

Ten zestaw z ebay'a może być.

Ok.dzięki.Troche szkoda tej mojej pompki bo dość dużo dałem za nią :( JBL Prosilent a300.To co byś mógł doradzić?może właczyc na godzinke dwie wieczorem i rano?Czy wogóle jej się pozbyć?Ja tą ikre dałem do takiego boxa z siatki.Jeżeli mógłbyś doradzić?Chciałem też zapytać o tą brzanke.kilka tygodni temu jedna zaczela dziwnie plywać.jakby jakis problem z błednikiem.inne ryby odgryzły jej ogon bo pływala wszedzie.musialem ja poddac eutanazji :( i dzisiaj inna zaczeła tak samo.dorosła i wyglądająca na zdrowa.napowietrzalem ostatnie 3-4 dni non stop.może to przez to?tu link do filmiku z tą brzanką 

https://www.youtube.com/watch?v=pML7Jj8Toj0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...