Skocz do zawartości

Aqadvisor


yuurei
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Patrząc na powtarzające się pytania typu: "mam akwarium 60l, czy mogę w nim trzymać 3 skalary z bojownikiem?" przyszło mi do głowy, że może warto byłoby spopularyzować stronę aqadvisor.com, mam nadzieję, że taka "reklama" nie jest problemem, a wielu osobom mogłoby to ułatwić życie.

Najpierw polecam przełączyć na centymetry i litry (domyślnie cale i galony), wrzucamy wymiary, filtry (jeśli nie ma to definiujemy własny). Potem wyszukujemy ryby które nas interesują nazwami angielskimi lub łacińskimi i podajemy ich liczbę.

Nie działa to idealnie, ale mniej więcej dowiemy się jak wygląda % zarybienia, ile robić podmian, jakie parametry, a także zgodność charakterów. Oczywiście nie można uznać tego za idealny wyznacznik, ale chociaż najgłupsze pomysły można tak odrzucić :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://aqadvisor.com/AqAdvisor.php?AqLengthUnit=cm&AqVolUnit=L&FormSubmit=DisplayInLitres&

 

^tutaj link do AqAdvisora z ustawionymi centymetrami i litrami.

 

Fajna stronka, ale tylko jeżeli zna się już dobór gatunków do swojego zbiornika i ich wymagania- bo dla AqAdvisora nie jest problemem upchnięcie neonków z gupikami. Niektóre dobory ryb do wielkości zbiornika są nie powiem skąd wyjęte. Ale... jako wstępne narzędzie wspomagające może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o co chodzi w pozycji "Dimension" - to jest wymiar akwarium w galonach, czy co?

Tak, dostosowane bodaj do standardowych dostępnych w US baniaków.

 

 

 

Jak sobie wpisałam swój litraż i swoje ryby, to mi wyszło że mam filtrację na poziomie 53%

Mnie w moim obecnym 112l baniaku zasugerowało podmianę 8% tygodniowo. :-| A u drobniczek w 25l powiedziało mi, że mam przerybione w kosmos, bo dla 1,5cm samców 40cm akwarium to za mało.

Edytowane przez Dhuz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...