Jump to content

dani86

Użytkownik
 • Content count

  16
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About dani86

 • Rank
  Nowoprzybyły
 • Birthday 01/19/1986

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. dani86

  Molinezja!

  Witam. Do mojej Molinezji przyczepiony jest jakby 'sznurek'. Być może to odchody. Jest to doczepione do rybki od dołu i ciągnie się na kilka centymetrów. Kolor jasny. Co to może być? Jak będę miał możliwość to dodam zdjęcie. Zbiornik ma 3tyg. Ryba wpuszczona dzisiaj (nie miała żadnych niepokojących objawów itp.). Temp. 25st.C Zbiornik ma 72l Filtr kaskadowy FZN-2 Grzałka 100W Kilka roślinek, korzeń, kokos, lawa. W zbiorniku są molinezje, gupiki, razbory klinowe.
 2. dani86

  Jak nawozić?

  Na roślinach pojawiły się takie brązowe kropeczki. Co to może być? Można stwierdzić przyczynę bez robienia szczegółowych testów wody? (niestety nie posiadam jeszcze testów wody). Jeszcze niczym nie nawoziłem roślinek.
 3. dani86

  Jak nawozić?

  A możecie polecić jakieś konkretne, sprawdzone produkty?
 4. dani86

  Jak nawozić?

  No właśnie chciałem się dowiedzieć jak to będzie wyglądało. Na tych etykietkach przy roślinach było napisane, że nawozić to CO2, potas i nawóz ogólny. Na butlę CO2 nie ma w obecnej sytuacji szans. Jaki sposób proponujecie? No i co z tym potasem? Jakimi produktami nawozić te rośliny?
 5. Witam. W akwa posiadam obecnie cztery gatunki roślin. Są to: -Hygrophila thajland -Limnophila sessiflora oraz coś podobnego (bo tu nie miałem etykietek w koszyczkach) do: -Echinodorus amazonicus -Ludwigia Repens. Chcę jeszcze dołożyć jakieś dwa rodzaje roślin i mech. Oświetlenie mam jeszcze dosyć ubogie (15W T8), ale planuję dołożyć świetlówkę 24W T5. Akwa ma 72l i pod warstwą żwirku wysypany został biogrunt firmy AquaBotanique. W jaki sposób i czym to nawozić? Jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja? Dzięki za wszelkie porady
 6. Do tego zestawu, który widziałem, znalazłem taką świetlówkę - 24W (44cm) Sylvania Grolux 8500k. Taka może być?
 7. Mam kolejne pytania: 1. Czy podmieniać wodę podczas dojrzewania akwarium? 2. Cały czas mam załączony filtr, który również napowietrza wodę. Słyszałem, że mam tylko filtrować wodę, ale jej nie napowietrzać. To jak jest dobrze? (w akwarium mam kilka roślin, dziennie świecę ok. 10h, a grzałkę mam ustawioną na 25st.C) 3. W zbiorniku jest również korzeń drzewa Mopani. Parę dni temu zauważyłem na nim biały nalot, a teraz są to już takie 'włosy'. Czy to pleśń? Podobno to normalne, ale wolę się upewnić, żeby odpowiednio zareagować.
 8. Ok. Dzięki wielkie A czy świetlówka 24W T5 dołożona do tej, którą już posiadam sprawi, że oświetlenie mojego akwarium będzie wystarczające?
 9. Cześć! Chciałbym się dowiedzieć jakie oświetlenie mógłbym dołożyć do mojej pokrywy (60x30). Jest tam obecnie jedna świetlówka 15W T8. Ogólnie mało miejsca tam jest i nie wiem co by można zamontować. Pokrywa wygląda tak jak na tym obrazku:
 10. dani86

  Krewetki i rybki razem?

  Jeżeli zdecydowałbym się na same rybki to co proponujecie (i ile sztuk)? Fajnie jakby to były gatunki ryb wypełniające wszystkie obszary zbiornika tj. pływające przy powierzchni, w środku akwarium i przy jego dnie. Jak już wyżej pisałem jest to akwarium 72l (60x30x40), temp. wody to 25st.C, a wg. wodociągów miejskich ph wynosi 7,0-7,7, a twardość wody to 4,84 dGH. Oświetlenie 1x15W T8 (będę się starał jakoś przerobić pokrywę i dołożyć jeszcze jedną świetlówkę), filtr jest słaby, ale w tym tygodniu zmienię na jakiś lepszy (chcę kupić kaskadowy, bo nie mam możliwości zakupu kubełkowego), podłoże to bardzo drobny żwirek.
 11. dani86

  Krewetki i rybki razem?

  Według wodociągów miejskich, woda dla mojej dzielnicy jest określona jako bardzo miękka (82,2 mgCaCO3/dm3) i w stopniach niemieckich to 4,84 dGH. Poza tym pH wynosić powinno 7,0 - 7,7. Temp. jaką mam w zbiorniku to 25st.C Jaką obsadę polecacie?
 12. dani86

  Pomoc w wyborze roślin

  Dzięki. Zobaczę co z tego będzie w pobliskim sklepie akwarystycznym A co do oświetlenia to planuję przerobić troszkę pokrywę i dołożyć jeszcze jedną świetlówkę. A czy dla mchów będą to korzystne warunki?
 13. Witam. Jakie rybki i krewetki mógłbym mieć razem w akwarium (60x30x40)? Akwarium jest dopiero w fazie zakładania, ale chciałbym się dowiedzieć jak wygląda łączenie w jednym zbiorniku ryb i krewetek. Mam nadzieję, że temat umieściłem w dobrym dziale Dzięki za wszystkie odpowiedzi!
 14. Witam. Jakie roślinki proponujecie do akwarium 72l (60x30x40)? Chciałbym żeby nie były one zbyt trudne w uprawie i wytrzymały w moim zbiorniku Moje podłoże składa się z dwóch części żwirku naturalnego firmy Aqua Decoris. Na dole jest to żwir w rozmiarze 3-5mm, a u góry rozmiar 1,4-2mm. Pod tym wszystkim mam biogrunt firmy AquaBotanique (mineralno-organiczny substrat podżwirowy). Oświetlenie to 1x15W T8. Proszę o porady
 15. @Dhuz dzięki za tak wyczerpującą odpowiedź! Wymyłem właśnie mój zbiornik i pokrywę octem, potem dokładnie to wypłukałem i... wszelkie zapachy pleśni, wilgoci itp. zostały zlokwidowane Prawdopodobnie jutro pójdę do pobliskiego sklepu awkarystycznego i zaopatrzę się w podłoże, grzałkę itd. @Sławomir chcę w najbliższej przyszłości zakupić nowy filtr. Jeśli zagospodaruję troszkę więcej miejsca to zainwestuję w filtr kubełkowy, jeśli nie to w jakiś lepszy kaskadowy. Rozruch akwarium zrobię na razie na tym, który posiadam. Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące podłoża. Chciałbym na dno jakiś drobny żwirek zamiast piasku. Jaki polecacie? No i ile kilogramów muszę zakupić do mojego baniaka (60x30x40)?
×