Skocz do zawartości

Filtr w 112l - zamiast wewnętrznego


Gorzo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od ponad roku mam w swoim akwarium filtr wewnętrzny, ale nie jestem zadowolony z jego osiągów.

Teraz trochę odświeżam akwarium i chciałbym go wymienić na coś innego, może kaskadę.

I tutaj moje pytanie, a zarazem problem, bo jestem ograniczony finansowo (święta itd.). Mogę wydać max. 100 zł.

 

Co polecacie?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś jakiego filtra używasz. Ja np. mam w podobnym baniaku JBL e901 i jestem bardzo zadowolony.

Zwykły filtr z napowietrzaniem i filtracją mechaniczną, nie pamiętam firmy, ale jest to filtr do akwarium o pojemności 25-120l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam, nie cieknie, nie uświadczyłem żadnych problemów o których można przeczytać typu blokujące się kosze. Trochę hałasuje bo ma komorę rezonansową nad głowicą, da się to przerobić. Ma też okropnie sztywne węże.

 

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chiński kubeł nie jest zły. To rozsądny wybór, zwłaszcza za tą cenę. Znajomi ze sklepu mówią, że HW rzadko wracają (procentowo mniej niż renomowane marki) a sprzedaje się ich bardzo dużo.

 

Mam, nie cieknie, nie uświadczyłem żadnych problemów o których można przeczytać typu blokujące się kosze. Trochę hałasuje bo ma komorę rezonansową nad głowicą, da się to przerobić. Ma też okropnie sztywne węże.

 

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

 

Czy chodzi o ten model?

http://allegro.pl/hanza-filtr-kubelkowy-hw-302-1000-l-h-wklady-i5041966113.html

 

Idąc za waszymi radami postanowiłem trochę dołożyć i nie brać ani wewnętrznego, ani kaskady. Powiedzcie mi, który kubełek byłby najlepszy z tych?

 

http://allegro.pl/aquael-filtr-kubelkowy-mini-kani-120-gratis-i5849936379.html

http://allegro.pl/filtr-zewnetrzny-kubelkowy-asap-800-aquael-nowosc-i5369735657.html

http://allegro.pl/filtr-kubelkowy-1000l-h-zewnetrzny-skimmer-i5797945532.html

http://allegro.pl/hanza-filtr-kubelkowy-hw-302-1000-l-h-wklady-i5041966113.html

 

A może macie jakieś inne propozycje?

Akwarium 112l (neony, harem kakadu i kirysy, podłoże piach + gruby żwir)

 

Chcę wydać max 180-200, ale super byłoby gdybym zmieścił się w 150 zł. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minikani jest imho za mały.

2 link, nie miałem styczności, pojemność jest spoko, prawdopodobnie był by ok.

2 ostatnie to właśnie chinol, ma on tyle nazw, że czasem trudno się połapać, zresztą zerżnięty jest z jakiegoś produktu tetry.

Da się go znaleźć ze 30 złotych taniej, ja płaciłem niecałe 120, chociaż słyszałem o wersji bez wkładów poniżej stówki. Nawet jak kupisz z mediami to i tak bym je wymienił. To co dostałem musiałem gotować w wodzie z kwasem dość długo(koło 4 godzin) bo zatwardzało mi strasznie wodę.

 

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od ponad roku mam w swoim akwarium filtr wewnętrzny, ale nie jestem zadowolony z jego osiągów.

Teraz trochę odświeżam akwarium i chciałbym go wymienić na coś innego, może kaskadę.

I tutaj moje pytanie, a zarazem problem, bo jestem ograniczony finansowo (święta itd.). Mogę wydać max. 100 zł.

 

Co polecacie?

A co konkretnie się dzieje z tym wewnętrznym, z czym jest problem? Ja osobiście używam wewnętrznego w takim samym baniaku jak twój i jest ok. Jest to zwykła duża gąbka założona na aquaszuta 750. Mam tak od maja i parametry są ok. No2 0,025(według zoolka) i 0,0 według sery. Natomiast No3 na poziomie 30 według jbl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o czym piszesz się nie nadaje. Chyba, że masz w akwarium 3 ryby na krzyż albo same krewetki.

Dodam jeszcze że mierząc NO2 nie dojdziesz do tego czy filtracja jest ok. Trzeba mierzyć nh3/nh4.

 

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez WitoldM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co konkretnie się dzieje z tym wewnętrznym, z czym jest problem? Ja osobiście używam wewnętrznego w takim samym baniaku jak twój i jest ok. Jest to zwykła duża gąbka założona na aquaszuta 750. Mam tak od maja i parametry są ok. No2 0,025(według zoolka) i 0,0 według sery. Natomiast No3 na poziomie 30 według jbl.

Często trzeba go czyścić i klarowność wody nie jest taka, jaką chciałbym mieć. No i wewnętrzny to tylko filtracja mechaniczna..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o czym piszesz się nie nadaje. Chyba, że masz w akwarium 3 ryby na krzyż albo same krewetki. Dodam jeszcze że mierząc NO2 nie dojdziesz do tego czy filtracja jest ok. Trzeba mierzyć nh3/nh4. Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Mam 10 rybek, 9 neonek i zbrojnika. Nh3 mam na poziomie 0. Pozatym Nh3 zbija się podmianami wody bo żaden filtr tu ci nie pomoże. Ale ty i tuzin innych na tym forum zaraz pewnie zaleci mi kubełek... Parametry mam w porządku więc nie mam się czym przejmować. Nie wiem z czym wy macie problem. Jak się przerybia zbiornik, nie dba o niego zostawiając syf to póżniej są takie efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 10 rybek, 9 neonek i zbrojnika. Nh3 mam na poziomie 0. Pozatym Nh3 zbija się podmianami wody bo żaden filtr tu ci nie pomoże. Ale ty i tuzin innych na tym forum zaraz pewnie zaleci mi kubełek... Parametry mam w porządku więc nie mam się czym przejmować. Nie wiem z czym wy macie problem. Jak się przerybia zbiornik, nie dba o niego zostawiając syf to póżniej są takie efekty.

Co to za kompletna bzdura, że NH3 zbija się podmianami? Jeśli masz dobrą filtrację biologiczną (czytaj bakterie), to się przemieli w NO2 i dalej w NO3. Oczywiście może Ci się wydawać, że tak nie jest, bo praktycznie nie masz filtracji biologicznej... Nie trzeba przerybienia, żeby taki filtr nie wyrobił. Proszę, nie opowiadaj ludziom bzdur, bo potem ktoś może mieć przez takie rady poważny problem.

Gorzo, bierz kubeł ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, Gorzo bierz kubeł, wydaj minimum 200 zł. Ja napisze tylko jedno. Po kiego diabła mi kubełek(pisze o sobie) skoro wszystkie parametry wody No2, No3, Nh3 i Po4 mam w normie??? Bo to chyba nie logiczne? Bo rozumiem taką aluzje.

Edytowane przez duch_pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

nie nadaje. Chyba, że masz w akwarium 3 ryby na krzyż albo same krewetki
Zdziwiłbyś się, jak latami prowadziłem rozmaite obsady w akwariach na gąbkach 45-30ppi i biologia wyrabiała na wewnętrznym bez problemu :) O ile nie trzymasz sumowatych, czy pielęgnic roślinożernych, lub nie przepakujesz zbiornika do granic możliwości, filtracja oparta o gąbki wyrobi spokojnie przy prawidłowym żywieniu, a NO3 i tak trzeba zbijać podmianami. Modny ostatnio kult kubełków to też bzdura, bo podobną, o ile nie lepszą skuteczność można uzyskać przy mocno obciążonej biologi w kaseciakach - filtrach wewnętrznych. Jedyną zaletą kubełka jest to, że nie wisi na akwarium jak kaskada, ani nie zajmuje miejsca wewnątrz.

 

 

Dobra, Gorzo bierz kubeł, wydaj minimum 200 zł. Tak radzą specjaliści.

 

Pozatym Nh3 zbija się podmianami wody

Zmieniłeś już posta, ale zaiste, rada prosto od specjalisty :D z NH3 ma sobie biologia w akwarium poradzić, a nie podmiany wody.

 

 

szanse, że się to sprawdzi są naprawdę niewielkie, szczególnie jak się nie ma ochoty na podmiany rzędu 50% tygodniowo.
13 lat będzie, jak ciągnę akwaria bez kubełków (ostatnio w 25l się szarpnąłem na tanią kaskadę, by mi miejsca nie zajmowało) i nigdy nie miałem problemu z niewydolnością filtracji biologicznej, ani potrzebami podmian 50% tygodniowo (przecież filtr nie zbija NO3...). Czy my aby mówimy o tej samej metodzie filtracji - pompka do wody wywołująca przepływ przez gąbkę? Bo jeśli tak, to taka filtracja się jak najbardziej sprawdza przy akwarium prowadzonym z głową i odpowiedniej ilości gąbki. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i w porządku, nie musisz mieć kubełka, wszyscy wyraziliśmy swoje opinie, nikt nie karze Tobie kupować kubełka, tylko polecaliśmy to koledze Gorzo (Gorzowi? ;)). Jeśli NH3 się pojawia i trzeba je usuwać podmianami, to znaczy, że wewnętrzny się w tym przypadku nie sprawdza, proste. Jeśli faktycznie NH3=0, NO2=0 i jakieś tam nie za wysokie NO3, wtedy widać, że wewnętrzny daje radę. Ja kubełek polecam, bo gąbka przy "normalnym" zarybieniu zbiornika musiałaby być naprawdę wielka i zająć masę miejsca w akwarium. Do tego to spora wygoda, bo do kubełka zagląda się naprawdę rzadko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...