Skocz do zawartości

Pielęgnica Ramireza


_Paker_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
czy doradzicie jak dobrać w parę Pielęgnicę Ramireza, już 3 samiczki nie dały rady rozkochać w sobie samca, ciągłe gonitwy nawet podczas karmienia.
Samiec jest od początku zbiornika od Czerwca tego roku, czy należy wymienić samca czy dokupić kolejną samiczkę ?

Podaje informację o zbiorniku :

Oświetlenie :

1 x 18 W Juwel T8 Color Lite
1 x 18 W Juwel T8 Day Lite

2x 70 cm 300 SMD LED 5630
1 x 70cm RGB Led 5050

Podłoże to ciemny piasek bazaltowy frakcji 0,08-,1,6mm.

Filtracja na zasadzie ruchu tafli wody przez 24h przez filtry:

Aquael Trbo 500 + ceramika - wewnętrzny
AquaClear 200 + gąbka i żwirek - zewnętrzny

Obsada :

Para Ramirez, ok 20 neonów innesa i 7otosków.

Parametry :
PO4 0,5
NH4 < 0,05  
NO2 < 0,025
NO3 3,0   
Fe  0,05  
PH  6,5
GH  10  
KH  7
No3/Po4 6:1

 

Czekam na wasze sugestie, po weekendzie planuje zrobić wysepkę z piasku.

 

Piotrek

post-17282-0-24812100-1447597757_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pielęgniczki ramireza same dobierają się w pary, nie da się ich do tego "zmusić" lub jakoś specjalnie zachęcić, by wybrały konkretnego osobnika. Dlatego na początku należy pozwolić ramirezom pływać w większym stadzie i gdy dobierze się para, resztę osobników można oddać, przenieść do innego akwarium lub zostawić (gdy jest wystarczająco duży zbiornik)

Dlatego ja np. staram się kupować już dobrane w sklepie pary ramirez, ale to wymaga dłuższej obserwacji.

Ciężko będzie dobrać jakąś samicę do akurat tego konkretnego samca. Może mu żadna "nie pasować" i wtedy tylko ciągle będziesz wymieniać samice. Ale to chyba nie tędy droga.

Sama teraz mam dylemat co zrobić z samcem, który mi został (samiczka z którą był kupiony jako dobrana para, niestety padała)

Moim zdaniem tylko "dorzucenie" twojego samca do większej grupy ramirez pozwoli mu na samodzielne wybranie sobie partnerki. 

Do tego jednak trzeba mieć odpowiednio duży zbiornik, a chyba nie dostrzegłam podania przez ciebie litrażu akwarium.

 

Ten samiec od początku był sam? Nie masz możliwości oddać go do sklepu zoologicznego?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Też mam zamiar kupić parkę tych pielęgnic lecz mam żwir bazaltowy i tu sie właśnie zaczyna dyskusja.. Jedni mówią, że bazalt pokaleczy ramirezy, a inni, którzy mają ramirezy w zbiornikach z bazaltem mówią, że wszystko jest okej i nic sie nie dzieje. Kupię parkę i będę obserwował co się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...