Skocz do zawartości

Krewetki i rybki razem?


dani86
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jakie rybki i krewetki mógłbym mieć razem w akwarium (60x30x40)?
 

Akwarium jest dopiero w fazie zakładania, ale chciałbym się dowiedzieć jak wygląda łączenie w jednym zbiorniku ryb i krewetek.

 

Mam nadzieję, że temat umieściłem w dobrym dziale :P

Dzięki za wszystkie odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz łączyć ryby z krewetkami, to licz się z tym, że krewetki karłowate potrzebują temperatury poniżej 25 stopni, a wszelkie ich młode będą pokarmem dla ryb - same zaś krewetki będą raczej prowadzić skryty tryb życia. Generalnie lepiej albo ryby, albo krewetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz rybki i kretwetki takie jakim stworzyłeś warunki. Ale jeśli koniecznie się uparłeś że chcesz mieć rybki i krewetki razem to poszedłbym w krewetki Filtrujące są to największe krewetki akwariowe (biore ze swojego doświadczenia sam mam krewetkę filtrującą w zbiorniku i czuje się świetnie mam zamiar dokupić z 5 sztuk). Najpierw wpuściłbym krewetki żeby zagościły w nowym otoczeniu, poszuły się nieco lepiej i trochę podrosły. :) A rybki do krewetek to bardziej ławicowe typu Neon, Razbora itp. będą sie ładniej komponowały z otoczeniem i krewetkami :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zdecydowałbym się na same rybki to co proponujecie (i ile sztuk)? Fajnie jakby to były gatunki ryb wypełniające wszystkie obszary zbiornika tj. pływające przy powierzchni, w środku akwarium i przy jego dnie.

Jak już wyżej pisałem jest to akwarium 72l (60x30x40), temp. wody to 25st.C, a wg. wodociągów miejskich ph wynosi 7,0-7,7, a twardość wody to 4,84 dGH. Oświetlenie 1x15W T8 (będę się starał jakoś przerobić pokrywę i dołożyć jeszcze jedną świetlówkę), filtr jest słaby, ale w tym tygodniu zmienię na jakiś lepszy (chcę kupić kaskadowy, bo nie mam możliwości zakupu kubełkowego), podłoże to bardzo drobny żwirek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...